Cāļa forumi » Bērnu veselība

libeli: Divgadniekam neiziet vēders

libeli

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

06.06.2008 22:01:12 0 0

Problēmiņa man tāda. Mazais divgadnieks jau kādu nedēļu negrib kakāt. Pēc trijām dienām izspieda mazu pikuci, tad divas sdienas atkal nekā, vakar vakarā atkal nedaudz pakakāja, un...atkal šodien nekā. Esam sākuši iet patstāvīgi uz podiņu čurāt, pats arī prasās uz poda, patīk, bet tikai čurāt, kakāt NĒ. Un nekakā arī pamperā vai biksēs.:( Dodu plūmju suliņu, lakt....nu nezinu, klizmu taisīt tā kā negribas...Doku šodien nevarēju sazvanīt, tā kā tagad brīvdienās jāiztur ar saviem spēkiem, tikai nezinu kā lai viņam vēl palīdz, lai tā kaka nāktu ārā. Varbūt kādai ir bijis līdzīgi, ko ieteiksiet?

libeli

Žannaa

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

06.06.2008 22:19:18 0 0

Mūs arī skāra šī problēma . Kādu mēnesi vēdera izeja bija spiriņveidīga un neregulāra , tāda sajūta ,ka neiziet viss .

Arī devu plūmes ,salātus ,augļus... bet rezultāts nekāds . Un tad vienu vakaru uznāca lēkme ,ka nevar pakakāt... ļoti raudāja un satraucās... zvanīju dokam ,viņš lika obligāti taisīt klizmu ! Tā mēs nomocījāmies kādas 40 min. līdz sagaidījām tādu daudzumu līdz podiņa malām .

Sapratu ,ka nevar to tā atstāt ,jo nākošajā nedēļā nekas nemainījās... vēdera izeja bija cieta un neregulāra .

Aizbraucām uz VG pie dakteres-gastroentraloģes Marksas , un viņa lika meitai lietot sīrupu vēdera mīkstināšanai ,un gadījumā ,ja neiziet vēderiņš divas dienas ,jātaisa klizma . Nevar uzkrāt ,ciādi var iedzīt psiloģiskas bailes no kakāšanas . Un vel divas nedēļas nelietojam nekādus piena produktus .

Tagad dzerot sīrupu 1/2 nedēļu +/- ir nostabilizējusies vēdera izeja (katru otro dienu ,bet ļoti daudz , var saprast ,ka iziet viss)

Nu tā kaut kā

Žannaa

ineshuks 6

Apmeklētājs

CT = +36.6°

07.06.2008 15:37:56 0 0

libeli-man jau šāda veida problēma ir gadu. Sākās tas vis ar veibakām, pēc kā bērns negribēja iet uz poda kakāt. Tā mēs nedēļu mocījāmies, kamēr mazais vienu rītu pamodās ar šausmīgām sāpēm vēderā. Aizrāvu uz slimnīcu-tur mums izdarīja lielāko kļūdu pasaulē-KLIZMU-, kā rezultātā pārāva kaut ko mazajam dupsītī, jo bija jau tāds aizcietējums, kā akmens. Tagad mēs sēžam uz zālēm jau gadu. Bijām bērnu slimnīcā pie daktera-ķirurga-Laizāna, kurš mums palīdz tikt ar to galā. Negaidi ne mirkli vairāk, jo aizcietējums būs tikai lielāks un var beigties, kā mums. Musu ikdiena tagad ir zāles rītā un vakarā, lai normalizētu vēdera izeju un nebūtu vairāk aizcietējums. Tagad būs jāstaigā pie psihoterapeita, jo kā dakters atdzina, ka visas problēmas ir tajā klizmā, kā rezultātā kaut ko pārāva, bērns paniski baidās kakāt. Mazajam ir spēciāla diēta. Tas ir mans stāsts jo es gaidīju, bet jums es iesaku negaidīt ne mirkli, iet pie ārsta-tikai netaisiet klizmu, jo tā būs tikai sliktāk. Cīnaties, lai jums veicās!!!

lota777

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

07.06.2008 16:05:56 0 0

ineshuks 6
Padomā pati, ko tu iesaki! Tieši pretēji, klizma IR JĀTAISA, lai nebūtu tevis minēto problēmu. Problēmas tavam bērnam radās tāpēc, ka klizmu uztaisīja PAR VĒLU. Ja nebūtu gaidīts nedēļu, bet gan uztaisīta klizma kādā trešajā- ceturtajā dienā, viss būtu kārtībā.

