Cāļa forumi » Adopcija

clemena: Citu attieksme pret adopciju.

clemena

Pastāvīgs apmeklētājs

clemena

CT = +36.6°

19.12.2008 15:14:40 0 0

Jolen-Boles

Es nesaprotu, kāpēc ir jāadoptē bērnu no bērnu nama, ja pati vari dzemdēt???

clemena

aiii

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.12.2008 16:42:56 0 0

kāpēc ir jāadoptē bērnu no bērnu nama, ja pati vari dzemdēt

clemena
Un ja nu cilvēks vienkārši grib dot mājas vientuļam bērniņam? Tāds vienkārš arguments neliekas iespējams? Ir gana daudz sievietes, kuras ir adoptējušas bērniņus paralēli saviem jau esošajiem. Un tas ir tikai normāli. Ja Latvijā būtu vairāk cilvēku ar atvērtu sirdi, tad nebūtu to skumjo bērnu actiņu b/n, un atrisinātos jautājums par tiem n-tajiem tūkstošiem bāreņu, par kuriem valsts nemaz jau tik labi parūpēties nevar. Un tieši jau tāpēc, ka nekas neatsver pieredzi ģimenē.

Jolen-Boles

Es arī pievienojos uzskatam, ka diez vai uzsākt adopciju ar meliem ir labi. Drīzāk adoptē bērniņu, ja ģimenē to vēlaties, bet pārējos radus pēc tam nostādiet fakta priekšā. Diez vai nu būs tik cietas sirdis, ka turpinās nikni šņākt, kad redzēs mazo.

aiii

Jolen-Boles

Apmeklētājs

CT = +36.6°

19.12.2008 21:17:22 0 0

aiii
tieši tāpēc arī gribu adoptēt,tik daudzi bērniņi cieš,jo no viņiem atsakās,mazie jau ne pie kā nav vainīgi, nesaprotu,kāpēc,ja varu atļauties un patiešām to vēlos,man to nedarīt tikai tāpēc,ka pati varu dzemdēt.

Ar tiem meliem.. nu skaidra lieta,ka neko baigi lielo šarādi jau man neizdosies izveidot. Un nevienam es neko netaisos ''iesmērēt''!!! vnk ja zinu,ka mana mamma pieņems,tad vīrenene un mans tēvs toč ne,viņi ir steriotipiski domājoši,ka pamestie bērniņi ir slimi un garīgi atpalikuši.

protams,kad tam nobriedīsim un to darīsim,tad jau redzēs,kā viss sakritīs.Ļoti negribētos,lai to,ka bērns ir adoptēts atklāj kāda vecene,kurai sava dzīve liekas garlaicīga,tāpēc lien citu dzīvē. Man draudzenei tā sanāca, prasta skolas medmāsa to viņai vnk pateica.. jo viņai likās,ka tas ir viņas pienākums

Nete

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.12.2008 21:32:15 0 0

Jolen-Boles
Sāksim ar to, ka adoptējamie bērni nav talantīgu veiksminieku atvases. Pārsvarā viņi dzimst sievietēm, kuru mātes instinktu nomācis alkohols, narkotikas un vēl virkne citu kaislību. Savas grūtniecības laikā viņas nav tusējušas Cālī, uztraucoties, vai pareizi ēd, vai pietiekami uzturas svaigā gaisā, vai bērniņš pareizi attīstās, vai analīžu rezultāti ir pietiekami labi utt. Un pat tam jaundzimušajam, ko ārsti atzīst par praktiski veselu, neviens nedod nekādas garantijas, ka augot un attīstoties viņam neatklāsies kāda garīga vai fiziska kaite. Cilvēkiem, kuri izlēmuši adoptēt bērnu, jārēķinās arī ar šādu iznākumu. Savu vecāku negribētiem bērniem ir vajadzīga daudz lielāka audžu vecāku mīlestība, pacietība un aprūpe, nekā tas mēdz būt bioloģiskajiem bērniem.

Vai Tu esi tam gatava? Ja izrādīsies, ka Tavs adoptētais bērniņš prasa daudz vairāk uzmanības, nemitīgus ārstu apmeklējumus, vai Tu tiksi galā bez ģimenes atbalsta? Adopcija ir ļoti nopietns solis, kuru nevar veikt jūtu uzplūdā, par spīti visiem. Un, ja nu viss nāk gaismā? Un, ja nu Tavi apmuļķotie radi tā vietā, lai turpinātu mīlēt kā savu mazbērnu, sāk viņu nīst? Vai Tu esi padomājusi, kas būs jums visiem jāizcieš?!

Papildināts 19.12.2008 21:38:13:

Aizmirsu piebilst. Izlasi, lūdzu, tēmu, kas ir tepat pāris rindas zemāk. Tā ļoti reāli atspoguļo, kam iziet cauri ģimene, kurā ienāk adoptēts bērns. Bērna un adoptētāja attiecības pēc adopcijas

Dodot gūtais neatņemams
Nete

esenif

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +44.4°

19.12.2008 21:48:37 0 0

clemena

Es nesaprotu, kāpēc ir jāadoptē bērnu no bērnu nama, ja pati vari dzemdēt???
Tik pat labi var jautāt, kāpēc iespringt uz dzemdēšanu, ja ir tik daudz nevienam nevajadzīgu bērnu, kura traģēdiju ir iespējams atrisināt...

katram savs. Žēl gan, ka tik maz to, kas aizdomājas par adopciju ne tikai tad, kad iedzīti strupceļā.

