Cāļa forumi » Adopcija

-miss-: Bernu nama atteiksme

eliiza_eliiza

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

16.04.2008 21:11:38 0 0

-miss-

nu nepārdzīvo tik ļoti... {#}

eliiza_eliiza

-miss-

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

17.04.2008 11:17:56 0 0

eliiza_eliiza

{#}

Brīnummamma un brīnumbērns
-miss-

Asteriksa

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

17.04.2008 13:17:36 0 0

Te atkal jau ir liels berns kuram jau ir savam mantas un te vinam peksni visu atnem un pasaka ka tev te nekas nepienakas.

Tieši tā.

Galu galā katram adoptētājam tā pat ir bauda sapirkt drēbītes savam bērniņam, tas arī tiek un tiks darīts, neviens taču par to nešaubās!

Tomēr bērniņu no bērnu nama palaižot uzsvērt, ka viņam tur nav bijis pilnīgi nekā sava, ir nežēlīgi pret bērnu.

Kapseļu ielā kādreiz biju praksē, un jāteic, tur nav laba atmosfēra. Priecājos šeit lasīt, ka ir bērnunami, kuros no adoptētajiem bērniņiem šķiras ar mīļumu un pat svētkiem, kur potenciāli vecāki netiek pazemoti, kur pret bērniem neizturas kā pret lietām.

Lai gan jāteic, palika atmiņā arī jauki cilvēki tajā Kapseļu ielā, visi tur nav vienādi, tikai kopējie standarti tādi diezgan nelāgi, un daļa personāla tad arī atļaujas uzvesties tā, kā citur to nepieļautu.

Asteriksa

12345

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +39.3°

17.04.2008 20:32:00 0 0

P.S. Vai tas nozīmē, ka bn bērniem nav SAVU drēbju? Proti, ir tikai KOPĪPAŠUMS?
Laikam jau kaa kuraa vietaa. "Ziemelju" vismazaako grupinjaa pilniigi noteikti ir savas dreebes. Mums iedeva liidzi pat taas, kuras bija beerniem sapirktas, bet veel nevalkaaja (ar piebildi: "Tas ir tieshi vinjai pirkts.") Taatad: iedeva kaudzi humpalu no noliktavas+ berna personiigaas dreebes- gan pierastaas, gan taas, par kuraam beerns zinaaja, ka taadas ir nopirktas.

Vinjiem dreebes peerk audzinaataaja, nevis saimnieciibas dalja. Ljoti maajiigi un personiigi.

.
12345

esmev

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

20.04.2008 11:17:43 0 0

pat ja nezinaatu, ka beernu atdod bez dreebeem, tik un taa ietu pakal ar sveetku dreebeem - jo tie tacu ir sveetki kaa beernam taa arii pashiem {#}

esmev

pazuda niks!

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

20.04.2008 12:43:06 0 0

piebilda, ja nebūs drēbes līdzi, tad varēšot mēs puiku pliku vest

es esmu vienkārši šokā. un visvairāk pr to, ka šeit atrodas cilvēki, kam tāda attieksme šķiet pieņemama. bērns taču nav lelle vai īpašums, kam drēbes ir papildaksesuārs!

Bet tās bērnam ciemošanās reizēs sadāvinātās rotaļlietas, grāmatas, zīmuļus u.c. gan neviena audzinātāja nepiedāvāja bērnam līdzi - viss palika BN. Nu nav jau žēl pirkto mantiņu, bet tomēr manas meitas speciāli darināja lelli tieši mazajam brāļukam, un zēns, mājās atvests, pirmajā vakarā negāja gultiņā, raudāja un teica, ka braukšot atpakaļ, jo tur palikusi māsas šūtā lelle - tad gan pat man uznāca raudiens.

šis bērns ir vnk APZAGTS, manā skatījumā. es notekti būtu paprasījusi līdzi to, kas ir bērnam dāvināts. ok, zīmuļi utml lai paliek, jo tie nav tik personīgi, bet nu māsas šūtā lelle - 100% personīgais īpašums.

ох, нехило быть духовным

sk.Tipa

Apmeklētājs

CT = +36.6°

20.04.2008 16:54:37 0 0

piebilda, ja nebūs drēbes līdzi, tad varēšot mēs puiku pliku vest es esmu vienkārši šokā. un visvairāk pr to, ka šeit atrodas cilvēki, kam tāda attieksme šķiet pieņemama. bērns taču nav lelle vai īpašums, kam drēbes ir papildaksesuārs!

100% piebiedrojos...