Manam bērnam- 3,5 gadi, bija tā pati problēma. Kad mums ārste pastāstīja, ka vienam pusaudzim pēc 12 dienu aizturēšanas dabūja taisīt operāciju, jo 60 cm zarnas bija kā akmens un neko nevarēja darīt, tad nedomājot uztaisīju klizmu. Un bērns ļoti labi saprata, nekādas traumas viņam nav, jo paskaidroju, kādas var būt sekas.

Mums izskatās, ka vislabāk palīdzēja kumelītes ar piparmētrām kopā. Vairāk nekā nedēļu devu Dufalaku, bet nekā, arī palielinātas devas nekādu īpašo efektu nedeva. Tad pārtraucu Dufalaku un iedevu divreiz dienā diezgan koncentrētu kumelīšu tēju, kurai pieliku šķipsniņu piparmētru- un aizgāja tā lieta!. Kad puika saprata, ka nesāp, kad kakā, tad pats sāka to darīt, bez klizmām.

Tikai jāņem vērā, ka kumelītes NEDRĪKST VĀRĪT, jo tad cietinās vēderu. Uzlej vārošu ūdeni (glāzi uz tējkaroti) un atstāj ievilkties uz 10 min. Dzer 2x dienā pusstundu pirms ēšanas.

lota777

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

07.06.2008 16:12:23 0 0

Atvainojos par "bļaušanu", bet nu satraucos, ja nu autore ņem vērā ineshuka ieteikumus un galīgi sbojā bērna veselību. Paprasiet jebkuram ārstam- nedrīkst ļaut vēderam neiziet vairāk par 3 dienām un audzēt akmeņus vēderā, lai bērns pēc tam mokās.

Ja kas, mikrolaks iedarbojas ātrāk un efektīvāk par parasto klizmu, taču es centos ar parasto, negribējās pieradināt pie zālēm.

Ivchiks

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.0°

07.06.2008 16:16:50 0 0

ineshuks 6
Klizma ir jātaisa, ja vēders neiziet 3-o dienu. Tavā gadījumā klizma bija jau par vēlu un ne jau nu klizma ko pārrāva, bet gan cietā kaka. Viņam i rbail no sāpēm, ne no kakāšanas procesa. Bail, k aatkal var sāpēt!!!!

libeli
Man jauneklim ar bija šādas problēmas, līdz zarna iznāca ārā. VG mums ieteica diētu + ļoti lielu devu Duphalac sīrupu (3x dienā pa 45ml). Rezultātā, lietojot 6mēnešus, vēdera izeja nostabilizējās, bērnam bailes ar nebija un kopš tā laika (toreiz bija 2gadi un 3mēneši) vairs šādu problēmu dēam nav bijis (nu jau 6gadi un mēnesis). Jo sāpes rada psiholoģiskos problēmu - nekakāšu, jo sāpēs un šīs bailes no sāpēm liek bērnam nekakāt. Rezultātā paliek ciets un ārā dabūt ir ļoti grūti + izstaipot zarnu, tajā veidojas tāda kā kabata, kurā pēc tam atkal viss var krāties un problēmas var rasties no jauna un šo kabatu tad var novērst tikai un vienīgi operācija.

Zināšanas vienmēr ir ierobežotas, bet nezināšanai robežu nav

Ivchiks

kitucis

Apmeklētājs

CT = +36.6°

08.06.2008 22:22:27 0 0

Vai so duphalac sirupinu varetu iegadaties ari anglija?Mes ar meitinu esam anglija,un mums ar ir loti lielas problemas ar vedera izeju.dodu plumes,kumelisu teju un kirbi.Nekas nelidz.Ja izspiez,tad tikai mazu spirinu ar asaram.ar nezinam ko iesakt.Pati lielaka problema,ka esmu izstaigajusi anglija visus veikalus un aptiekas,nekur nevaru atrast klizmas pusliti.viniem laikam te tadu nav!!!var but kada anglija esosa mamina zin kur var tadu meklet???jo pat klizmu nav iespejams uztaisit,lai iztiritu to zarninu.Ko varat man ieteikt???

