Cāļa forumi » Zaļumu un pūkainīšu stūrītis

Sniedziņa: KAD un KO sēt?

hortenzija5

Apmeklētājs

CT = +36.6°

13.03.2011 18:22:45 0 0

ilzesk
Puravus es iesēju 8.februārī, kā bija rakstīts Latvijas avīzes kalendārā. Dārza pasaules kalendārā šī diena pilnīgi nav paredzēta puraviem. Lai nu kā, šie aug griezdamies. Es sēju tik reti, lai nav jāpārpiķē. Ja kāds bāžas otram virsū, paretinu un uzlieku uz maizītes .

Rozmarīns arī tā kā lapu dienā jāsēj. Šos abus pie pirmās izdevības sēj tik iekšā.

Kukurūza jāsēj vēlu, jo siltumā tā ļoti strauji aug, dziļa sakne un grūti pārstādīt dārzā (vēl labāk, ja kūdras podiņā).

hortenzija5

Mango

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

13.03.2011 18:38:15 0 0

ilzesk
hortenzija5
Kā, t.i., kurā brīdī un cik dziļi puravus piķē? Man pieredze tikai ar tomātiem, bet puraviem, taču savādāks tas stāds...

Mango

ilzesk

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

13.03.2011 19:23:54 0 0

Mango
Nu kāds tur savādāks stāsts - ja jau Tev dārza darbos ir pieredze, tad pati redzēsi, kad laiks piķēt un kā piķēt! neesi tak pirmoreiz ar pīpi uz jumta! ( Ja nopietni, tad hortenzija5 Tev noteikti varēs kaut ko vairāk ieteikt, es nemācēšu tā zinātniski uzrakstīt).

hortenzija5
Nu re, par tām sēšanas dienām, Tev ir līdzīgs viedoklis. Es ar pirmo gadu sākumā mēģināju sekot kaut kādām dienām, bet kad katrs kalendārs rādīja savu, atmetu ar roku...

ilzesk

Dorotija

Pastāvīgs apmeklētājs

Dorotija

CT = +36.6°

13.03.2011 20:18:44 0 0

Mango
Puravus sēj ar sēšanu kastītē, nu ne tā kā deķi, bet tā sabirdina un kad ir ~10-15 cm garas astītes, tad ir laiks izstādīt pa vienam dobē (man vislabāk patīk vagā, jo viņiem patīk ja regulāri zemi rušina uz augšu virsū). Es gan arī diži nesatraucos, ja tai kastītē kāds ir vairāk čupiņā saaudzis, viņi labi pēc tam atdalās, lai varētu pa vienam izstādīt.

Kukurūzu gan nekad neesmu podiņos sējusi. Tad jau labāk labi laisīgi uzreiz paredzētajā vietā un piesedz ar kādu nogriestu plastmasas pudeli

Dorotija

Pekka

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

13.03.2011 21:38:19 0 0

Mango
Vai kāda audzē puravus, kukurūzu un rozmarīnu? Kurās dienās šie ir jāsēj, vai lapu dienās? Vai dēsti jāpiķē (laikam jau nē)? Kad jāsēj- martā vai labāk vēlāk?
Kukurūzu izmērcēju un sēju mazajos kūdras podiņos pa 1-2 sēkliņām. Pēc salnām ar visu podiņu stādīju ārā. Jāsēj aprīļa beigās/maija sākumā.

Pekka

Roniite

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

13.03.2011 23:51:33 0 0

Pekka
Cik ilgu laiku pēc sēšanas sanāca izstādīt kukurūzu? "pēc salnām" ir tāds ļoti izplūdis jēdziens... t.i. cik ilgā laikā kukurūza izaug līdz tādai, ka noteikti jāstāda ārā?

Kad ir tas brīdis, ka var sākt sēt (rukola, salāti, redīsi) neapkurināmā plēves siltumnīcā? Zeme (vismaz šodien) iekšpusē bija jau atkususi, pēc nākamās nedēļas sala domāju iebirdināt mazliet no lēto sēklu paciņām. Labi ka paskatījos laika prognozi, -11 naktīs tomēr mazliet lika saprāta balsij ierunāties

Jeb tomēr arī nākamsvētdien vēl par agru?

Roniite

emine

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

14.03.2011 08:25:34 0 0

leily
Šodien sasēju rukolu uz palodzes kastītēs - pēc pagājušā pavasara piemēra atceros - bija super raža
Tu viņas pēc tam nestādīji ārā?

emine

Colette

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

14.03.2011 09:54:00 0 0

Mango
pagājušā gadā sēju kukurūzu pa taisno laukā, viss smuki izauga un nogatavojās, tikai kā jau raxtīju vajadzēja retāk nedaudz. laukā sēju jūnija sākumā, jo biju paspējusi pazaudēt sēklas rozmarīns man ļoti slikti dīga, tametu šamam ar roku, labāk sēju baziliku, tas smuki dīgst, ātri aug. šogad pamēģināju arī citronbaziliku, arī smuki sadīga, jau izpiķēju.

Roniite
salātus var noteikti sēt, salāti ja atstāj kādu izziedēt sasējas paši, man pat iemanījās mauriņā sasēties. rukola arī sējas pati, ja sēkla spēj pārziemot ārā, tātad izturīga, tas pats ar spinātiem, sinepēm.

un pavasaris ir klāt - mums atlidoja jau strazdi uz būrīti

Colette

aardillaa

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +39.3°

14.03.2011 11:40:14 0 0

man kukurūzas sēklas ir apstrādātas ar fungicīdiem un rakstīts, ka pirms sēšanas - nemērcēt!

Особенно невыносимы идиоты, которые смотрят на тебя как на равного  

aardillaa

Dorotija

Pastāvīgs apmeklētājs

Dorotija

CT = +36.6°

14.03.2011 16:25:24 0 0

uhhh, mani 8. martā sētie tomāti un puravi jau sadīguši!!! Petūnijas arī.

Mēs jau labi sen piemetām pilnu siltumnīcu ar sniegu, nu tik viņš būs izkusis, tad kādu nedēļu pagaidīsim lai zeme uzsilst un doma ir šajās brīvdienās sēt salātus/redīsus siltumnīcā. Nu protams dubulto siltumplēvi pa virsu. Un jāatceras ūdeni ielikt iekšā, lai uzsilst, savādāk nebūs ar ko laistīt.

Dorotija
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
18011665
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Rudens