Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Arbūzu audzēšana

laurlapa

Sveikas meitenes!

Vai kāda audzē arbūzus un melones?

Gribas pamēģināt! Interesē-kur var nopirkt labas sēllas(Depo ir tik pa vienai no katra).?Kā audzēt ārā vai siltumn.? Kad un cik jālauž galotnes un vai jāapputekšņo?

Padalieties lūdzu pieredzē!

Muudziite

Nu man tāda neprofesionāļa pieredze tikai. Pusaudžu kados kādas 3 reizes mēģināju. Sēklas ievācu rudenī no apēstajiem arbūziem. Pavasarī sabakstīju podos. Pirmo gadu nekas vispār neizdīga, otro gadu kaut kādi nieki tikai, kas neieauga ārā, bet trešo gadu stādiņi bija tādi tīri neko, tikai mamma neļāva stādīt siltumnīcā. Pa kluso iebāzu pārīti lecektī starp gurķiem. Rezultātā tas pārītis pārņēma visu lecekti (ārprāts, cik to lapu bija!) un septembrī ievācu kādus 3 apelsīna lieluma arbūziņus, kas iekšā bija balti un neēdami. Tā nu mani centieni beidzās un atkārtot vairs necenšos :)

Pata

te ir kautkāda info par audzēšanu


Pata
Ar šito info jau iepazinos. Gribējās vēl citus padomiņus un ieteikumus. Bet paldies.

Mana vīramāsa audzēja vienu gadu, Vidzemē, pie Siguldas. Izauga labi, labāki izauga tie, kas pēc salnām bija izstādīti uz lauka.

Liekas, ka vienā Dārza Pasaulē bija aprakstīts. Vēlams laikam bija pirkt sēklas, kas paredzētas tādam aukstākam klimatam kā pie mums. Bet pati audzēšana, ja atmiņa neviļ – pa prasto, līdzīgi kā ķirbim. (Bet nu varu kļūdīties).

Ja kas – viramāsai sanāca labi arbūzi – nelieli, nestrīpotie, bet saldi gana!


Baibs [img]http://smiliez.de/img.php/2136.gif[/img]

ARī ES ESMU MēGINāJUSI...MAZIņI GAN MAN SANāCA,STRīPAINI BIJ-SILTUMNīCā -KāRU ZEķUBIKSēS,LAI NENOLūST AUGļI NO KāTIņA,JO VIJāS AUGšUP...JāBūT LABAI VASARAI-SAULAINAI..MELONE GARšOJA ļOTI LABI.ESMU LASīJUSI,KA LATVIJAS SILTāKAJāS,AIZVēJAINāKāS VIETāS LAUKā AUG TIEšāM TāPAT Kā ķIRBJI..

SēKLAS PIRKU DāRGāS-AP2,5LS...NO šķIRNES ATKARīGS Kā BūS AR APPUTEKSNēšANU

P.S.-AR TOMāTIEM UN GURķIEM LABāK KOPā NELIKT SILTUMNīCā-PāRSPēS VISUS

LAI TEV VEICAS AR IZMēGINāJUMU-RUDENī PASTāSTI Kā GARšOJA!

Mainīja aukle30, 27.03.2009 17:29:56


Mīlestība ir visskaistākā Dieva dāvana!

Kāpēc lai šie neaugtu? Sēklas jāpērk sēklu veikalā, tās ir šķirnes ar īsāku veģetācijas periodu. Ja audzē ārā, jāsēj aprīļa beigās tādā trauciņā, no kura stādiņu varēs izcelt, sakņu sistēmu neizjaucot, jo pārstādīšanu nepacieš. Ja nav iespēja piesegt, tad ārā jāstāda pēc salnām. Ja audzē siltumnīcā, tad pašai par bitīti jāpiestrādā. Uz lauka ieteicams stādiņus apsegt līdz ziedēšanai ar agroplēvi, lai šiem siltāks un mitrāks mikroklimats.

laba ideja un kaut kas neparasts :) ARBŪZS ņamm, až sagribējās

Danais

Es izaudzēju savulaik no Dalemas leišu sēklām. Siltumnīcā, apputeksnējot, ja pareizi atceros.


Sē­ša­nas at­tā­lums 50-70 x 250 cm. kā tas ir?

Papildināts 27.03.2009 20:02:50:

a, un ja stāda laukā, tad tās stigas vnk.pa zemi vijas, kā ķirbis?..

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
12728780