Maasa27

Apmeklētājs

CT = +36.6°

11.06.2008 10:11:40 0 0

kitucis
Nemeklē klizmas pūslīti, nopēr, pārdodas tādas mikroklizmas.

Par klizmām gan varu pateikt, ka tas ir murgs, bērnam to taisīt. Jo klizma pašu kakuci nemīkstina, tikai padara slidenu, un tad ja tā ir liela un cieta, tad bērnam tāpat ir jāspiež. Šādos gadījumos, kad redzu, ka trešo dienu bērns tikai spiriņas spiež, tad es iedodu Regulax pilienus aptuveni sešus- astoņus, uz pudelītes ir rakstīts, un šie pilnieni dara to, ka samīkstina šo kauci viscauri, un aptuveni pēc 12 stundām tas sprūk ārā ka nemetās, un bērnam nav jāmokās. Par to es pārliecinājos arī pati.

Vēl, labi palīdz no rīta tukšā dūšā dot bērnam siltu ūdeni ar medu padzerties.

Vispār tas ir apburtais loks, visu laiku jāseko līdzi. Esmu arī izmisumā rāvusi mazo uz Vienības Gatvi, nu vai ziniet, klizmu var tiešām uztaisīt mājās pats un 100 reizes saudzīgāk, tur to dara rupji, milzīgu pumpi ar ūdeni iegrūž bērnam dupsī, vēl bļauj uz viņu, lai nespiež ārā uzreiz to ūdeni, bet ko mazs gbērns var noturēt. Fu, pretīgi, toreiz sapratu, ne ne, pati tikšu galā.

snukurs

Pastāvīgs apmeklētājs

snukurs

CT = +37.8°

11.06.2008 10:35:48 0 0

Uzsākot poda gaitas, mana meita, kas līdz tam kakāja 2-3x dienā, sāka nekakāt pat 4 dienas pēc kārtas. Tāpat, kā tev - čurāt jā, kakāt nē. Pačurāt, fiksi lekt kājās un nepavadīt uz poda nevienu lieku sekundi. kaut kāds klikšķis tur bija. Kad sākās kaut kāda zīmīga rosīšanās, kas liku uz poda ar varu, ņēmām blakus grāmatu grozu un citas mantas un sēdējām uz poda (viņa sēdēja, es turēju un izklaidēju) vismaz minūtes 15 - 20. Pāris nedēļu laikā meita iemācījās atslābināties un vēderizejas problēmas beidzās. Protams, paralēli jādod daudz dzert, daudz svaigu un vārītu dārzeņu un augļu, zupas, piena un skābpiena produkti. Ēdienam var likt klāt klijas, tās veicina vēdera izeju, tagad ir nopērkamas zemenes - sablenderē kopā ar brūno cukuru, lakto un drusku ūdens.

Ja tu saki, ka tikko esat uzsākuši iešanu uz poda, domāju, ka nekakāšana ir vairāk psiholoģiska problēma. Diez vai klizma to atrisinās.

libeli

snukurs

lota777

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

11.06.2008 11:59:52 0 0

kitucis
Es vienreiz lasīju krievu žurnālā, ka, ja ir cietas spiriņas, tad it kā tievās zarnas ne visai strādājot. Tad ir jāievēro diēta, nekādas konfektes un saldumi utt. Un tad arī protams, uzreiz vēders nepaliks vesels.

Maasa27
Pilnīgi piekrītu, ka klizma nepeiciešamības gadījumā jātaisa pašiem mājās. Ja taisa slimnīcā, tas ir vismaz 3x sliktāk bērnam- sveši apstākļi, izbailes un tad vēl tā izturēšānās no mediķu puses... Kā izlasīju tavu aprakstu, pašai nelabi palika. Patiesībā bērnam nemaz nevajag to lielo ūdens daudzumu, lai viss notiktu. Un protams, jācenšas mīsktināt vēderu. Tikai mans mazais baidījās spiest arī tad, kad bija mīksts, jo atcerējās iepriekšējās reizes. Tā nu vienu reizi vēl nācās iztaisīt klizmu, lai atkal nesakrājas, bet pēc tam bērns saprata, ka vairs nesāp un darīja to lietu pats.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
10475719
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Pavasara smarža