Cāļa forumi » Bērnu veselība
    1. 1
    2. 2

Ju Ju: Šokējošs atklājums par D vit + Avit (un zivju eļļu)

milka

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

25.03.2010 00:10:43 0 0

Novaly

Hmmm... ja uz zivju eļļas etiķetes vai kārbas kā sastāvdaļa nav minēts A vit., bet citās ir, tad, ko var secināt? Vismaz cerams, ka tajās, kur nav minēts, tas A vit. ir minimālā daudzumā?

milka

Magone

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

25.03.2010 09:24:44 0 0

Ju Ju
Paldies par tēmu (lai gan "šokējošs" un "veselībai bīstama kombinācija" ir pilnīgi neadekvāti pārspīlējumi). Mums kā zivju eļļas dzērāju ģimenītei rosināja iedziļināties - vīram bija laiciņš, viņš palasīja i to British Medical Journal, i citus saistītus pētījumus.

Līdz šim dzērām katrs pēc savas gaumes citu pudelīti:

Bērni - Moller's šķidro ar citrona garšu

Vīrs - kaut kādu lētāku un ekstrēmāku (dabīgāku) variantu

Pati - Futura kapsulas (kur nekādi vitamīni sastāvā neuzrādās, tikai taukskābes), jo man šķidrā veidā, kaut arī ar citrona garšu, ir vienkārši neiespējamā misija.

Tad nu pēc iedziļināšanās vīrs izmeta savu lēto ārā, jo tur A un D vitamīna proporcija, kā izrādās, tiešām nebija veselīga (6:1), kamēr to bērnu Moller's atzina par ļoti labu kombināciju, jo tur proporcija bija attiecīgi 2:1, kāda arī uz šo brīdi pasaulē tiek atzīta par optimālāko.

Dargo jau ļoti labi paskaidroja i par Mollers, i par citām lietām, tā kā, man neliekas, ka ir pietiekams pamats tagad zivju eļļu nolīdzināt līdz ar zemi un dēļ A vitamīna noliegt visus pārējos labumus.

Magone

kraukliite

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.4°

25.03.2010 13:23:43 0 0

Piedāvāju tomēr visu salikt pa plauktiņiem

Izšķir zivju aknu eļļu (piemēram, mencu aknu - cod liver oil) un zivju eļļu (no spiestām mazām zivīm - anšoviem, sardīnēm).

Zivju aknu eļļa (kā ikvienas aknas) satur ievērojamu A vitamīna daudzumu! D vitamīns tajā var svārstīties no minimuma (speciāli attīrīts, jo neba visiem to nepieciešams uzņemt papildus, teiksim, vasaras mēnešos) līdz 200-400IU uz vienu devu, kas pieaugušam cilvēkam būtu 50-100% no apstiprinātās dienas normas. Savukārt A vit. dienas norma ir noteikta 5000IU /pieaugušam - attiecīgi uz etiķetes ir jāsamēro ne tikai skaitļi, bet arī to procentuālā atbilstība ieteicamai devai.

Parastā zivju eļļa praktiski nesatur vai satur minimāli gan A, gan D vitumīnus. Tā lielākoties ir alternatīva izvēle tiem, kas no zivju eļļas primāri vēlas uzņemt EPA un DHA skābes.

Nelielu E vitamīna daudzumu zivju eļļām pievieno mākslīgi (parasti no sojas), lai eļļa neoksidētos jeb nebojātos.

Par pašu problēmu A un D vitamīnu sakarā - tā ir aktuāla, ja tiek konstatēts D vitamīna deficīts. Tad papildus lielākas A vitamīna devas var šo stāvokli vēl smagāk saasināt. Un vēl konkrētāk pie šīs problēmas tika izcelti autisti, kuru alternatīvajā terapijā ilgus gadus tika pielietotas pastiprināti lielas devas A vitamīna (un daudziem ļoti veiksmīgi). Tikai vēlāk, samērā nesen, ievērojamai daļai autistu atklāja, ka tiem uzrādās kritiski zems D3 vitamīna līmenis, un tā novēršana vēl pirms A vit. terapijas dod daudz pieņemamākus un vispusīgākus rezultātus.

Bet vispār, runājot un šausminoties par zivju eļļām, mani vairāk satrauktu - cik tās eļļas ir tīras no toksiskiem metāliem un citām pieķēzīto ūdeņu drazām Vismaz es ne uz vienas no Latvijā nopērkamo zivju eļļu etiķetēm nepamanīju uzrakstus, ka tās tiktu testētas, atbilstu augstākās tīrības kvalitātes standartiem utt. Arī šīs tīrības sertifikātus aptiekā man nemācēja uzrādīt. Bet žēl Tāpēc mani labāk pārliecina citviet pirktas, piemēram, ar uzrakstu: This product is regularly tested (using AOAC international protocols) for freshness, potency and purity by an independent, FDA-registered laboratory and has been determined to be fresh, fully-potent and free of detectable levels of mercury, cadmium, lead, PCB's and 28 other contaminants.

Lai nesanāk, ka gūstu vairāk ļauna, kā apšaubāma labuma.

kraukliite

Dargo

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

25.03.2010 16:21:55 0 0

Viennozīmīgi piekrītu, ka kvalitātei un eļļas izcelsmei ir milzīga nozīme. Tāpēc jau lietojam zivju eļļu, lai uzņemtu visu vajadzīgo attīrīta veidā, nevis ēdot zivis ar visiem smagajiem metāliem un citām ķīmijām, ar ko piesārņoti ūdeņi.

Arī šīs tīrības sertifikātus aptiekā man nemācēja uzrādīt
Aptiekās nav katra medikamenta, uztura bagātinātāja, krema, medicīna sierīces utt tīrības sertifikāti. Ja ir interese, var prasīt ražotājam vai ražotāja pārstāvim Latvijā (pieļauju, ka precīzi informāciju par attīrīšanas 'procedūrām gan neviens nesniegs - ražošanas noslēpums). Tas, ka tāda informācija nav uz iepakojuma, nenozīmē, ka produktā ir visādi piemaisījumi. Ir obligātās prasības, kam jābūt uz marķējuma. Šī nav noteikta kā obligāta, tāpēc reti kurš ražotājs tādu pievieno. (uz cik zālēm vispār rakstīts, ka veiktas tādas un tādas pārbaudes utt., lai gan skaidri zināms, ka Eiropā ražotām zālēm jābūt ražotām atbilstoši noteiktiem kvalitātes standartiem) Marķējuma laukums bieži ir ierobežots, tāpēc tiek likta svarīgāka info, kas nu ražotājam tāda škiet. Tiešām kvalitatīvai zivju eļļai tiek veikta vairāku pakāpju attīrīšana no visiem piemaisījumiem, piesārņojumiem, piegaršas utt. (tie, kas lieto dabīgās zivju eļļas bez aromatizētājiem būs jutuši garšas starpību starp dažādu firmu produktiem). Produktam dažādās stadījās tiek veikta vairākkārtēja kontrole utt. Ja to visu uzrakstītu uz iepakojuma, tad nekam citam vietas nebūtu. Ja uzrakstītu, ka attīrīts no svina, tad kādam atkal būtu autājums-vai tad no dzīvsudraba nē utt. Tāpēc dažreiz tiek rakstīts "tīrs". (bet tas atkal nenozīmē, ja tāda uzraksta nav-tad ir piemaisījumi). Tas, vai uzraksts atbilst patiesībai jau ir Zāļu aģentūras un Pārtikas centra kompetencē, kuri var apstiprināt tikai tādu tekstu uz iepakojuma, kas atbilst dokumentiem un likumiem.

Dargo

mea

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

25.03.2010 16:33:40 0 0

Dargo
Kādas domas ir par LYSI firmas zivju eļļu (tā ir zivju aknu eļļa - vismaz uz pudeles rakstīts Cod liver oil) speciāli priekš bērniem -tādu var lietot vai tomēr jāmeklē kāda cita? man jau šķita, ka šī laba - bērns dzer labprāt - garšo, ir bez visādām garšas piedevām - nav ne citrona, ne zemeņu garās, kā arī tā dārgi maksā.

http://www.pilsaptieka.lv/lv/products/LYSI_Zivju_ella_berniem_240ml

mea

Dargo

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

25.03.2010 19:31:52 0 0

mea

Liekas OK.

Bet, protams, par tīrību nezinu, neesmu interesējusies. Man jau šī firma liekas uzticama. Kaut kā preces un ražotājs, kas jau ir ilgstoši zināmas un ar lielu pieredzi un ar plašu produkcijas klāstu, tomēr liekas uzticamāks, kā tas, kas pēkšņi uzradies, un pēc kāda laika atkal pazūd. Neticu, ka tādiem svarīgs ilgtermiņa rezultāts un ka tāds cenšas rūpēties un uzlabot kvalitāti un meklēt aizvien jaunus tehnoloģiskos uzlabojumus, kā produkciju pilnveidot. Tam ir nepieciešami gadi. (nu tās ir manas domas, uz absolūtu taisnību nepretendēju, bet tas bieži nosaka manu izvēli)

Labi, ka esat atraduši to, kas mazajam garšo. Es neesmu sevišķi lasījusi par Islandes zivs audzētavām (Lysi ir Islandes zivju eļļa), pieļauju, ka šīs varētu būt jūrā ķertas zivis. Vienkārši izrādās, ka tas arī baigi svarīgi, lai būtu savvaļas zivis. Tās ļoti vajadzīgās omega3 taukskābes veidojas tikai zivīs un atseviškos jūras produktos pateicoties dabīgi lietotajam uzturam. (tāpēc tās omega3 taukskābes, kas ir augos, sēklās-ir citas. Arī ļoti vajadzīgas un neaizvietojamas, bet tās, ko parasti piemin runājot par sirds veselību, smadzeņu attīstību utt, veidojas tieši un tikai zivīs). Nu lūk, un zivis, kas mākslīgi audzētas, tiek barotas ar graudiem u.c. kombikormu, rezultātā zivis neēd to ko dabā un šīs taukskābes neveidojas (vai veidojas sliktāk, mazāk utt). Plus vēl infekcijas saspiestā vidē, attiecīgi dažādas antibiotikas, mākslīgi veicināta ātraudzība utt.

Dargo

milka

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

26.03.2010 22:01:25 0 0

kraukliite

Paldies, tagad man daudzkas palika skaidrs, jo nevienā aptiekā man nespēja paskaidrot, cik tad aptuveni A un D vit. ir zivju eļļā, ja uz paciņas nekur tas nav rakstīts.

!!! Mans novērojums starp bērnu šķidrajām zivju eļļām bija sekojošs:

• Mollers zivju eļļās A vit. ir par apm. 75 % vairāk nekā Lysi (attiec. 240 un 137.5 mikrogrami uz 5 ml)
  • D vit. abiem apm. vienāds ( 9-10 mikrogrami uz 5 ml)
Mainīja milka, 26.03.2010 23:49:20

milka

andele76

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

11.05.2010 19:28:46 0 0

Gribēju pajautāt, varbūt kāda var pateikt, vai driikst trīs gadus vecam bērnam dot Islandes mencu aknu eļļu? Es gan domāju, to, kas it kā domāta pieaugušajiem? Vīrs pārskatīšanās pēc nopirka nevis to, kas domāta bērniem, bet to, kur anotācijā tik pieaugušie pieminēti, pareizāk sakot rakstīts - ieteicamā dienas deva - 1 tējkarote, bet ekstrēmos apstākļos nodarbinātām personām ēdamkarote. Par bērniem nav minēts...

andele76
    1. 1
    2. 2
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
15618054
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty