Cāļa forumi » Bērnu veselība

ciks: infekciozā mononuklioze

ciks

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

13.07.2008 21:39:29 0 0

Labdien! Vai ir kādam pieredze ar šo slimību/ Mums iet baigi traki. Rīt būs divas nedēļas. Viss sākās ar augstu temp. un ar strutainu kaklu. Ārste uzstādija diagnozi - angīna un sākām dzert diezgan stiprus antibjotikas. Nekas nemainījās bet ļoti palielinājās visi lifmezgli, otrā slimības nedēļā palielinājās aknas. Mūs ielika slimnīcā, sistēmas un penicilīna kurss. Noņēma analīzes un uzstādīja dioagnozi infekciozā mononuklioze. Vienu dienu tā ka labāk u n atkal 40 grādi un tā divas ned. jau, ir nomainītas stiprākas zāles, kam klāt ir hormoni, ir konsultējuši infekcionisti it kā viss ejot normāli, skaitās mans puisēns ( 3 gadi) intensīvajā terapijā, viņam jau laiž sitēmas 3 reizes dienā pa trīs bačokiem katru dienu. Man nāk pilnīgs besis, cik ilgi tas tā var iet, daktere tik saka pacietību un pacietību. Rīt man jāsāk strādāt nevaru atļauties vairs sēdēt klāt, baigais stresiņš. Varbūt kādam ir pieredze ar šo slimību kāda ir tās gaita, cik ilgi norit ārstēšana, un kādas ir pēctam sekas. Paldies!

ciks

ambrella

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

13.07.2008 22:30:01 0 0

mums bija ziemā gulējam slimnīca, 9 dienas t 39 sistema, penecilinu arī laida - diagnoze angīna, vispār ļoti smagi, mammai noveelu stiprus nervus


http://bd.lilypie.com/gXjmp3.png

http://foolstown.com/sm/dan.gif
ambrella

Helēna

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

14.07.2008 00:51:40 0 0

ciks
gribat pasmieties par manu pieredzi ar šo kaiti?

man vecākai meitei, kad tā vēl bija maza, bet mājās bij vēl mazāka meitiņa saslima... doks uzreiz ieteica varbūtību pa šo kaiti... pēc pusmēneša bij saslimušam meitēnam jādodas ceļojumā uz franciju... bērns nodeva analīzes, es pat samaksāju par transportēšanu utt. uz klijānu ielu... atbilde nepienāca līdz izceļošanas dioenai... špricējām ļoti stipras un dārgas AB, lai bērns izveseļotos... izbraukāja, atgriezās - analīžu atbildes, joprojām nebij... pēc pusgada! pienāca atbildes no klijānu ielas - atbilde - pozitīva... jā, esot infekciozā mononuklioze vot tev klijānu iela, vot tev operatīva ārstēšana, vot tev cenšanās, lai citi nesaslimst...


Citu nelaimes mums ir vienaldzīgas, izņemot gadījumu, kad tās sagādā mums prieku

Helēna

ciks

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

14.07.2008 07:19:28 0 0

ambrella
Paldies!

Helēna

Vispār jau smieklīgi, ja tas tomēr nebūtu tik traģiski, tāda jau mums ir tā medicīna.

Varbūt vēl kādam ir kāda pieredze. Vakar atkal bija labāk,nebija vairs tem. šorīt atkal 39 pāri. Nesaprotu, kad paliks labāk!!! Un vispār, cik stingrai ir jābūt diētai- mums pateica neko ceptu, treknu, saldu, neko sarkanu, vot vai saldie ķirši -dzeltenie, upenes, mellenes skaitās sarkanas vai nē, un kamdēl nevar tos sarkanos ēst, man it kā daktere skaidroja, bet pa augstiem plauktiem, neko daudz nesapratu, varbūt var pastāstīt kāds.

ciks

ivanka

Apmeklētājs

CT = +36.6°

14.07.2008 08:40:50 0 0

man labākā draudzene, kad bijām pusaudzes(13 gadi) ar šo slimību pie sistēmas un uz stiprām AB nogulēja veselus 3mēnešus slimnīcā+3 mēnešus mājās bez sistēmas, ar vēl kaut kādām zālēm, tātad ārstēšanās pilnībā notika apm. pusgadu, forši vai ne, bet vispār briesmīga kaite bērnam, atceros kā viņa mocījās.....arī ilgi ārsti šaubījās ir vai nav im, bet beigās uzrādīja pozitīvu:(

maira3

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

14.07.2008 09:16:59 0 0

Arī manai meitiņai bija ši slimība 5 gadu vecumā. Bija t , nevarēja neko ēst un grūti bija elpot. Sonogrāfijā atklāja palielinātās aknas. Tika cauri 2 nedāļu laikā. Laikam nebija smagāka forma. Māmiņai un bērniņam novēlu izturību.

