Cāļa forumi » Zaļumu un pūkainīšu stūrītis

Doloresa: Rožu šķirnes

Doloresa

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

13.05.2009 23:58:35 0 0

Padalieties, kādas jums ir, kā zied, kā aug, cik salizturīgas, kādas patīk, vienkārši izveidoju puķu dobi un gribas papļāpāt par šo tēmu.

Un vēl - kur Rīgas tuvumā var nopirkt rožu stādus?

[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2285.gif[/img]
Doloresa

abruks

Pastāvīgs apmeklētājs

abruks

CT = +36.6°

14.05.2009 10:51:28 0 0

Doloresa
Atsūti uz baibbuks@inbox.lv koordinātes - es varu iedot telefonu no rožaudzētāja, kura rozes daiļo Rundāles pils dārzu. Dzīvo viņš Pārdaugavā Spices rajonā.

esmu kā konjaks - jo vecāks , jo labāks.
abruks

Geka

Pastāvīgs apmeklētājs

Geka

CT = +36.6°

14.05.2009 12:13:36 0 0

Doloresa

Nuuu...es te varētu daudz runāt. Man ir onkuls valters (nezinu kā pariezi raksta šķirnes nosaukumu tāpēc negribu izgāzties) - ļoti spēcīga klasiska roze ar tumši, tumši sarkaniem samtainiem ziediem, kas smaržo un ziedi ļoti ilgi turās (mana vismīļākā). Pagājušā ziemā bik noslinkojām un silto ziemu iespaidā nepiesedzām un 1 nosala (sākumā likās, ka kādas 3 būs pagalam). Vēl ir Glory day, ļoti krāšņa, zied bagātīgi, dzelteni ziedi ar sarkanu maliņu un otrādi, vienīgais trūkums, ka ļoti ātri nozied tāpēc ir nonstopā ņemšanās ar noziedējušo ziedu izgriešanu, vesterland - super roze, izturīga, krāšņa, smaržīga, oranžīgi-laškrāsas roze, Nina Veibul - smuka tumši sarkana mazprasīga roze (laba piem. gar celiņa malām, jo ir zema un blīvi saaug), tad ir Hendelis - augsta roze, balta ar bordo maliņu, kas, jāatzīst vēl nav parādījusi sevi pilnībā, vismaz manā dārzā. Vēl bija balta krūmrozīte - šnei valcer (rakstu šitā, jo nezinu šķirnes parezrakstību, piedošanu), bet tai bija viena būtiska problēma- trausli ziedi - vējš vai lietus un ziedi izskatās kā samīcīti. Šogad ienāks vēl dažas jaunas šķirnes, kuras no galvas neatceros, bet lielu cerību lieku uz rozi Sahara - esot koši oranždzeltena, noturīgiem ziediem, smaržīga. Starp citu, abruks pieminētais audzētājs ir

No vīteņrozēm man ir Golden Olymp (koši dzeltena) un vēl viena ļoti smaržīga koraļļu krāsas vīteņroze, ko nopirku pilnīgi nejauši un diemžēl neatceros nosaukumu (vnk uzķēros uz to, ka ir izteikti smaržīga, kas nav tik raksturīgi vīteņrozēm).

Mainīja Geka, 14.05.2009 12:14:04
Mainīja Geka, 14.05.2009 12:15:10

Happiness is a good health and bad memory... (I. Bergman)

Geka

Noela

Pastāvīgs apmeklētājs

Noela

CT = +36.6°

14.05.2009 12:18:53 0 0

Vai kāda var man ko vairāk pastāstīt par rozi "Grūs aus Heidelberg" - uzdāvināja, bet neko vairāk par viņu nevaru atrast - iestādījām mauriņa vidū

Noela

Zabacins

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.0°

14.05.2009 12:36:04 0 0

abruks
es arī drīkstu uzzināt tā audzētāja telefona numuru? Man briesmīgi gribas kādas angļu rozes, bet nekur tā īsti nevaru atrast.

Zabacins

Doloresa

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

14.05.2009 18:30:47 0 0

Geka
Un kā tās vīteņrozes aug, vai vijās forši?

Shara ir floribundrozīte? Es tieši kaut ko oranžu tagad meklēju, noskatīju internetā Marmelade Sky - burvīga oranža, bet nav man tuvajā stādaudzētavā, kaut ir salizturīga, LV vajadzētu būt.

abruks

Aizsūtīju

[img]http://www.smiliez.de/smilies/smiliez.de_2285.gif[/img]
Doloresa

Geka

Pastāvīgs apmeklētājs

Geka

CT = +36.6°

15.05.2009 08:30:41 0 0

Doloresa

Vīteņrozes man ir vēl tikai 2- gadīgas, tāpēc līdz gaidītajam gala rezultātam vēl jāpaciešas. Rādās, ka stīgo labi, bet šogad vēl tā pamatīgāk apšņikāju, lai sakuplo biezākas, tad ļaušu stipties augšā pa režģi.

Shara ir floribundrozīte?

Jā, Sahāra ir vidēji augsta floribundroze, tādā spilgtā olas dzeltenuma krāsā. Pēc savas pieredzes varu teikt, ka rožu stādi jācenšas pirkt pie vecajiem, pieredzējušajiem individuālajiem stādu audzētājiem. Rožu stādu audzēšana ir ļoti specifiska lieta, turklāt pieredzējušie audzētāji mācēs pateikt visādus knifiņus par attiecīgo šķirni.

Happiness is a good health and bad memory... (I. Bergman)

Geka

Aisa

Apmeklētājs

CT = +36.6°

15.05.2009 08:35:50 0 0

Es savas rozes lielākoties esmu pirkusi šeit http://www.virskalni.lv/rozes.htm Citas ir dāvinātas un par tām informācijas nav. Nosaukumus no galvas arī visus neatceros, man viss pierakstīts dārza plānā :)

Aisa
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
13074804
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Septembris