Cāļa forumi » Zaļumu un pūkainīšu stūrītis

Elza: Fuksijas - vai var pārziemināt?

Elza

Pastāvīgs apmeklētājs

Elza

CT = +36.6°

15.09.2010 11:29:41 0 0

Visu vasaru man balkonkastē auga un ziedēja pāris fuksiju stādi. Sīciņas tādas, pundurforma kaut kāda. Skatos tagad virsū - smukas vēl, žēl, ja salnas nokodīs. Bet kā viņas varētu pārziemot telpās, nezinu, pat nojausmas nav. Vienkārši nest iekšā? Kaut ko šķērēt nost? Kaut kā samēslot īpaši?

Netā atradu ļoti pretrunīgu info - sākot ar to, ka fuksijas ir kašķīgas un faktiski uzskatāmas par viengadīgām, līdz tam, ka aug un zied gadu desmitiem gan istabā, gan terasē, gan ziemas dārzā.

Ko teiksiet jūs?

Да, маленький брат, ты можешь достать любого...

Elza

Miima

Pastāvīgs apmeklētājs

Miima

CT = +36.6°

15.09.2010 11:53:42 0 0

Elza
Nu viengadīga droši kļūs, ja pa ziemu ārā atstāsi.Es savas nesu iekšā un lieku uz aukstas palodzes. Ļauju noķert pirmo salnu. Viņa nometīs lapas, būs tāda nepievilcīga pa ziemu, bet pavasarī izdzīs atkal jaunas, varēsi arī ar spraudeņiem pavairot, ja gribēsi.

Miima

Sandram

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

15.09.2010 11:57:51 0 0

Elza
Miima
Nu kaut vai tai pašā Lielbritānijā fuksijas droši ziemo ārā un aug milzīgi krūmi, bet pie mums (jau iepriekš te cālī rakstīju) tāpat vien ārā visticamāk nepārziemos. Bet pārziemojot sabērtas ar kūdras slāni izraktā tranšejā. Tā savu kolekciju (tiesa gan Saldus pusē) pārziemina viena kundze, kurai ir lielākā fuksiju kolekcija Latvijā.

Sandram

zmarina

Pastāvīgs apmeklētājs

zmarina

CT = +36.6°

15.09.2010 12:06:21 0 0

Manas jau kuru gadu zied ārā līdz pat vēlam rudenim. Ja agri uznāk īslaicīga salna, tad iestiepju siltumnīcā vai mājās. Kad paliek tiešām auksts, tad nesu mājās uz ziemošanu.
Der dažādi varianti. Ja ir pietiekami gaiša un vēsa telpa, tad fuksijas var nemaz nelikt gulēt. Tās augs un pat ziedēs arī ziemā. Man nav tādu apstākļu, augi sāk izstīdzēt, paliek vārgi, piemetas visādi kaitēkļi. Tāpēc es fuksijas sagatavoju ziemošanai un lieku gulēt. Ja vēl ļoti krāšņi zied, tad kādu laiku ļauju tām vēl mājās papriecāties. Tad apgriežu (apgrieztos zarus var likt zemē un saaudzēt no sraudeņiem jaunus augus, cik vien sirds kāro), var atlapot, bet tās lapas vēlāk tumsā un vēsumā jau arī pašas nobirs. Tad lieku vēsā vietā gulēt. Šad tad aplaistu. Pavasari nesu gaismā, lai mostas un dzen jaunus dzinumus.

Mainīja zmarina, 15.09.2010 12:07:33

zmarina

Roniite

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

12.12.2010 13:35:26 0 0

Tā... ļāvu fuksijām "noķert salu", sanesu iekšā, lapas nometa, izskatījās sausas un beigtas. Stāvēja nelaistītas ne pārāk siltā (ap +16, vēsākas vietas pie manis nav) un patumšā apkures telpā. Bija doma aizvest kautkad uz pagrabu... Šodien skatos - sadzinušas jaunus izstīdzējušus dzinumus - bāli, kādus 10-15 cm gari, no zemes, vecie zari sausi un lūztoši.

Nu un ko man ar viņām tagad iesākt? Pagaidām salaistīju un noliku gaišākā vietā. Audzēt tajos pašus podus jeb jaunos dzimumus mēģināt apsakņot (kad iegūs zaļo krāsu)?

Roniite

Dorotija

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

13.12.2010 20:43:43 0 0

Roniite
ved tik ar visiem dzinumiem uz pagrabu, lai izguļas :) Es vienu vasaru aizmirsu no pagraba izņemt, atcerējos ~jūlijā, nu neko, bij sadzinušas kaudzēm bālus garus dzinumus, kurus bišk vēlāk apgriezu un sāka augt smuki dzinumi un pat ziedēt paspēja

Dorotija
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
16872735
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Septembris