Cāļa forumi » Aktīva atpūta
    1. 1
    2. 2

svessais: celojums pa lietuvu ar auto

svessais

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

30.03.2011 15:00:26 0 0

ir doma pacelot pa lietuvu ar berniemvispirms uz panevezu,tad vilnja,druskininkai,kaunas,palanga,klaipeda,vai varat ieteikt objektus ko apskatit un labas naktsmitnes,par delfinariju zinam,ka ari dzintara muzeju.ieprieks jau saku paldies,celot planojam julija.Varbut varat ieteikt ku skatities,saitus,.

svessais

Trīne

Pastāvīgs apmeklētājs

Trīne

CT = +39.9°

30.03.2011 15:03:02 0 0

Krustakalns

Trīne

plumesoga

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.6°

30.03.2011 15:06:11 0 0

man patika Nida ar piestātnīti un kuršu kāpu, tikai noteikti vajag nozieķēties ar pretapdegumu krēmu - pāris stundās tā nodegu uz kāpas, ka mocījos vēl ilgi.

plumesoga

ic

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

30.03.2011 15:23:04 0 0

Krustakalns, kuršu kāpa

Turpat uz Nidu braucot ir arī Raganu kalns, kaut kas līdzīgs mūsu Sprīdīšu pasaku mežam.

ic

warde

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

30.03.2011 15:31:43 0 0

Netālu no Kauņas ir kaut kas līdzīgs mūsu Mežakaķim, saucas Lokespeda. Bijām, patika. Bet jāskatās, cik bērni lieli. Tad vēl Traķu pils. Druskininkos padzīvojāmies pa akvaparku. Neliels, bet nu pāris stundas var paplunčāties. Vēl Druskininkos ir tas sociālisma palieku muzejs, arī bija interesanti. Viļņā arī ir akvaparks, tīri neko.

warde

svessais

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

30.03.2011 15:48:01 0 0

kura vieta bija tas akmens parks ar leninu un tt.

svessais

plumesoga

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.6°

30.03.2011 16:12:38 0 0

kura vieta bija tas akmens parks ar leninu un tt. - Druskininkos ir tas sociālisma palieku muzejs, saucas Grutas parks. http://www.grutoparkas.lt/ekspozicija-en.htm

plumesoga

Kaapurs

Pastāvīgs apmeklētājs

Kaapurs

CT = +37.2°

30.03.2011 16:25:21 0 0

Kaapurs

džokiņa

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

31.03.2011 14:30:49 0 0

pārkopēšu šo to no info, ko atradu, kad plānojām braucienu uz leišiem pērn. mēs braucām uz 2 naktīm, pirmo no kurām gulējām LV. pievienojos atsauksmēm par Nidu un ciematiņu pie Raganu kalna - tur gribējās palikt ilgāk - tā klusi, nestaidzīgi, skaisti...

tālāk jau sekos ne-mani ieteikumi', bet atrasti dažādos saitos:

PALANGA

Braukt uz Palangu es ieteiktu caur Jelgavu un Šauļiem, ja vien nav īpašas vēlmes kaut ko sadarīt Liepājā. Caur Jelgavu ir nedaudz tuvāk, ceļi ir daudz daudz labāki (segums uz Liepāju ir briesmīgs) un var iebraukt apskatīt Krusta kalnu.

Visa Palanga ir 4×4 km aptuveni un ar kājām izstaigājama. Galvenais objekts ir Basanavičiaus gatve – gājēju iela 700m garumā no centra līdz jūrai. Tur nu gan izklaides netrūkst – krogi, restorāni, atrakciju parki, suvenīru un saldējumu kioski. Naudu var notriekt dažādos veidos. Dažam varbūt par prastu būs, bet dzīvība tur ir liela. Gan dienā, gan naktī.

Jūrā ir liels un smuks mols, var pastaigāt. Pludmalē gan ļoti daudz cilvēku. Dvielis pie dvieļa. Ja gribas pagulēt saulē labāk doties uz pludmali kaut vai pie tā paša Dzintaru muzeja.

Dzintaru muzejs – parks apkārt tam smuks, iekšā arī vienreiz jāieiet. Ķeksītis šai objektā jāieliek.

