Cāļa forumi » Dzemdības

Savitri: Pāri laikam - cik ilgi?

Savitri

Apmeklētājs

CT = +36.6°

08.02.2011 16:46:57 0 0

Savulaik, cālī bija šāda tēma ar līdzīgu nosaukumu, bet nekādi to neatrodu.

Jautājums tām cālenēm, kuras iznēsāja savu bērniņu ilgāk par 41 nedēļu. Cik ilgi jums ārsti ļāva iznēsāt mazo? Pilnas vai nepilnas 42 nedēļas?

Rīt jāstājas slimnīcā uz dzemdību ierosināšanu, izvēlējos maksimāli pēdējo iespējamo datumu, ilgāk staigāt neļauj, kāda ir jūsu pieredze?

Un, ja piedzīvojāt gala rezultātā dzemdību ierosināšanu vai stimulēšanu - kāda bija jūsu pieredze?

Savitri

Punktiņš

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

08.02.2011 17:50:37 0 0

Es pirmo bērnu dzemdēju otrdienas vakarā - ar trešdienu būtu 43 pilnas nedēļas. No iepriekšējās svētdienas, tātad 42. ned. 5 dienām uzturējos 3. nodaļā, kur lēma, ko ar mani darīt (Usg laba un toņi arī labi) - otrdien no rīta ielika gēlu (ierosināja) un tad arī sākās kontrakcijas, plkst. 10 vakarā piedzemdēju. Pēc placentas stāvokļa, bija pēdējais brīdis to darīt. Bet bērns bija laikā dzimis, nebija pārnēsāts. Otro dzemdēju 41/42. nedēļā, sākās kas līcīgs kontrakcijām un es negaidīju dzemdību darbības sākšanos, naktī aizbraucām un viss, tad jau neviens prom nedzina, slimnīcā arī nogāja ūdeņi un tā. Vienīgi pie 6 cm atvēruma man apstājās dzemdību darbība un es tiku stimulēta, pieslēdza pie sistēmas un tad man sākās ļoti straujas dzemdības, visam ķermenim, pat pirkstiem, bija kontrakcijas. Bet viennozīmīgi otrās, stimulētās, bija mazsāpīgākas, jo ātrākas.

Daudz esmu lasījusi par pārnēsāšanu, galvenais rādītājs ir, kā mazais jūtas, es no 39-tās nedēļas regulāri braucu klausīties tonīšus, arī USG vēl bija, kas parādīja, ka placenta ir normālā stāvoklī, ūdens dzidrs. Skaitīju bērna kustības. Bet vispār tā pārnēsāšana ir ļoti riskanta, jo ilgāk nēsājot, pastāv lielāks risks tomēr, ka kaut kas nav labi, mazais apkakājas, placenta atslāņojas utt.

Bet cik es lasīju, tad tendence pārnēsāt ir tām sievietēm, kam garš menstruālais cikls (lai gan man abi bērni līdz 30tajai nedēļai atbilduši laikam, tātad nav vēlāk ieņemti), un otrs, iedzimtība, mana mamma ar abus savus bērnus pārnēsāja, es esot dzimusi ar zaļiem ūdeņiem

Punktiņš

GRAC

Pastāvīgs apmeklētājs

GRAC

CT = +36.6°

08.02.2011 17:53:25 0 0

Ja pec visiem raditajiem ir pilna 41 nedela, jastajas slimnica noverosanai, izmeklesanai un/vai dzemdibu ierosinasanai!

GRAC

Punktiņš

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

08.02.2011 17:59:29 0 0

GRAC
Nemaz tās slimnīcas tā neņem, uztaisa uzņemšanā toņus un laiž mājās, gandrīz jāmelo, ka sāp, bērns nekustas vai tamlīdzīgi. Jo normāli skaitās, ka bērnu nēsā 37-42. nedēļas un gluži par ātru viņu vilkt laukā ar nav pareizi, labāk, ja bērniņš pats sāk dzimt, dzemdības ir mazāk traumatiskas. Pietiekami daudz istaigājos, pat noraudājusies biju, kā gribēju dzemdēt bet mani tik sūta mājās. Nekādi nosūtījumi no ārsta ar neder, jo dzemdības tomēr ir dabīgs process un par visām varītēm dzemdināt, ja viss ir kārtībā, neviens negrib.

Punktiņš

Savitri

Apmeklētājs

CT = +36.6°

08.02.2011 18:30:18 0 0

Nu, mums šodien ir 41 nedēļa un 3 dienas, mani gribēja ierosināt jau pirmdien, bet es izlūdzos trešdienu, kas ir pēdējais, ārstuprāt, iespējamais datums. Piemēram, ja ierosina ar gēlu, tad dzemdības jau var nesākties tieši ierosināšanas dienā, bet dienu vēlāk, tāpēc man stingri noteica ierasties rīt, kad būs 41 nedēļa un 4 dienas ar visām somām.

Menstruāciju cikls man parasti ilga aptuveni 28 dienas, tas, laikam, nozīmē, ka garš, pirms paliku stāvoklī, lietoju kontracepciju, tad viens cikls bija ar mēnešreizēm un nākamajā jau mazulis pieteicās. Grūti pateikt, kāpēc tik ilgi staigāju, bet fakts paliek fakts.

Izvēles cik ilgi vēl staigāt man nav, gribējās dzirdēt citu meiteņu stāstus, kuras bija nonākušas līdzīgā situācijā. Kāds bija viņu pēdējais termiņš...

Savitri

grigze

Pastāvīgs apmeklētājs

grigze

CT = +36.6°

08.02.2011 18:32:42 0 0

Es dzemdēju 44tajā ned. Jo vecmāte bija sajaukusi mēnešus.

grigze

Savitri

Apmeklētājs

CT = +36.6°

08.02.2011 18:38:53 0 0

grigze
Šitais nu gan ir nonsenss...

Savitri

grigze

Pastāvīgs apmeklētājs

grigze

CT = +36.6°

08.02.2011 18:44:38 0 0

Savitri
Nu jā.... es tad vēl cāli nelasīju, nezināju, ka tas ir bīstami. Domāju, kad dzims, tad dzims. Pēdējā vizītē prasīju, vai tas normāli, ka tik ilgi nedzimst. Šī saka: Vēl jau var gaidīt, vēl tikai tāds un tāds jūnijs. Tad sapratu, ka viņa visu sajaukusi, jo sen jau jūlija beigas.

grigze

grigze

Pastāvīgs apmeklētājs

grigze

CT = +36.6°

08.02.2011 18:48:22 0 0

Bet nu vispār.... Laikam kāds tur augšā bija licis viņai tos mēnešus sajaukt. Jo savādāk bērns būtu izrauts par ātru. Jo gr sākumā mazais atpalika par mēnesi augumā un man teica,ka viņš mirst, lai eju gaidīt asiņošanu. Bet laikam jau ne viņš sākumā bija par mazu, ne arī par vēlu piedzima.

grigze

Savitri

Apmeklētājs

CT = +36.6°

08.02.2011 19:01:11 0 0

grigze
āpāc...

Savitri
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
18109617
Noderīgas saites

Rīga