Cāļa forumi » Bērnudārzi un skolas

Ju Ju: Par ēdināšanu PII Ūnijas ielā 83

mu-mu

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

22.03.2010 22:03:11 0 0

ibica2

Man principā nav pretenziju, ne pret to, ka jāguļ pusdienslaiks, ne pret dienas kārtību, nodarbību saturu un pasniegšanas formu, bet pret melno tēju, salami un cīsiņiem gan. Kādi būtu tavi argumenti par šo produktu veselīgumu un nepieciešamību bērnu pilnvērtīgai attīstībai?

mu-mu

Resnā Žurka

Pastāvīgs apmeklētājs

Resnā Žurka

CT = +38.2°

23.03.2010 07:06:53 0 0

mu-mu
tajā pašā noteikumu sadaļā ir arī veselīga uzture principi piesaukti. Atrodi dokumentu, kur tas ir atšifrēts

Resnā Žurka

mise

Apmeklētājs

CT = +36.6°

23.03.2010 09:10:40 0 0

kadus salami vel dod b/d ?

sava b/d neesu neko tadu redzejusi! un kalorijas berniem vajag jo berni ir aktivi un pa dienu vini noskraida sanemtas kalorijas!

pec darzina savam bernam praktiski tikai vienu reizi dodiu est vakarinas nekadas maizites pa starpai( ja nu vienigi kadu cepumu uzgraust kamer vakarinas gatavas vai burkanu vai kadu kartupela skeliti mizojot)

man bern ta saukto veseligo graudaugu partiku jau no izseniem laikiem splauj ara un kad meginaju dot sunim tad ari vbins dumji uz mani skatijas!(suns jau sliktu needis)tatad secinajumus irdariju atri ka nau nemaz tik labi un pasai pagarsojot ari nelikas nekas super gards!

mise

Resnā Žurka

Pastāvīgs apmeklētājs

Resnā Žurka

CT = +38.2°

23.03.2010 09:35:39 0 0

melno tēju, salami un cīsiņiem gan.
Var dabūt zināt ķīmisko sastāvu, ja tādi tiek uzturā lietoti. NU un tur var pētīt un pētīt, ja gribas. Un var pētīt, ko dod atbilstoši MK noteikumos piesauktajiem veselīga uztura principiem.

Pēc tam nākošais solis - piedāvāt vietā alternatīvu, RĒĶINOTIES AR KONKRĒTĀ B/D VIRTUVES IESPĒJĀM KO PAGATAVOT un iekļaujoties atvēlētajās finansēs

Resnā Žurka

mu-mu

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

23.03.2010 10:42:17 0 0

mise
kadus salami vel dod b/d ? Ir vairākas reizes mūsējā b/d bijusi maize ar salami
kalorijas berniem vajag
kalorijas jau var dažādi iegūt, nedomāju, ka salda melnā tēja ir vienīgais un labākais veids. saukto veseligo graudaugu partiku graudaugu pārtika ir lielākā daļa no pārtikas vispār - jebkura maize un putra ir graudaugu pārtika. Būtībā jau graudu maize ir tā pati baltmaize tikai piesviesta saujiņa graudu. Veselīga pārtika pa manam ir tāda, kur daudz svaigi dārzeņi, augļi, nepārsaldinātas sulas, kompoti, rieksti utt. Bet ir daudzas veselīgas lietas, kas manuprāt bērnu dārzos pie mūsu finansēm nav iespējamas un nebūtu loģiski vienkārši cepties par to, ka b/d nav eko pārtika, svaigi spiestas sulas un lazdu rieksti, galu galā tos var barot bērnam mājās cik uziet. Taču desu izstrādājumu un pārsaldinātu dzērienu lietošanau jau tāpēc nav attaisnojama. Paprasi jebkuram uztura speciālistam ko viņš domā par desu izstrādājumu lietošanu uzturā, jo īpaši maziem bērniem.