maira3

Pukjuzirnis

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

14.07.2008 10:49:48 0 0

Slimoja maasas deels, no kura aplipaam mees, bet vieglaakaa formaa (augsta temp. bija tikai 3 diennaktis), uz slimniicu nebraucaam, ab nelietojam. Maasas deels brauca uz slimnicu, tur pavadiija nedeelju, dzeera ab. Tagad pazinjam saslimushi vel 2 berni. Aatraa paliidziiba tagad teica, ka shis viiruss tagad ir LOTI izpaltits.

pfu pfu.. labi ka mums bija vieglaka forma, bet temp. nav , bet klepojam vel joprojam. :(

Papildināts 14.07.2008 10:52:50:

Cik zinu, slimnica uzriez uztaisa asins ainu un tur paradas vai berns ir saslimis ar sho virusu vai ne.. Atbilde ir ljoti aatri.

Pukjuzirnis

agiss

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

14.07.2008 11:38:54 0 0

Pukjuzirnis

šī slimība nelip no viena pie otra, ta slimība ir asinīs un tiklīdz organisms būs smējīgs izstrādāt pats anti vielas slimība būs uzvarēta. Un vairāk nekad neslimos ar šo slimību.

No parastās asins ainas šo slimību nevar noteikt. Man ņēma Klijānu ielā un atbilde bija jāgaida 10 dienas

Mainīja agiss, 14.07.2008 11:40:44

agiss

luiziana

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

14.07.2008 12:08:58 0 0

ciks
Dēls pirms 2 gadiem izslimoja šo slimību diezgan smagā formā. Sākās viss ar nedaudz sāpošu kaklu un nelielu temperatūru, kas strauji celās un vakarpusē jau sasniedza 40 grādus, kakla limfmezgli bija sapampuši tā, ka kakla forma izzuda pilnībā, izskatījās kā ''cūciņas''.

Slimnīcā nogulēja 1 mēnesi, temperatūra pie 40 grādiem turējās 2 nedēļas, tad sāka kristies. Bija stipri palielinātas aknas un liesa. Pēc izslimošanas vēl mēnesi bija noteikts saudzējošs mājas režīms, jo akna palielinoties kļūst irdena un pie mazākā sitiena var tikt traumēta un vēl gadu nekādas fiziskas aktivitātes.

Turaties!

luiziana

Trīne

Pastāvīgs apmeklētājs

Trīne

CT = +39.9°

14.07.2008 12:25:20 0 0

IMN izraisa Epšteina Barra VĪRUSS. Un, kā zināms, pret vīrusiem (izņ. herpes grupu) zāļu nav. Visa cīņa ar izraisītāju ir atkarīga no slimnieka imūnās sistēmas spējām. Savukārt a/b terapija novājina imunitāti. Ja bērnam jautā ir vāja imūnā sistēma un viņš vēl ir ārstēts ar a/b (kas ir tikai normāli, ja ir aizdomas par BAKTERIĀLU infekciju un bērnam ir imūnās sistēmas vājums), tad saskaroties ar vīrusu infekciju, slimība norisēs daudz smagāk, nekā tiem, kas ir "spēcīgāki". A/b došana pie diagnosticētas IMN ir pieļaujama tikai tad, ja apstiprinājusies superinfekcija (pievienojas otra infekcija, parasti tā ir bakteriāla). Un pie IMN ir jāatceras, ka šo superinfekciju aizliegts ārstēt ar penicilīna grupas a/b. Jāizvēlas kādas citas. Penicilīna grupas a/b slimniekiem ar IMN ļoti bieži izraisa izsitumu veidošanos. Tā, kā nav skaidrs, kāpēc tā ir, jāizvēlas citi preparāti.

vēl gadu nekādas fiziskas aktivitātes.

Tieši tā. KOmplikācijas parasti ir saistītas ar aknu traumatismu. Ja slimošanas laikā bērnu var pasargāt no šī traumatisma, komplikāciju parasti nav. Pat pie smagas slimības gaitas. Biežāk komplikācijas rodas pie vieglas slimības gaitas, jo bērns jūtas labi un neierobežo savas kustības. Kustību ierobežojums ir jāietur vismaz pirmos 2 mēnešus.

No parastās asins ainas šo slimību nevar noteikt. Man ņēma Klijānu ielā un atbilde bija jāgaida 10 dienas

Slimības pirmajās dienās (līdz 7 dienai) "parastajā" asinsainā redz izmainītas asins šūnas - milzīgus mononukleārus. Tā, kā aizdomas par saslimšanu parasti rodas vēlāk, kā šīs 7 dienas, šo posmu palaiž garām. Tad jāņem asinis uz konkrētu izrasiītāju. Ņem asinis uz E.Barra vīrusu.

Trīne
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
10684218
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Izvēlies tapeti: Vasara