Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Īstā pasaku grāmata 2,5 gadniekam

..felicita..

Sveikas!

Kādas pasakas Jūs lasāt saviem 2,5 gadniekiem?

Vēlos atrast tādu grāmatu, kur būtu daudz tieši šim vecumam atbilstosu pasaku, piem., par zvēriem, kuri mācās draudzēties, sadarboties, savaldīties, klausīt mammu utt. Lai būtu arī kāda skaista bilde, bet tomēr lasāmā teksta būtu vairāk. (Grāmatu veikalā tik daudz grāmatu, kur bildes dominē, bet vecās labās pasakas saīsinātas līdz pāris teikumiem).

Kuras ir Jūsu mīļākās pasaku grāmatas? :)

Pelēns Peksis negrib ēst un Pelēns Peksis mānās. Pamācošas ar skaistām ilustrācijām un pietiekami daudz un laba teksta.


maybe, i`m not perfect, but some things are excellent in me.

Liepaja

Manam puikam ļoti patīk "Stāstiņi par lāčukiem", autori neatceros. Jaukas pasakas, teksts viegli uztverams, krāšņas ilustrācijas.

Man patika sērija par dzīvi lauku sētā - par nekārtīgajiem sivēntiņiem, slinko pelēnu utt. Bija atsevišķas grāmatiņas, bet bija visas kopā arī vienā izdevumā.

Tad vēl Mazpilsētas stāstiņi. Sākumā labi lasīt priekšā, pēc tam labi mācīties lasīt - bilde, teikums, bilde, teikums.

Tad vēl Sutujeva stāstiņi ir super - vēl savā bērnībā tos lasīju un tagad meitai patika. Īsi, smukas bildes un skanīgi.

Klasika - Pifa piedzīvojumi :D

Tādas klasiskas pasaku grāmatas ... man kaut kā vairs nepatīk. Lasīt, piemēram, latviešu tautas pasakas - bērnam nav tāds vārdu krājums, lai saprastu. Lasīt ārzemju pasakas - var jau, bet nu tad saīsinātās versijas un vēlams pašiem pirms pirkšanas pārlasīt :D .

Mums vēl ir daudz pasaku CD mājās, ko klausīties. Tie ap 2-3 gadiem iepatikās, līdz tam uz nakti mūziku klausījās.


Krizdole

Paldies, meitenes!

Mums tagad topā dakteris Aikāsāp. Bet nu katru vakaru prasa vismaz 5-6 stāstiņus.Un klausās ļoti uzmanīgi un ar lielu interesi.

Tad nu domāju, ka der arī tādas garākas pasakas. Man jau taisni gribējās tādas manas bērnības pamācošās pasakas, bet nu var jau būt, ka tagad tādas vairs nav. :) Vismaz manas mazpilsētas grāmatnīcās pārsvarā tādas, kur pa visu grāmatiņu viena pasaka un tā pati pāris teikumos.

Liepaja

..felicita..
Bērnam ļoti labi patīk pirms gulētiešanas klausīties CD "Labvakar, mazo draudziņ". Tur ir pasakas un dziesmiņas, kas bērnībā katru vakaru skanēja pa radio.

Mums ir topā "Kā Ņauva meklēja draugu". Tur gan ir tādi vārdi kā muļķis un dumjš, bet tos lasot izlaižu. Pamācošās pasakas ko stāstīt gulēt ejot izdomāju pati, puikam vēl nebija gads kad sāku stāstīt. Un tās ir vislielākajā cieņā, neviena grāmata līdzi netur (tas ir bērna vērtējums, ne manējais). Vienkārši guļu blakus un stāstu

Ap to vecumu jau lasīju daudz un dažādas pasakas (Ēzopa fabulas bērniem, Andersena pasakas (arī ir tādas saīsinātās versijas bērniem), savas bērnības grāmatas - par lācīti Rūcīti, Ringlu, Rikikī u.c.). Bet "pasaku ēra" savulaik (ap kādiem 2 gadiem vai drusku agrāk, neatceros precīzi) aizsākās ar to, ka sīce bija pilnīgā sajūsmā par Vinnija Pūka u.c. multenēm un es sāku lasīt priekšā tās grāmatas, kurās bija šo multeņu pārstāsti (nu par Lempiju, Dambo u.c.). Pēc tam jau pati gribēja visu ko citu arī.

Sutujeva stāstiņi ir super - vēl savā bērnībā tos lasīju un tagad meitai patika. Īsi, smukas bildes un skanīgi.
Zvaigzne ABC ir izdevusi atkal, esmu iepirkusi diezgan daudz viņa grāmatiņu, ne tikai tās, kas linkā dotas, maksā zem lata, virs lata, kā nu kura, ļoti mīlīgas un saprotamas grāmatas

Pifs, Rikikī, Margaritas Stārastes grāmatas, vismaz manai beibei tādai mazai patika tas, ka grāmatas ir daudz, viņa izvēlas 2-3 un es stāstu priekšā. Lielās pasaku grāmatas lasam tikai tagad, kad 4 gadi. Vēl jau bija arī pamācōšas, ar cipariem, burtiem, krāsām un formām, piemēram, 4 grāmatiņas par lācīšiem - Rūdi un Edvardu.mirta

Mums absolūtā topā bija Pifa piedzīvojumi...Grāmata jau krietni padilusi no lasīšanas Tad pelēns Peksis mānās...

Bet vislabāk un vērtīgāk bērnam ir ,ja mamma vai tētis stāsta un izdomā pats pasakas..Mums akurāt kā Indza, vakarā gultā meita pasaka -tagad par mazo pelēnu( to izdomāju, kad sāka iet bērnudārzā - nu jau 2 gadi atpakaļ, bet prasa bieži, tā ir ar pamācošu noti izdomāta), tad par mazo putniņu un žurku utt.kādu nu meita tēmu pasaka priekšā.Un jāsaka, ka arī meitai sāk veidoties bagāta iztēle un fantāzija.Nu 3,5 gados pati domā un stāsta dažādas pasakas...


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
16537782