Resnā Žurka
Piekrītu tev, var un vajag pētīt un piedāvāt alternatīvas. Esmu pagaidām runājusi tikai ar audzinātājām, dažiem vecākiem. Problēma šajā gadījumā ir tā, ka vienu daļu vecākus apmierina ēdienkarte, otrai daļai vai nu nav laika, vai nav vēlēšanās kaut ko darīt, mainīt. Esmu ievērojusi, ka vecāki daudz vairāk sašūmējas, gatavi papīrus rakstīt un izmeklēt lietu, piemēram, par lieku atvērtu logu.

mu-mu

Karolīna

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

23.03.2010 10:57:42 0 0

Izskatās, ka visi ir aizmirsuši laiku, kad paši gāja b/d. Toties es gan atceros, ka pirms 30 gadiem dārziņā dzēru ļooooti saldu melno tēju, ļoooti saldu miežu vai kādu tur kafiju Un ēdu desu maizes ar'. Un kādas šausmas, dārziņā katru dienu tika doti saldie ēdieni!!! - šokolādes ķīselis man bija topā! I neko, dzīva esmu!

Kas attiecas uz šī b/d ēdienkarti - nudien nezinu, par ko tā jāšausminās. Manējie absolvēja šo iestādi (jaunākais 2 gadus atpakaļ), bet ne reizi man ēdienkarte nelikās tāda, par ko būtu jāceļ milzu brēka.

Karolīna

pelins

Pastāvīgs apmeklētājs

pelins

CT = +36.6°

23.03.2010 13:04:57 0 0

Šito palasot saprotu, ka labi vien ir, ka savu rindu uz dārziņu tik drīz nesagaidīsim. Neuzskatu, ka mazam bērnam ir jādod bulciņas, baltmaize, cīsiņi,salda melnā tēja vai citi tikpat "veselīgi labumi".

pelins

haika

Pastāvīgs apmeklētājs

haika

CT = +36.6°

23.03.2010 15:01:46 0 0

Neuzskatu, ka mazam bērnam ir jādod bulciņas, baltmaize, cīsiņi,salda melnā tēja vai citi tikpat "veselīgi labumi".

Jā un tad bērns aiziet uz skolu un pa kluso to visu pērk!

Nu tad tā - Pirmdienas ēdienkarte

Brokastis - Makaroni ar sieru un tēja

Pusdienas - Skābu kāpostu zupa, griķi ar maltās gaļas mērci,marinēts gurķis, sulas dzēriens.

Launags - Cepti kartupeļu un biezpiens ar krējumu, tēja.

Un atceraties,ka tas viss ir par 1.40 LVL

Jaukākais sapnis ir dzīve... /V.šekspīrs/

haika

Ju Ju

Apmeklētājs

CT = +36.6°

23.03.2010 15:20:29 0 0

Nu mīļās mammas, tak beidziet te mūs sūtīt uz privātajiem dārziņiem. Esmu pati vienā tādā strādājusi, vecāki maksā milzu naudas, bet ēd bērni to pašu, ko valsts dārziņos - i cīsiņus, i Selgas cepumus, i tēju ar cukuru dzer. BET ja man tuvumā kaut kur būtu darziņš, kur baro ar eko produktiem un veselīgu pārtiku, ne mirkli neminstinātos un maksātu tik, cik tas prasītu (ja tas būtu pa kabatai, protams).

mu-mu

Redzu, ka Tu esi tas cilvēks, ar kuru mums domas sakarā ar ēdināšanu ir uz vienas nots. Vai esi mamma bērnam no konkrētā 106. darziņa?

Par vakardienas ēdienkarti runājot, auklīte pārprata un nepierakstīja brokastis (jo tās bērns ēd mājās). Tad nu kā solīju, rakstu ēdienkarti paanalizēšanai:

Pusdienas: Skābu kāpostu zupa, krējums, maize, griķi, maltas gaļas mērce, marinēts gurķis, sulas dzēriens.

Launags: Cepti kartupeļi, biezpiens ar krējumu, tēja ar cukuru.

Nu ko, varētu jau, protams, piesieties pie daudz kā, bet es jau teicu, ka es nekasos par to, ka gaļa nav laukos audzēta un maize nav no eko graudiem cepta. Es kasos par to, ka dažus cilvēka veselībai kaitīgus produktus var aizvietot cenas ziņā ar līdzvertīgiem vai pat lētākiem, bet ne tik kaitīgiem produktiem.

Un tās mammas, kas uzskata, ka bulciņas, cepumi un cīsiņi ir normāls ēdiens, ko dārziņā var dot katru dienu, varbūt mēs ar jums varetu aprunāties tad, kad kaut nedaudz būsiet palasījušas info par to, kas tad ir un nav veselīgs ēdiens.

Par vakardienas ēdienkarti runājot, marinēts gurķis, kāda vella pēc viņš tur vispār ir vajadzīgs? Ja būtu skābēts, GODA VĀRDS, neko neteiktu. Bet etiķis maza bērna ēdienkartē ir ok??? Alternatīva - skābēti kāposti (nemaz nebūs dārgāk, ja ne vēl lētak).

Un par launagu runājot, baidos samelot, jo bērns mazs, bet viņš teica, ka dārziņā esot ēdis FRĪ kartupeļus. Mammas, kurām bērni lielāki un iet šajā b/d, vai tiešām zem ceptiem kartupeļiem slēpjas FRI kartupeļi? Neceļu haju par šo, jo mans frī var arī neatpazīt, jo ēdis ļoti reti, ciemos pārsvarā. Palabojiet, ja samelojos. BEt nu vienalga, cepti kartupeļi var tikt aizvietoti ar mizā vārītu kartupeli, ņamma, man vismaz ļoti garšo ar biezpienu. Nu, un vai tā nebūs lētāk?

Trešais saldinātu tēju var aizvietot ar to pašu sulas dzērienu, vieglu žāvētu augļu kompotu, vienkārši ūdeni, jo mans vienmēr mājās nāk izslāpis.

Nu, vai tiešām es tik ļoti briesmīgi piekasos? Vai tās māsiņas, kas sastāda ēdienkarti maz jēdz kas ir un nav veselīgs? Jeb to ēdienkarti sastāda kāds cits?

Un vai tiešām notiktu kaut kas briesmīgs, ja mammas savāktos kopā un aprunātos ar vadītāju un nedaudz pakorigētu to ēdienkarti? Kāpēc mums jāsamierinas ar to, kas ir, ja var būt labāk?

Vai jums pilnīgi un nemaz nerūp ko ēd jūsu bērni?

Es pat baidos iedomāties par to, no kurienes nāk tā gaļa, nez ir labāka par Rimi pirkto jeb kaut kas vēl trakāks? Bet nu par to es neko nesaku, jo zinu, ka laba gaļa maksās dārgi. Bet ir taču lietas, ka nu nekādi neiederas bērna ēdienkartē. Un ja citiem vecākiem mājās ēšanas paradumi ir neveselīgi un redz, neēd svaigus dāzeņus utt utjp, tad kāpēc bērnu dārzā ēdienkarte jāpielāgo tiem, kas ēd neveselīgi??? Kāpēc dārziņā ēdienkarte nevarētu būt paraugs tām gimenēm, kas ēd nepareizi? Un galu galā, dārziņā bērns pavada lielāko dienas daļu, varbūt tā būtu pēdējā cerība bērnu pieradināt ēst veselīgi? Nu vismaz nepieradināt pie visādiem draņķiem!

Ceru, ka atsauksies vairākas mammas no šī b.d un mēs varēsim visas kopā kaut nedaudz uzlabot savu bērnu veselību, ļaujot viņīem ēst kaut nedaudz veselīgāk.

Papildināts 23.03.2010 15:27:19:

mise

man bern ta saukto veseligo graudaugu partiku jau no izseniem laikiem splauj ara un kad meginaju dot sunim tad ari vbins dumji uz mani skatijas!(suns jau sliktu needis)tatad secinajumus irdariju atri ka nau nemaz tik labi un pasai pagarsojot ari nelikas nekas super gards!

Un pārējie, savukārt, no šī teksta var secināt daudz ko par Tevi. Kāda būs Tava attieksme, tāda būs arī Tavam bērnam un sunim.

