Cāļa forumi » Zaļumu un pūkainīšu stūrītis
    1. 1
    2. 2

Agneska: Persiki un aprikozes

Agneska

Pastāvīgs apmeklētājs

Agneska

CT = +36.6°

08.05.2009 21:15:08 0 0

Zinu, ka pie mums var audzēt aprikozes, bet kā ir ar persikiem? Kādai aug aprikozes vai persiki? Kādas atsauksmes? Cik ātri kociņš aug? Kāda raža kurā gadā? Kurā Latvijas malā (klimatisko apstākļu atšķirības)?Redzēju stādu piedāvājumā arī persikus, bet vislaik domāju, ka pie mums viņiem švaki, ja vispār aug.

Agneska

abruks

Pastāvīgs apmeklētājs

abruks

CT = +36.6°

08.05.2009 21:20:14 0 0

Pameklēšos pa žurnāliem - Dārzs un drava bija rakstīts tieši par persikiem.

esmu kā konjaks - jo vecāks , jo labāks.
abruks

lukinens

Pastāvīgs apmeklētājs

lukinens

CT = +36.6°

08.05.2009 21:38:23 0 0

Aug! Un pat garšīgi:)

[img]http://fool.exler.ru/sm/lam.gif[/img]
lukinens

abruks

Pastāvīgs apmeklētājs

abruks

CT = +36.6°

08.05.2009 21:39:03 0 0

Tā, Dārzs un drava devies neceļos, bet atradu citā žurnālā. Citēju

Ja vēlas audzēt šo augu augļu kokus, noteikti jāizvēlas Latvijā izveidotās šķirnes - aprikozes Lāsma, Daiga, Velta, persiki- Maira, Viktors un Latvijas persiks.

Aprikozēm pirmie gadi dārzā ir ļoti grūti, jo tās slikti ieaugas, cieš no stumbra bojājumiem ziemas periodā. Ja stāda aprikozes, noteikti jābūt vismaz diviem kokiem un atšķirīgām šķirnēm. Noteikti iesaku ( ne jau es, bet raksta autors ) iegādāties trīs kociņus, jo vismaz viens noteikti nesasniegs ražojoša koka vecumu. Aprikožu audzēšanai Latvijā piemērota ir Latgale. Ražot sāk apmēram 3-4 gadā. Bet problēma ražas iegūšanai varētu būt to agrā ziedēšana.

Tā, tas par aprikozēm, bet vēl pašurīšos - bij par persikiem ar jābūt kaut kur rakstītam.

esmu kā konjaks - jo vecāks , jo labāks.
abruks

Pūķīte

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

08.05.2009 21:57:11 0 0

Mēs pagājušā gadā iestādījām 1 persiku un 2 aprikozes. Vasarā biju ciemos Ventspilī un tur mūs cienāja ar pašu audzētiem persikiem. Ļoti garšīgi, saldenskābeni. Kociņš ražot sācis kādā 6. gadā.

Vasarnīcā pirms padaudz gadiem vecāmamma vienkārši iebāza zemē aprikozes kauliņu un tas izauga. Zied, ir arī kaut kādi auglīši, bet lāgā nenogatavojas, pāris ir sanācis pagaršot, pārējie vienkārši negatavi nobirst.

Redzēs, kā ies mums.

Quick definitions (dragon)
noun: a creature of Teutonic mythology; usually represented as breathing fire and having a reptilian body and sometimes wings
noun: a fiercely vigilant and unpleasant woman
Pūķīte

Trīne

Pastāvīgs apmeklētājs

Trīne

CT = +44.1°

09.05.2009 11:35:04 0 0

Man ieteica iestādīt Lāsmu, Velgu un vienu kauleni. Izskatās, ka ieaugušies. Vienīgi patraumēts vienam ir stumbrs, tagad nezinu - ppārstādīt vai tomēr cerēt, ka sadzīs esošais. Šogad viens jau zied.

Trīne

Agneska

Pastāvīgs apmeklētājs

Agneska

CT = +36.6°

09.05.2009 21:19:48 0 0

Trīne
Ko nozīmē - kauleni? Persiki arī jāstāda pa diviem?

Agneska

Zaļā pļava (ar puķi)

Pastāvīgs apmeklētājs

Zaļā pļava (ar puķi)

CT = +37.2°

09.05.2009 22:56:17 0 0

hm. atceros, pirms gadiem 25 Rigā pie mājas (daudzstāvu) kaimiņam bija aprikoze. Liela. Viena. Ražoja kā traka, bet parasti siiikie aprija pusgatavas :) I vienu kaulinu bija iesplāvuši pie mūsu balkona - izauga smuka, liela, nekādu stumbra problēmu. Kādā gadā...hm, ka nesameloju..5ajā sāka dot pa auglim, pēc tam bija krietni daudz. Saldas, normāli lielas. Vot. Bez kādiem kauleņiem un Velgām. Nez, kas tā bij par škirni...

Nebaidies ķerties pie darba,kuru neproti. Atceries,ka Noasa šķirstu uzbūvēja amatieri. Profesionāļi uzbūvēja "Titāniku".
Zaļā pļava (ar puķi)

Lilija

Pastāvīgs apmeklētājs

Lilija

CT = +37.0°

09.05.2009 23:03:02 0 0

mums viena aprikoze ir iestādīta. pērn pirmo gadu bija kādas 5 aprikozes nogatavojušās. aizmetušās bija krietni vairāk. šogad zied kā traka.

gaisma nevar atrast tumsu.

Lilija

Murrrkšķis

Pastāvīgs apmeklētājs

Murrrkšķis

CT = +37.6°

11.05.2009 11:55:11 0 0

mans pērn stādītais persiks laikam ir apsalis. tik daži zari dzīvi. vidzemes centrālā augstiene. kas man tagad jādara, jāapšņikā kociņš?

Murrrkšķis
    1. 1
    2. 2
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
13036612
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty