Cāļa forumi » Likumi un pabalsti

*lilie*: uzturlidzekli

*lilie*

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.04.2010 14:25:20 0 0

Man ir tadi jautajumi. Ja jau saskana ar spriedumu berna tevs maksa alimentus par 2 berniem vienai sievietei, vai otrai sievietei ir ceribas dabut vairak par minimumu alimentus (cik vispar minimums ir?) , ka tiesa nems vera jau esosos alimentus?

Cik ir tiesas izdevumi? Cik advokatam jamaksa no lidz?

*lilie*

saulespuķe99

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.04.2010 14:45:36 0 0

*lilie*
Ja tēvam ir pienācīgs materiālais stāvoklis, tad kāpēc ne? Ja nabadziņš, tad tikai minimālie spīd. Minimums - līdz 7 gadiem - Ls 45, no 7-18 gadiem - Ls 54. Tiesa uzturlīdzekļu apmēru nosaka, izvērtējot vecāku mantisko stāvokli.

Tiesas izdevumi nav nekādi, prasītāja ar likumu atbrīvota no valsts nodevas u.c. izdevumiem.

kaut rāpus, bet galva vienmēr jātur augšā! :)
saulespuķe99

*lilie*

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.04.2010 14:57:53 0 0

saulespuķe99
Baigi negodigi iznak no mana berna puses skatoties, pirma sanem ne minimalos, manam iznak spid tikai minimalie, ar ko mans berns sliktaks par tiem berniem?

Cik pelna nezinu, vinam vienmer ir bijis maz naudas. Tagad skaita mazu summu, mazaku par minimalo.

No iesniegsanas briza lidz tiesai, cik parasti paiet laiks? Baidos ka ja iesniegsu tiesa, pa to laiku neko nemaksas, a man vismaz tas pats ir vajadzigs.

*lilie*

saulespuķe99

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.04.2010 15:19:57 0 0

*lilie*
Nu ja pirmā saņem vairāk kā minimālos, tad jau tāds nabags nav, vismaz uz to brīdi, kad tiesa piedzina tos neminimālos, tad tēvam kādi ienākumi bija, citādi jau tiesa nebūtu vairāk piedzinusi.

Un vēl jau ir jautājums vai viņš viņai ko tagad maksā pēc tā sprieduma? Viena lieta ir tā, kas ar spriedumu piedzīts, otra - vai reāli maksā. Varbūt viņai valsts UGF maksā tagad? to jau tu nezini.

Kā kurā tiesā - 2-4 mēneši līdz spriedumam, varbūt vairāk. Vajag prasīt pagaidu uzturlīdzekļus līdz sprieduma taisīšanai un nekavējošu izpildi.

Tikai ir jāsaprot viena lieta, tiesa no šūplādes naudu neizvilks. Ja viņam nekas nepieder, naudas un darba nav, tad ar tiesas spriedumu nekas nebeidzas, tālāk seko gājiens pie TI, tas uzsāk piedziņu, veic pārbaudes par parādnieka mantisko stāvokli. Ja konstatē, ka piedziņu veikt nav iespējams, izsniedz izziņu par piedziņas neiespējamību un tad Tev talāk jādodas pie UGF. Visa procedūra aizņem pailgu laiku.

kaut rāpus, bet galva vienmēr jātur augšā! :)
saulespuķe99

*lilie*

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.04.2010 15:46:11 0 0

saulespuķe99
Pec sprieduma maksa, cik atceros kaut kadus izdevumus vel papildus maksaja.

Man vins parskaita pats, sakuma bija 40Ls, tagad 35Ls, katru menesi domaju vai bus vai nebus un cik bus. sanema algu pirms visam krizem lielaku neka es, tad jau ciksteja ka maza alga utt., tagad noteikti ka mazak, bet diezvai vai mazak neka es.

Papildināts 19.04.2010 15:46:39:

Cik tie pagaidu ir?

*lilie*

Atvars Aniņš

Apmeklētājs

CT = +40.3°

20.04.2010 13:10:59 0 0

manupart par bernu lidz 7 g 45 ls un par vecaku 54 ls.

no minimalo maksasanas neviens nav atbrivots. ja nemaksas vins pats vina vieta samaksas uzturlidzeklu garantijas fonds samazinata apmera (kaut kas ap 35 ls) un pagaidis kad no teva vares piedzit.

bet lai ugf saktu maksat vajag spriedumu un no prasibas iesniegsanas lidz realai naudai no UGF paies 6 menesi vismaz.

Atvars Aniņš

libeli

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

21.04.2010 19:40:39 0 0

tagad jau nav gan vairs tie 45 un 54 Ls. Nezinū precīzi cik ir līdz 7 gadiem, bet pēc 7 gadiem ir 35 Ls. ja nemaldos tad no šā gada valdība visu apgrieza.:(

libeli

oguce

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

21.04.2010 20:15:20 0 0

libeli, ir gan 45 gan 54 Ls....neputrojies....tas ir daļa no valsts noteiktās minimālās algas, un tur nekas nav mainijies....a 35 Ls pavisam cita opera - ja no papuča nav ko piedzīt, tad var griezties UGF , un tas tad maksā tos 35 Ls....

oguce
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
15811005
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Izvēlies tapeti: Rudens