Mans bērns savukārt ēd putras gardu muti jau 4 gadus, rupjmaize ir mīļākais ēdiens, viņš saujām var grauzt diedzētas ķīnas pupiņas un sēklas, viņš dārzā plūc gārsu un dilles, skābenes, pat berzu pumpurus ēd ar baudu, tikko izraktus burkānus no dārza, kāpostu lapas var nograuzt vairāk kā es, dīc mājās pēc svaigi spiestas sulas, ja kādu laiciņu nav sanācis izspiest. Ļoti priecājas par žāvētiem augļiem, riekstiem. Jā, dabūn arī šokolādi, cepumus un citus kaitīgos naškus, bet ne tik daudz, lai negribētos visu augstāk minēto. Toties sākot iet dārziņā ar septembri, daudz kas ir mainījies un slikto pusi, diemžēl.

Mainīja Ju Ju, 23.03.2010 15:27:42
Papildināts 23.03.2010 15:32:45:

Un vēl, kā jūs domājat, mammas, vai būtu iespējams panākt to, ka vecāki uz savu bērnu dzimšanas dienām nes nevis dejebko, bet našķus, kas nesatur visas tās vielas, kas uzskatītas MK noteikumos? Es 2x trāpījos uz tiem dz/d cienastiem un man mati bij stāvus. Tad jau labāk nenest neko, nekā barot SAVUS un citus bērnus ar tādām ķīmijām :(

Ju Ju

yamamoto

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

23.03.2010 15:53:33 0 0

mise
man bern ta saukto veseligo graudaugu partiku jau no izseniem laikiem splauj ara un kad meginaju dot sunim tad ari vbins dumji uz mani skatijas!

Tas taapeec, ka pashi maajaas eedat neveseliigi. Ja tev maajas nekad nebuutu baltmaize (taa kaa man), tad tavs beerns nemaz nezinaatu, kas tas ir un to nepieprasiitu. Kas attiecas uz beernu eeshanu, tad pa lielam beerni eed taa, kaa vinju vecaaki.

Un suni vajag barot ar sunju bariibu nevis graudu maizi

Papildināts 23.03.2010 16:01:27:

haika
Nu tad tā - Pirmdienas ēdienkarte Brokastis - Makaroni ar sieru un tēja Pusdienas - Skābu kāpostu zupa, griķi ar maltās gaļas mērci,marinēts gurķis, sulas dzēriens. Launags - Cepti kartupeļu un biezpiens ar krējumu, tēja.

Man liekas, ka ljoti "smaga" eedienkarte prieks maza beerna. Ljoti maz svaigu daarzenju, auglji nav vispaar.

Makaronus ar sieru man liekas pat pieaugushie brokastiiis need, nafig maziem beerniem ko taadu piedaavaat?

Un par elljaa ceptiem kartupeljiem ar kreejumu vispaar neizteikshos!

Ju Ju

Man prieks, ka ir taadas mammas kuras domaa, kaa tu. Tu esi soli priekshaa lielai daljai! Es esmu paarliecinaata, ka Latvijaa ar laiku tiks pieveersta krietni lielaaka uzmaniiba tam, ko beerni eed, jo no taa lielaa meeraa ir atkariiga vinju veseliiba un imunitaate. Kaa jau teicu, Skandinaavijas beernu daarzos augstaakmineetaa eedienkarte buutu neiedomaajama!

Mans bērns savukārt ēd putras gardu muti jau 4 gadus, rupjmaize ir mīļākais ēdiens, viņš saujām var grauzt diedzētas ķīnas pupiņas un sēklas, viņš dārzā plūc gārsu un dilles, skābenes, pat berzu pumpurus ēd ar baudu, tikko izraktus burkānus no dārza, kāpostu lapas var nograuzt vairāk kā es, dīc mājās pēc svaigi spiestas sulas, ja kādu laiciņu nav sanācis izspiest. Ļoti priecājas par žāvētiem augļiem, riekstiem.

yamamoto
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
15513460
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Rudens