Cāļa forumi » Bērnudārzi un skolas

akir: Montesori bērnu māja/ bērnudārzs

Robinsone

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

06.02.2011 20:07:24 0 0

nenoturējos, pakometēšu.

Strādāju Montesori bērnudārzā. Un:

1)Montesori metode lieliski sagatavo bērnu intelektuāli, un ne tikai, viņš iemācās gribēt mācīties, pētīt, atrast likumsakarības, viņš kļūst "sakārtotāks", līdz ar ko arī radošāks utt. To tiešām grūti apšaubīt.

2)Bērnos tiek atbalstīta patstāvība, bet patstāvības atbalstīšana nevarētu izpausties kā bērna ignorēšana tad, kad viņš raud - bet, piemēram, ļaušana viņam kādu brīdi vienkārši pasēdēt un padomāt, ko viņš pats gribētu darīt un nemetoties viņu katrā ziņā nodarbināt ik brīdi, bez apstājas.

3)Ja vecāki jūt ka montessori skolotāji tā pārņemti ar savu metodi un brīnumainajiem materiāliem, ka bieži aizmirst par bērnu - iespējams, tā kādā gadījumā arī ir, es to varu iedomāties. Bet par to vajag runāt. Par visu vajag runāt - gan par raudāšanu no rītiem, gan par slapjajām zeķubiksēm, gan par to, ka nav pantiņu. Es domāju, ka obligāta bērnudārza prakse ir sadabība un komunikācija ar vecākiem, un ja jūsu b/d tas nenotiek, tad tas ir slikts b/d, es tik tiešām tā domāju. Reizēm vecāki atklāj kādas bažas vai uzdod jautājumus, kas viņiem ir ļoti svarīgi, bet man vispār nav ienācis prātā uz to palūkoties no viņu viedokļa. Vecāki, manuprāt, ir laipni lūgti dalīties gan tajā, kas viņiem patīk - gan tajā, kas nepatīk. Un tas jau attiecas uz jebkuru b/d, ne tikai uz Montesori.

4) Pat ja Montesori bērnudārzs, tas tomēr ir bērnudārzs, ku bērni iet ārā, spēlējas, guļ, dara radošas lietas, dzied, dauzās un smejās utt,. Nav jau tā, ka viņi visu dienu no rīta līdz vakariem nopietnām sejām klusumā pārber pupas no viena trauciņa uz otru un viens otru uzrunā uz "jūs".

Robinsone

Laumish

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

06.02.2011 21:35:51 0 0

Montesori sistēma sākotnēji radusies, lai palīdzētu apgūt nepieciešamās prasmes bērniem ar garīgās attīstības problēmām. Vai Latvijas pēc Montesori sistēmas strādājošos bērnu dārzos tiek integrēti arī bērni ar viegliem un vidēji smagiem attīstības traucējumiem?

Laumish

akir

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

07.02.2011 07:28:38 0 0

Biju ar bērniem iepazīties divos Montesori bērnudārzos. Metodi it kā izmanto vienu, bet kopumā tās bija ļoti, ļoti atšķirīgas vietas. Man uzreiz bija skaidrs, kura vieta bērniem un arī man patīk vairāk un kāpēc. Bet neko sliktu nevaru teikt par otro vietu, vienkārši vairākas lietas neatbilda manām personīgajām vēlmēm. Citam varbūt izvēle būtu savādāka. Ar to gribēju teikt, ka montesori metode ir viens, otrs kā to realizē, kādi ir pedagogi, apkārtne, dienas ritms utt. Citi bērnudārzi taču arī viens no otra ļoti atšķiras.

akir

Robinsone

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

07.02.2011 21:08:43 0 0

Laumish
Mūsu b/d ir šāda prakse. Man grūti teikt, kā ir citos, ļoti iespējams, ka arī.

Robinsone

SilvaV

Apmeklētājs

CT = +36.6°

15.02.2011 18:40:38 0 0

Te māmiņas uztraucās par dziesmu mācīšanos. Jautājums pedagogiem. Kā tieši bērni apgūst mūziku, dziesmas Montesori iestādēs, netraucējot citu nodarbības, ja tur nav kopīgi organizēta mūzikas nodarbība?

SilvaV

Robinsone

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

15.02.2011 20:04:58 0 0

ja tur nav kopīgi organizēta mūzikas nodarbība
bet kādēļ lai tur tāda nebūtu? mums ir, Ir mūzikas skolotāja, bērni dzied, spēlē, dejo, ir arī kopīga sporta nodarbība, arī radošās nodarbības, kad bērni veido darbiņus. Sēžot kopīgi pie viena galda.

Tas, man šķiet, ir tāds mīts izplatījies, ka Montesori dārziņos bērni dara, ko grib, ar to saprotot viņu dabīgo attīstību. Kopīgas nodarbības nav šķērslis, gluži otrādi, tās rada dienas ritmu, tāpat kā rīta aplis, pusdienas, pastaigas ārā, kas arī notiek visiem kopā utt. Bet ir laiks, kuru bērns pavada t.s. sagatavotajā vidē, darbojas ar materiāliem, un tad viņš tik tiešām pats izvēlas ar ko nodarboties, viens varbūt būvē torni no klučiem, cits mācās burtus. Jo vienam vēl ir laiks būvēt, bet citam - interese par rakstīšanu, piemēram. Un muļķīgi būtu viņus sēdināt kopīgi pie galda un mācīt burtiņu "A", ja vienam tas galīgi vēl neinteresē, bet otram - sen jau vairs nav interesanti.

Es domāju, robežas varbūt ir par vairāk kā t.s "parastajos" dārziņos, it īpaši kas attiecas uz sava darba veikšanu un citu respektēšanu. Brīvība nenozīmē - darīt, ko gribas. Un lielākoties bērni šīs robežas labrpāt pieņem un labprāt zīmē, dzied, klausās pasakas (kas arī klasiski Montesori pieejā nav paredzēts, ja kas) kopā ar visiem.

Bet vēl, tieši par mūziku - būtu ļoti labi, ja bērniem būtu atsevišķa telpa, kur ir mūzikas instrumenti - kādi nu pieejami, un bērnu drīkstētu ar tiem darboties. Pedagoga atbalstīti, dabiski. Un, piemēram, cd atskaņotājs ar austiņām, kur bērns drīkst izvēlēties kaut kādu mūziku un klusām, lai netraucētu, citus, klausīties. Nu visu ko jau var izdomāt, bet tā kā realitātē to ir grūti noorganizēt,, tad kopīgas mūzikas nodarbības, manuprāt, ir absolūti nepieciešamas.

Robinsone

SilvaV

Apmeklētājs

CT = +36.6°

16.02.2011 21:40:02 0 0

Robinsone
Liels paldies! Tieši uz Jūsu kā profesionāļa atbildi es cerēju.

SilvaV

akir

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

23.02.2011 14:34:16 0 0

Bambino , mums patīk

akir

Tiesam Ragana

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

20.03.2011 12:27:32 0 0

No praktiskās puses- kā ar ēdināšanu Nometņu ielā?

Tiesam Ragana

Rupucis595

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

20.03.2011 19:33:19 0 0

Vēlreiz gribās teikt pavisam vienkarši - katrā b/d lielāko dalu nospele cilveks, ne metodes nosaukums. Tiem, kam patik montesori ir ok., bet saucamies "parastie" b/d ar savam metodem ne ar ko nav sliktaki, ne ar ko.....jautajums, kas kuram der un patik labak, bet pie mums Riga kā jau pie mums uzliek nosaukumu un tikai tapec skrulle cenu. neuzskatu, ka montesori b/d maksa 300 latu salidzinajuma pret citiem. Ja nu vienigi tikai un vienigi, ja notiek darbs ar slimakiem berniniem, kas ari citas iestades ir augstak apmaksats!!!

treknajos gados mums montesori darzi pat pa 400 lati maksaja. neadekvati.

Rupucis595
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
18053735
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Septembris