Kapseļu ielā kādreiz biju praksē, un jāteic, tur nav laba atmosfēra

Pazinu reiz kādu sievieti, kura bija kādu laiku strādājusi tajā BN. Atceros -> prasīju visu sīki un smalki, jo man bija patiešām interesanti, kā mazulīšiem iet tādā vietā. Šī uzreiz man kā ar nazi nogrieza - tie bija vistrakākie gadi, kad tur strādāju - uz tiem dauņiem pat skatīties bija pretīgi, kur nu vēl pārējie darbi, kas bija jādara - visi, kas tur strādā, tikai dēļ lielākām algām, jo strādāt tur - patiešām pretīgi... Viņas teikto nepārspīlēju, BET tas man uzreiz parādīja, ka šitajā BN bērni nav tie laimīgākie...

http://www.youtube.com/watch?v=LCMNHH-ZZCg
sk.Tipa

Silvija

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

20.04.2008 21:01:49 0 0

Tiešām, jāšokējas, ka mūsu valsts nabaga bāra bērnam kā pūra mantu par virsū esošās humpalas nevar iedot līdzi.

Attieksme arī šokējoša. Bērnu namam būtu jābūt laimīgam, ka kāds bērns tiek pie vecākiem. Valstij, sabiedrībai, galu galā bērnu nama personālam (mazāk bērnu jāapkopj, jābaro, jāpieskata, turpmāk mazāki izdevumi), arī vecākiem (tikai no citas puses) tā tak ir liela dāvana, burtiski - svētku diena.

Bet tā vietā, lai arī bērnunams kaut kā iepriecinātu un skaisti atvadītos no bērna (iedodot līdzi kādu mīļu rotaļļietu, par virsū esošajām drēbēm nerunājot), vēl uzriet virsū un bērnu pliku palaist mājās... Labi, ka tas bērns no turienes ir prom.

Un īstenībā, ja tik traki sūdīga situācija bērnunamos, tad vajag informēt, lai cilvēki nevajadzīgās bērnu drēbes atdod bērnu namiem. Ja jau tiešām tik traki.

Silvija

12358

Apmeklētājs

CT = +36.6°

21.04.2008 00:42:33 0 0

Pēdējie ieraksti šai tēmā vēlreiz liek paust sašutumu par minētā b/n attieksmi. Grūti tam noticēt! Dažas dienas atpakaļ aizvedām savu mazuli uz Pļavnieku b/n veikt kārtējās potes. Mūsu mazuli b/n darbinieces sagaidīja kā savu mīļu bērnu ar patiesu ieinteresētību par bērna attīstību un veselību. Un es tiešām gribēju domāt, ka tā tagad ir visos b/n Latvijā. Atliek cerēt, ka pieminētais Kapseļu b/n ir izņēmums!!!

Nete

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

21.04.2008 14:55:18 0 0

sk.Tipa

Pieņemu tomēr, ka pa šiem gadiem tomēr notikušas kādas pārmaiņas. 90-gadu sākumā mēs kopā ar Zviedru televīzijas grupu fimējām Kapseļu ielas b/n. Toreiz tur bija bērni un pusaudži ar smagu garīgās atpalicības pakāpi - sākot no pilnībā gulošiem un tādiem, kuri sēž uz matračiem un šūpojas vai pārvietojas lienot, līdz Dauna sindromam utml. Ja pareizi atceros, normālu bērnu tur nemaz nebija. Varbūt Tevis minētā sieviete toreiz tur strādāja.

12358

Mūs b/n bija ar kristīgu ievirzi, darbinieki tur bija ļoti jauki un sirsnīgi. tiesa arī materiālie apstākļi kā privātam b/n tur bija daudz labāki nekā citur.

Kad mūsu puika atvadījās no bērnu nama, mums bija svētku ballīte. Nopirkām lielu kliņģeri, sulas un vēl visādus kārumus. Katrs bērns bija mūsējam kaut ko uzzīmējis, b/n darbinieki uzdāvināja rotaļlietas. Vēl tagad reizēm pārcilājam zīmējumus un mazais ar gaišu prieku atceras katru dāvinātāju.

-miss-

Mums ar drēbēm gāja tā, ka bērns mūsu ģimenē nedēļas nogalēs viesojās jau 3 mēnešus. Biju viņam sapirkusi dažādus apģerbus un iesākumā ar tām drēbītēm aizvedu atpakaļ pirmdienā uz b/n. Piektdien atkal to drēbju nav. Nopērku atkal. Atkal nav. Tad es sapratu, ka viņiem nav sava apģērba - katram velk mugurā to, kas gadās pa rokai. Tad nu es viņu tajās pirmdienās pārģērbu b/n drēbēs. Līdz ar to brīdī, kad vedām mājās, viņam bija pilnīgi viss apģērbs jau nopirkts. Lai gan audzinātājas vēl noteiki gribēja dot vienu drēbju kārtu līdzi, paņēmām tikai baltas botiņas, jo puika teica, ka tās viņam ļoti patīk. Tā, ka šajā lietā viss atkarīgs no b/n darbiniekiem un viņu attieksmes.

Dodot gūtais neatņemams
Nete
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
10071651
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI