Cāļa forumi » Skolēni

boleyn_girl: kas jāprot sešgadniekam?

boleyn_girl

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

31.05.2010 18:37:59 0 0

Izlasīju vairākos ziņu portālos ka iespējams, drīz sāks skolot sešgadniekus... Man jautājums, kas ir jāmāk sešgadniekam, lai varētu iet skolā? (Man kā ar pieeju internetam lūdza noskaidrot no zinošākiem.)

Varu pastāstīt, ko māk konkrētais bērns (zēns):

Māk salikt pužļus līdz 100 gabaliņiem, izkrāsot bildes (ne pārāk rūpīgi), skaitīt līdz 10 (bet ne veikt matemātiskas darbības), braukt ar velo, zina savu vārdu, uzvārdu, gadu skaitu, pazīst krāsas, zina multfilmu varoņus, atšķir automašīnu markas, māk spēlēt vienkāršas kompjūterspēles. Māk aiziet uz podiņa, bet ne pats pēc ta ar sevi tikt galā. Apģērbties līdz zināmai robežai. (Nemāk aiziet kurpes). Nemāk lasīt.

Nu ta, kas vēl jāzina, es pat nevafru iedomāties, kādas vispār prasības 1. klasē?

boleyn_girl

xxDemonxx

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

31.05.2010 19:21:46 0 0

kādas vispār prasības 1. klasē?
pazīt burtus, ciparus, skaitīt, rakstīt, vēlams arī lasīt, rēķināt ( saskaitīt, atņemt ) līdz 10....

Māk aiziet uz podiņa, bet ne pats pēc ta ar sevi tikt galā
nu, šitas būtu , ja sešgadnieks nemācētu uz poda aiziet. Un nav vairs maziņš bebis, lai pēc lielām darīšanām savestu sevi kārtībā paC - tas tākā būtu gan jau jāprot

Apģērbties līdz zināmai robežai
apģērbties pašam vispār nevajadzētu sagādat nekādas problēmas.... to tak pat trīsgadniekam jāmāk, kur nu sešgadnieks....

māk spēlēt vienkāršas kompjūterspēles
sorry, bik sasmējos... šo skolā neprasa noteikti

xxDemonxx

Bantux

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

31.05.2010 19:58:19 0 0

Nu mana 6gadniece gandrīz lasa(velk kopā vārdus, bet bieži izlasot neko nav sapratusi), skaita līdz 100, rēķina līdz 10 , protams, ka pati sevi apkopj tualetē, apģērbjās, raksta gan ar drukātajiem , gan rakstītajiem(protams ar kļūdām). Tāpat spēlē spēlītes, brauc ar riteni, skrituļiem, bet nu šis nav nekādā saistībā ar skolu.

Bantux

boleyn_girl

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

31.05.2010 20:41:21 0 0

pazīt burtus

Dažus pazīst, bet kopā kaut kā neliekas.

ciparus

Arī dažus zina, līdz 10.

skaitīt

To gan nemāk.

rakstīt

Man jau liekas ka rakstīt nevar iemācīties, kamēr nemāk lasīt.

vēlams arī lasīt

Pagaidām īsti vēl nav sācis mācīties, vēl jau var būt, ka aiziet...

Sāk likties, ka to zināšanu ir drusku par m az, bet no citas puses, vai tad skolā to visu tāpat nemācīs?

boleyn_girl

minkasi

Pastāvīgs apmeklētājs

minkasi

CT = +37.8°

31.05.2010 21:03:02 0 0

boleyn_girl
nee, skolaa visu nemācīs gan.

Pirms pielaid mani sev tik tuvu-padomā, vai tiksi ar to galā 

minkasi

xxDemonxx

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

31.05.2010 21:15:26 0 0

vai tad skolā to visu tāpat nemācīs?
nu.... atceros kā bij padomjlaikos, es uz skolu aizgāju, mācēju tik savu vārdu uzrakstīt, ne burtus ne ciparus nepazinu.... tagad uzsākot skolu, ir jāpazīst gan burti gan cipari.... jo pirmajā klasē jau ir pašam jālasa uzdevumi no darba burtnīcām.... iesākumā gan jau atkārto visus burtiņus, bet īpaši gan nemāca. Nezinu kā ietu bērnam, kurš burtus nepazīst... vienk netiktu pārējiem līdzi

Tāpēc jau ir 5 - 6 gadīgo obligātā sagatavošana, lai bērns uzsākot skolu nebūtu kā balta lapa ( kā es, uzsākot skolas gaitas )

Man bērns pazīst visus burtus, gan rakstiskos gan drukātos. Lēēēnām, bet lasa... šad tad saprot arī izlasītā jēgu Rakstam mazus diktātiņus, protams ir kļūdas, bet tas ar laiku.... Rēķinam- saskaitam / atņemam līdz 10... ( arī piem. 10 - 4 + 2 =... utt ) protams visa rēķināšana pagaidām notiek uz pirkstiem.... skaita līdz 100

Man jau liekas ka rakstīt nevar iemācīties, kamēr nemāk lasīt.
nu, mums tieši ta arī bij, visus burtus iemācījās, es saucu piem; suns, kaķis, saule utt... mācēja uzrakstīt, bet lasīt nemācēja.... lasīšana aizgāja biku vēlāk.

xxDemonxx

boleyn_girl

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

31.05.2010 21:28:21 0 0

Sagatavošanā mazais neiet, diemzēl. Dārziņā tikai pirmo gadu un vairāk neiet kā iet slimošanas dēļ. tur jau arī, liekās, lasīt nemāca.

boleyn_girl

xxDemonxx

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

31.05.2010 21:40:38 0 0

... nu, a bērnam ko, vecāku nav, ja nemāca paši neko mājās ?

Mēs ar daudz kavējam b/d , bet katru dienu, ja vien nebij riktīgi slims, mācījāmies mājās...

xxDemonxx

Zabacins

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.0°

31.05.2010 21:44:04 0 0

Manējā tajā vecumā lasīja, rakstīja- droši, ar drukātiem burtiem, mācēja arī rakstītos, bet tie negāja tik veikli, skaitīja, rēķināja vismaz 30 robežās, sāka jau arī dalīt, reizināt. Apģērbties, pēc sevis tualetē sakopt- protams. Puzles liek jau no 2gadu vecuma, līdz ar to es to par lielu prasmi 6gadniekam neuzskatu. Krāsoja, protams, ka līdz ar zīmējuma kontūrām.

Zabacins

Zeltene

Pastāvīgs apmeklētājs

Zeltene

CT = +36.6°

31.05.2010 22:17:57 0 0

boleyn_girl prasības jau nav nekādas dižās, tomēr es bērniņa vecāku, vecvecāku vietā vismaz skaitīt pāri 10 gan pamācītu, lasīt kaut cik arī. bērns pats būs cietējs visticamāk, jo noteikti, ka lielākā daļa to prot. vienkārši komfortablāk jutīsies puika. nevajag jau vienmēr visu mērīt vienībās prasības/uzstādījumi/normas utm... :)

Zeltene
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
16142129
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Rudens