Cāļa forumi » Zaļumu un pūkainīšu stūrītis

Mia: Puķu pārziemināšana

Mia

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

26.08.2008 20:54:12 0 0

Ir taču milzumdaudz visādu puķu, kuras var un vajag pārziemināt. Konkrēti mani interesē padomi ko darīt ar fuksijām, bakopām, tām efejām, kuras puķpodos ārā aug un ģerānijām.

Encis

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

26.08.2008 23:25:40 0 0

Visas puķes var pārziemināt gaišā un vēsā telpā. Es pārzieminu tikai pelargonijas...verandā, kur temperatūtūra apmēram 10-15 grādiem. Jālaista mēreni.

Lielākā laime nāk klusi - Neaizlaid garām, kad dusi !

Encis

ojna

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

27.08.2008 08:06:58 0 0

tu taču pārziemo daturu. Tads pats princips un noteikumi

www.dzenta.lv
Apzaļumošanas pakalpojumi

Mia

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

27.08.2008 09:02:36 0 0

tu taču pārziemo daturu

Brugmansiju :P T es pārzieminu totāli pagrabā, bet par fuksijām šaubos, ka tās varētu tādu režīmu izturēt.

abruks

Pastāvīgs apmeklētājs

abruks

CT = +36.6°

27.08.2008 09:18:59 0 0

Mia

Fuksijas arī var pārziemināt pagrabā. Tikai tad ir jānorauj visas lapas. Zemei podā jābūt nedaudz mitrai. Es agrāk darīju tā - ļāvu, lai fuksijai nedaudz iekož salna. Pēc tam apmēram 2 nedēļu laikā iestājas totālais lapkritis. Tad augu pakrata, lai lapas ātrāk nokrīt. dzinumus, ja tie ir pārāk gari, var par 1|3 daļuapgriezt. Tad pēc jaungada fuksiju nesam gaišā telpā, sākam laistīt un mēslot. jaunie dzinumi garšo lapūtīm un baltblusiņām, tāpēc negaidot, kamēr tie dranķi sāk spietot ap fuksiju, vajag apsmidzināt ar aktaru profilaksei. jaunajiem dzinumiem ir tendence pastīdzēt, bet iestājoties garākai dienai, ātri atgūst normālu paskatu.

esmu kā konjaks - jo vecāks , jo labāks.
abruks

Boka

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

27.08.2008 10:08:50 0 0

Mia,

Tieši tā kā Abruks raksta, pārzieminu gan fuksijas, gan pelargonijas, gan taures. Jāatceras tikai ziemā dažas reizes aplaistīt, lai galīgi neizkalst.

Boka

Zabacins

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.0°

27.08.2008 10:13:16 0 0

Un ja man nav ne pagraba, ne vispar kadas vesas telpas? Nu, visas telpas vienkarsi ir apkure, es nevaru ta saimniecibas telpa nemt un to apkuri atslegt, man tur velasmasina un zavetajs stav, visadi darba instrumenti virma, nu, ne jau skruvgriezi, protams :).

Zabacins

Kadiķoga

Apmeklētājs

CT = +36.6°

27.08.2008 10:20:22 0 0

Par pārziemošanu - bet dārzā:

Pagāšgad nopirku Ceanothus (Kalifornijas ceriņu) uz augsta stumbra uzpotētu, ~1 m augstu. Mūžzaļais pēc idejas, bet manam pavasarī visi zaļie bija kaput, toties raženi sadzina jaunus dzinumus. Tagad jautājums - kā pārziemināt, lai pavasarī ziedētu? Vai viņš neizzaļoja caur ziemu tādēļ, ka rudenī tikai iestādīju? Vai vispār mūsu ziemas nespēj panest (kaut gan vācu valodā internetā atradu informāciju, ka salizturīgs), vai vajag ievīstīt segās? Gribētos jau tos zilos ziediņus...

Kadiķoga

abruks

Pastāvīgs apmeklētājs

abruks

CT = +36.6°

27.08.2008 10:28:53 0 0

Kadiķoga

Ceanothus - augs nav pie mums salcietīgs. Salceitība Vācija un Latvijā ir pilnīgi divi dažādi jēdzieni. Mēģini jau laikus nopirkt materiālu, ar ko to augu pārklāt, vai arī stādi podā un audzē kā podu kultūru ar visām no tā izrietošajām kopšanas prasībām.

esmu kā konjaks - jo vecāks , jo labāks.
abruks

Kadiķoga

Apmeklētājs

CT = +36.6°

27.08.2008 10:44:12 0 0

abruks
nuja....paldies...tā jau es arī sapratu...nu būtu vismaz normālais krūms, ne uz augstā stumbra - tad varētu apsegt....nu ko - būs man vienkārši smuka zaļumčupiņa uz kociņa

Kadiķoga
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
10959275
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Rudens