Jolen-Boles
Ir vērts izaugt līdz līmenim, kad dzīvo savu dzīvi nevis spēlē teātri, lai izpatiktu citiem. Par briedumu to, laikam, sauc.

Mums ir tik daudz, cik mums nepietiek...
www.adonika.net

esenif

Kate-T

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.12.2008 21:58:57 0 0

esenif
Skarbi, bet patiesi.

Čello

Pastāvīgs apmeklētājs

Čello

CT = +36.6°

19.12.2008 23:16:22 0 0

Jolen-Boles

Man draudzenei tā sanāca, prasta skolas medmāsa to viņai vnk pateica.. jo viņai likās,ka tas ir viņas pienākums.

Ja tava draudzenes vecāki nevēlējās izpildīt savu vecāku pienākumu,izstāstīt bērnam patiesibu par viņa ienākšanu ģimenē,tad to elementāri izdarīja "prasta" skolas medmāsa,un nav ko par to besīties agri vai vēlu tas tāpat būtu noticis.

....kā jau iepriekš rakstīju meliem ir īsas kājas,gadijums ar tavu draudzeni ir tiešs pieradijums šo vārdu patiesīgumam.

Mainīja Čello, 20.12.2008 00:11:04

...un dzīve ir tāds mirklis īss,skrien laika upe garām nemanāma...

Čello

Zīle

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

20.12.2008 03:13:19 0 0

Sāksim ar to, ka adoptējamie bērni nav talantīgu veiksminieku atvases
varu nosaukt ne vienu vien slavenu cilvēku , kurš ir no bērnu nama. Tas pats Mārtiņš Freimanis , komponists Jānis Sildegs uzauga pie audžumātes un ir vēl slaveni aktieri un mākslinieki no kuriem ir atteikušās viņu mātes. Publiski vārdus neizpaudīšu .

Zīle

esenif

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +44.4°

20.12.2008 07:16:57 0 0

Zīle
Nete runā par izcelsmi un tā visbiežāk ir no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm. tas nenozīmē, ka bērns ir atpalicis vai kā savādāk otršķirīgs, bet nozīmē to, ka ir lielāks slimību risks (fizisku, garīgu) + pagātnē piedzīvotais ar ko jārēķinās, ka tas var atstāt sekas. Adopcija nav veikalniecisks pasākums, bet gan veids, kā kādam dot iespēju dzīvot labāk; nevis uzstādot savas prasības, bet rēķinoties ar bērna īpatnībām, jo neviens neienāk ģimenē kā balta lapa.

Mums ir tik daudz, cik mums nepietiek...
www.adonika.net

esenif

Nete

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

20.12.2008 16:31:09 0 0

esenif

Zīle
Es nerunāju par to, ka paši bērni ir netalantīgi. Bērni ir bērni, katrs ar saviem talantiem, ar savu raksturu un saviem niķiem un stiķiem. Tikai jāprot to visu pareizā gultnē ievirzīt.

Es rakstīju ne jau lai pateiktu ko sliktu par adoptējamiem bērniem - man pašai aug viens tāds ķipars-pipars, bet, lai noņemtu tās rozā brilles no acīm tiem, kuri domā, ka tas ir ļoti vienkārši. Nu nav tā. Es pati pa šiem 2,5 gadiem esmu izgājusi "caur uguni un ūdeni", un zinu, ko tas nozīmē. Manā redzeslokā ir vēl 3 adoptēti bērni, un zinu, ka viņu audžuvecākiem arī neiet viegli. Nu nevaram mēs veselības ziņā salīdzināt bērnu, kurš ir plānots un ļoti gaidīts (es te nerunāju par ģenētiskām slimībām utml.) ar bērnu, kura māte visu grūtniecību pavadījusi narkotiku reibumā vai ar cigareti zobos un šņabja pudeli padusē. Pietiek zīdainīti paturēt dienu badā, lai viņa organismā jau sāktos pārmaiņas, kas ietekmēs viņa veselību visu turpmāko mūžu. Tas, ka tie bērni vēlāk neatšķiras no vienaudžiem, lielā mērā ir audžuvecāku nemitīga, pacietīga darba rezultāts. Es ar visiem saviem bioloģiskajiem bērniem kopā ņemtiem, neesmu tik daudz savā laikā nodarbojusies, kreņķējusies un pūlējusies, kā tagad ar mazo puiku. Ar dažām problēmām viņš ir piedzimis, daudzas ieguvis pirmā gada laikā pie savas vieglprātīgās mātes dzīvojot. Es cenšos labot, kas labojams un mīlu viņu tādu kāds viņš ir.

Dodot gūtais neatņemams
Nete
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
11836481
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Izvēlies tapeti: Rudens