Parkings Palangā pa dienu ir problēma – daudz mašīnu un visas stāvvietas pilnas. Stāvvietas ir bezmaksas. Līdz 10 rītā un vakarā pēc 9iem gan vairs nav problēmu. Pie Dzintaru muzeja noteikti var parkoties. Neatļautās vietās nedrīkst likt, jo menti būs klāt 100%.

http://www.visitneringa.com/en

Administrācijas Kuršu nērijas – Neringas pilsētas ( 2,8 tūkst. iedzīvot.) – centrs ir Nida; cita paliela apdzīvota vieta – Jodkrantē; krāsainus zvejnieku ciemus atgādina Pervalka un Preila. Nidā ir pietiekoši daudz dažāda līmeņa viesnīcu; tāpat dzīvokļus un istabas vasarniekiem iznomā arī daži vietējie iedzīvotāji. Starp priedēm paslēpusies sarkano jumtu pilsēta ir neparasti jauka un tīra. Nidas un Jodkrantes pludmales jau vairākus gadus atbilst Zilā karoga prasībām. Starp citu, no visām Lietuva vietām visvairāk saulainu dienu gadā ir Nidā. Pa vasaru šeit atpūšas aptuveni 100 tūkst. atpūtnieku, kuri pārsvarā ir dažādās valodās runājoši cittautieši.

Jodkrante piesaista ar sakārtoto un izrotāto Kuršu līča piekrasti, kurā uzceltas stilīgas villas, viensētas un puķu dobēs nogrimušās zvejnieku ēkas.

Ir grēks, ja esat Kuršu nērijā un neapmeklējat ceļojošās smiltis vai "mirušo" kāpu, nepalūkojaties uz netālu no Jodkrantes apmetušos lielo melno gārņu un kormorānu kolonnu, nepadraiskojaties un skaļi nepasmejaties ar Jodkrantes Raganu kalna koka varoņiem. To visu neredzot, ir grūti saprast, kāda patiesībā bagāta un skaista ir šī tuksnesi atgādinošā Baltijas jūras un Kuršu jūras līča apskalotā pussala.

Kuršu nērija – nacionālais parks. Tajā ir lieliski sakārtota informācijas sistēma, kura norāda, kur kāds objekts atrodas, un pie objekta – tā īpatnību apraksts vairākās valodās.


Tev ir dotas divas iespējas: nolādēt tumsu vai būt tam, kas iededz sveci!!!

džokiņa

džokiņa

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

31.03.2011 14:31:03 0 0

Lietuvas dzintara ceļa objekti

Žemaišu upurkalniņš

4 km no Lietuvas - Latvijas robežas ir pirmais maršruta objekts - Žemaišu upurkalniņš. Atbraucot no Palangas, vajag pabraukt garām labajā ceļa pusē esošo protestantu (luterānu) baznīciņu un pirmajā ceļā griezties pa kreisi uz Žemaišu upurkalniņa pusi.

Žemaišu upurkalniņš – mēģinājums atveidot seno žemaišu svētvietu ar paleoastronomisko observatoriju. Senie lietuvieši šeit vāca elkus, kuru pielūdza un kurus upurēja dievam. Tagad šeit tiek svinēti pagāniski svētki: dievietes Mildas (13. maijs), Rasas (22. jūnijs), Lygiadienis (22. marts). Palangas pagānu svētku svētki - Jores (23. aprīlis) svētki. Agrāk tika svinēti kā ganīšana sākums, tagad Jores svētki ar rituāliem un parašām piesaista ne tikai biedrības dalībnieku, bet arī tūristu uzmanību. Šo rituālu laikā tiek ziedoti dzintara putekļi.

Šventās pilsētas atradums Palangas dzintara muzejā

Tūrisma maršrutam „Lietuvas dzintara ceļš“ Šventā apdzīvotā vieta ir svarīga ar to, ka netālu no tās 1966-1976.g. tika atrasts viens no interesantākajiem akmens laikmeta dzintara atradumiem. Arheoloģiskos rakumus veica dr. R. Rimantiene. Atradumi tika eksponēti uz Lietuvas nacionālo muzeju un Palangas dzintara muzeju.

Dzintara strādnīcas

(Vytauto 21 / S. Dariaus un S. Girėno. 27, Palanga)

III tūkstošgadē pirms. Kr. tagadējās Lietuvas teritorijā dzintars jau tika apstrādāts. Visvairāk zināmā vieta Lietuvā–pie Šventās. Tajā tiek izgatavoti piekariņi un sprādzītes, Kāpēc tika izgatavotas cilvēku un zvēru figūriņas, mākslinieki vēl aizvien apspriež. Iespējams figūriņas apzīmēja dzīves aizgādņus – pasaules Kungu.

