Cāļa forumi » Bērnu veselība

nike*: duodenīts

nike*

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

25.04.2009 22:19:07 0 0

Labdien, mammas! Manam bērnam tika atklāta šāda slimība Varbūt tomēr jāpriecājas, jo visu laiku mocījāmies, nezinot kas ir...

Ļoti interesē visa informācija, kas ar šo diagnozi saistīta, arī pieredze. Galvenokārt, kas ir obligāti un stingri ievērojams, ko var mazliet arī pārkāpt. Gaidīšu komentārus ar nepacietību, jo es par to nezinu neko.

nike*

Andina

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

26.04.2009 14:57:57 0 0

Andina

Bruklene

Apmeklētājs

CT = +36.6°

29.04.2009 11:42:29 0 0

Es varu runāt tikai no savas pieredzes,kas protam manos nu jau 35 gados ir ļoti veca .Man bērnībā ~10 vai 11 gadi, bija gastroduodenīts, jeb divpadsmitpirkstu zarnas iekaisums. Simptomi izpaudās sekojoši - slikta dūša no rīta pirms brokastīm, skāba garša mutē un dedzinoša - spiedoša sajūta pakrūtē. Ārsti sākumā domāja, ka ir kuņģa čūla, bet pēc zondēšanas un rentgena, kas ir nedaudz specifisks, jo tur tukša dūšā jādzer iekšā kontrastviela, noteica šo patiešām riebīgo kaiti. Tā kā uz to momentu nebija vēl tik liela zāļu izvēle, kas ir mūsdienās, lai noņemtu paaugstinātu skābes saturu kuņģi, kas tālāk kairina arī divpadsmitpirkstu zarnu, tad bez Almagela (kas pieņemu, ka nu jau skaitās "vecas"zāles) daktere ieteica pamēģināt tautas medicīnu. No rīta tukšā dūšā dzert izspiestu kartupeļu sulu. Man,protams, kā bērnam tās bija tīrās mocības, jo mamma nekādas atlaides nedeva, bet kartupeļu sula nekāda garšīgā nav. Bet rezultāts - pazeminājās skābes saturs un līdz ar to arī izārstējās duodenīts. Atceros, ka daktere mammai vēl ieteica, ja nepalīdz kartupeļi, varot arī biešu sulu dzert. Bet nosacījums ir tikai viens viss tukšā dūšā un no rīta, kad skābes koncentrācija kuņģi ir visaugstākā. Protams, jāizvairās no tādiem ēdieniem, kas ir asi, skābēti, marinēti, sacepti arī diemžēl, kefīra un rupjmaizes. Daktere ieteica ēst biezputras, jo viņas apvelkot kuņģa sieniņas ar to savu glumumu un mazāk kairinājums tiekot klāt un visu vārīt vai tvaicēt. Tāda lūk mana pieredze, laikam jau ļoti traumatiska, ja vēl šobaldien spēju tik smalki atcerēties. Lai Jums veicas ligas ārstēšanā.

baibiš

Apmeklētājs

CT = +36.6°

29.04.2009 18:29:25 0 0

Es ar' no savas pieredzes .

Man šis trakum sākās, kad mācījos vidusskolā. Bija tā, ka pēc ēšanas, pat ne kārtīgas ēšanas - sāpēja vēders. Ne pats kuņģis, bet kaut kur ap to. Daktere kādu gadu eksperimentēja ar visādām zālēm, jo nevarēja tak tā būt, ka sāp..., līdz beidzot ielika mani slimnīcā, kur uztaisīja zondi un atklāja gastroduodenītu, ka patiešām nesimulēju. Tur mani apārstēja un arī skolā kaut kas izmanījās un katrā gadījumā bij ok. Nākamā epizode bija, kad beidzu citu skolu - bija stress - kur dzīvot, kā ar darbu utt. un tā secināju, ka man tas ir uz nervu pamata. Arī tagad ik pa laiciņam ir šī kaite uzradusies, bet ar sevis anallizēšanas metodi, to esmu uzveikusi. Toreiz slimnīcā daktere ieteica GASEC, bet tā kā viņas bija baigi dārgās - 1 tablete 1Ls (kad ar latu varēja izdzīvot), tad arī nenopirkām.

Bet tagad patiešām ir ļoti daudz info par tautas medicīnu un pats svarīgākais - diēta (ne treknu, ne gāzētu utt.)

Lai veicas!!!

baibiš

rausis29

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

30.04.2009 15:25:50 0 0

baibiš Kur tad GASEC tika pirkts? Tā cena GASEC 10. mg. ir ap 4 Ls par iepakojumu.

rausis29

baibiš

Apmeklētājs

CT = +36.6°

30.04.2009 20:07:01 0 0

Tas bija 1998. gadā...

baibiš
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
12948665
Noderīgas saites

Rīga

°C