Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zelta uzpirkšana

Musi

Kur un kā izdevīgāk pārdot zeltu?

Vai tad ir daudz variantu? Lombardi un Gemmi, nekas cits, manuprāt, nav. ja nu vienīgais tas zelts ir kaut kādos nereāli skaistajos izstrādājumos, ko var piedāvāt antikvāriem vai juvelieriem, vai mēģināt izpārdot pēc sludinājuma/izsolē. ja tie ir parastie štancējumi vai lūžņi var tiksi Gemmi apmainīt pret jaunajiem izstrādājumiem vai uz lombardu aiznest - ap 7 Ls/gr.


Les pauvres betes... Les vies sans tetes...

Nav gluži lūžņi, bet ekstra arī nav. Varbūt kāds var padalīties pieredzē, kur izdevīgāk. Skatījos Gemmi mājaslapā ir 8Ls/g (zelts583/585). Vai lombardos varētu būt dārgāk? Cik saprotu, lai noformētu darījumu, nepieciešams uzrādīt pasi. Vai paša izstrādājuma dokumenti nav nepieciešami? Ko vēl būtu vērts noskaidrot, pirms pārdod dārgmetālu? Varbūt muļķīgi jautājumi, bet es nekad neesmu dārgmetālu pārdevusi.

Vēl gribētos zināt, vai pašlaik zelta cena ir drīzāk cēlusies vai kritusi?

Mainīja Musi, 16.12.2009 15:20:47

Tik ļoti nesekoju, bet vēl nesen visur bija uzraksti 3 Ls/gr. Tagad bieži sastopami tādi paši ar 7 Ls. Tātad laikam jau cēlusies tā cena.

Nu tad Gemmi ir izdevīgāks variants, bet var jau pāris lombardus kaut apzvanīt.

Izstrādājumam, ja tas nav ekstra, nekādi dokumenti arī īpaši nemēdz būt, tātad jānes un jāatrāda un viss.

Vērts būtu noskaidrot pie kāda neatkarīgā juveliera (kas nesēž lombardā, kur vēlaties nodot) katra izstrādājuma svaru, provi un akmeņu veidu, svaru, slīpējumu. Lai lombardā vai citur Jūs nemēģina durīt pie nodošanas, ka prove nav tā, svars ir mazāks un akmeņi ir stikli.


Les pauvres betes... Les vies sans tetes...

Margueritte
Paldies par ieteikumiem, ņemšu vērā!

Musi

Zelta cena iet augšā.

Musi
piedāvā tepat Cālī. Vrabūt kādai patiks.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
14753795