Vēsturnieki apgalvo, ka dzintara apstrādes uzņēmējdarbība attīstījās tā, ka jau XVII gs. Palangā bijušajās dzintara strādnīcās, meistari, kuri strādāja un nodarbojās netikai ar dzintara izstrādājumu tirgošanu, XIX gs. Palangā kļuva par vienu no pamatīgākajiem dzintara rūpniecības apstrādes centriem.

Palangas dzintara darbnīcas apmeklētājiem pieejamas kļuva 2003. g. rudenī. Šeit iespējams sekot līdzi visam dzintara apstrādes procesam no izejmateriāla līdz pabeigtai rotas lietai. Šeit iespējams iegādāties dzintara izstrādājumus un aprunāties ar dzintara meistariem.

Palangas dzintara muzejs

Palangas pilsētas dārgums, bez jebkādām šaubām, ir Palangas dzintara muzejs. Muzejs ir izveidots 1963.g. plašajos grāfu Tiškeviču apartamentos, kuri tika uzcelti 1897. g. 15 muzeja sālēs tiek eksponēti 4500 dzintara izstrādājumi. Viena no interesantākajām Dzintara muzeja ekspozīcijām – dzintara unikumi un arheoloģiskie atradumi.

Dzintara meklēšanas vieta Karklē

Zinātnieki, pētot dzinara resursus Lietuvā, apgalvo, ka šobrīd dzintars visvairāk tiek izskalots piejūras vietā pie Karkle – Piejūras reģiona parka teritorijā. Vietējie iedzīvotāji XVIII gs. vidū muižai maksāja 1,5 auksīna maksu par dzintara tīklu. 1739. g. Palangā un Šventajā bija aptuveni 10 tādi samaksas tīkli. Tagad gar Karkle dzintara ceļu tiek meklēti aptuveni 30 dzintara meklētāji.

Šeit ir ierīkota mākslas informācijas ekspozīcija par dzintara vēsturi, morfoloģiju, īpatnībām un krāsām.

Arheoloģiskie dzintara atradumi Mazās Lietuvas vēstures muzejā

Senatnē dzintara kreļļu virteņus izmantoja ne tikai kā rotaslietas, bet virteņi aizstāja arī naudu. Tādi arheoloģieskie dzintara atradumi (V-VI gs.) eksponējami Mazās Lietuvas vēstures muzejā (Didžioji vandens 6, Klaipēda, tālr. (8~46) 410 524, http://www.mlimuziejus.lt).

Dzintara līcis Jodkrantē

1860.-1881. g., rokot dzintara Kuršu līcī pie Jodkrantes, tika atrasti dabiski un apstrādāti dzintara gabali. 1882. g. R. Klebss, Karaliauču universitātes profesors, savā grāmatā „Akmens laikmeta dzintara rotas lietas “ pirmso reizi pasaules arheoloģiskajā literatūrā piemin Lietuvas akmens laikmeta dzintara izstrādājumus.

R. Klebso kolekcija vēl tiek saukta par Jodkrantes ieguvumu. To veido 434 dzintara dažādu formu piekariņi, pogas, kreļļu podziņas, cilvēku un dzīvnieku dzintara figūriņas. Pēdēj6s tiek īpaši vērtētas. Šobrīd kolekcija tiek eksponēta dažādās izstā6dēs parodose. R. Klebso kolekcijas kopija atrodas Palangas dzintara muzejā.

Dzintara galerija - muzejs Nidā

Nida – pievilcīga vieta ar savām gājēju takām, sakārtoto vidi un vecajiem zvejnieku māju kūrortiem, kuri līdz šim saglabājušies. Šajā pilsētā ir pēdējais tūrisma maršrura „Lietuvas dzintara ceļš“ apmeklējamais objekts – Mizgiru dzintara galerija-muzejs, atvērts 1993.g. Šeit savākta un tiek eksponēta liela dzintaru mākslas izstrādājumu kolekcija, kura jau ir apceļojusi Islandi, Kanādu, ASV un Itāliju.


Tev ir dotas divas iespējas: nolādēt tumsu vai būt tam, kas iededz sveci!!!

džokiņa
    1. 1
    2. 2
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
18117933
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Izvēlies tapeti: Vasara