Cāļa forumi » Valstis, pilsētas, vietas

Punkts: Vācija 2011

Punkts

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.6°

12.05.2011 09:11:40 0 0

danucis
Medicīna te ir ļoti dārga. Cik jūs maksājiet mēnesī? Man draudzene, kura ir privāti apdrošināta, maksā par katru bērnu 150 euro mēnesī, bērniem 2 un 4 gadi.

Punkts

Saarla

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

12.05.2011 09:48:00 0 0

danucis

atkaartoshos... bet apdroshinaataaji nav labdariibas iestaade. Un medikji ne tik. Visiem skaidrs, ka jo cilveeks vecaaks, jo vairaak veseliibas probleemas vinjam var buut. Attieciigi - vairaak tiks izmantoti mediciinas pakalpojumi, biezi vien summas par dakteriem ir lielaakas, nekaa apdroshinaashanas iemaksas - rupji sakot - cilveeks gados ir katra apdroshinataaja bieds (lai neapvainojas uz mani pensionaari....). Turklaat, ieceljotaajiem no citaam valstiim biezi vien nav uzskataami preciiza slimiibas veesture, kas vareetu apliecinaat, ka cilveeks ir tieshi tik vesels cik saka. Taadeelj arii taas aarpraata summas.

Dress italian, drive german, kiss french, speak english, drink russian, be latvian.

Saarla

danucis

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.4°

12.05.2011 10:11:32 0 0

Punkts
mums saskaitija paari 500 eiro gimenei.

Saarla
to jau saprotu. nez cik lielas pensionaariem tad pensijas,ka var atlauties taadas summas maksaat. Cik sapratu,taas apdrosinaasanas arii nesedz visu. kaut kam lielaakus %,kaut kur minimaalus.

http://metric.rodim.ru/h4_26_30_8_2003_3_doCke.gif
http://metric.rodim.ru/h3_28_30_12_2000_3_sqnu.gif

Говорите за моей спиной?Значит я впереди!Обсуждаете мою жизнь?Значит она интереснее вашей!Пытаетесь найти недостатки?Значит завидуете,Продолжайте в том же духе

danucis

Saarla

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

12.05.2011 12:06:59 0 0

danucis
Tiem, kas visu muuzu bijushi apdroshinaashanas kantora klienti shii sadarbiiba atmaksaajas muuza otrajaa pusee - taa kaa apdroshinaataajam ir pieejama informaacija par cilveeka veseliibas staavoklja izmainjaam, slimiibu un traumu veesture, info par to, cik konkreetais pacients biezi apmeklee aarstus, veic preventiivos pasaakumus (zobaarstneiciibaa piem. higieenista apmekleejumu regularitaate var pozitiivi atsaukties uz iemaksu summu) utt utjpr. Tb, ir neskaitaami faktori, kas kopsummaa izveido katram apdroshinaashanas klientam peec videejaas statistikas un vinju iekseejaam apreekjinu matricaam atbilstoshu ciparu.

Par pensiju apmeeru - jaa, no malas var izskatiities, ka penshuki sanjem meemaakaas summas, bet taas ir ilgu gadu gaitaa veidojushies uzkraajumi, no kuriem dalju (pa pusei briivpraatiigi) veic darba deveejs (iemaksas peniju fondos par darbiniekiem). Aizejot pensijaa cilveeks var izveeleeties kaadaa veidaa jams grib sho summu sanjemt - visu uzreiz vai regulaaru izmaksu veidaa. Nereti jaunizceptais Rentner'is izveelas sanjemt to pikji uzreiz - ta arii realizee kaadu muuza sapni (Ferrari, celjojums apkaart pasaulei, bungalo kkur Kariibu zemees utt.). Taa arii rodas miiti par "bagaatajiem vaacu penshukiem", kuri rocinjaas sadevushies bauda dziives nogali. Tik sho rezultaata ainu ieraugot, nevienam neienaak praataa, ka pirms shiim vecumdienaam onkuliits rukaajis garas stundas un pie visai taupiigas iztikshanas.

Dress italian, drive german, kiss french, speak english, drink russian, be latvian.

Saarla

Saulstarīte

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

12.05.2011 12:17:16 0 0

manam tēvam jau ir 78 gadi, tad summa ir tuvu 1000 euro mēnesī
Punkts
kur var apskatīt/izrēķināt ar kādu summu ir jārēķinās 62 gadus vecam cilvēkam? (ja nav darba attiecībās, respektīvi, cik privātā, un cik aptuveni tad, ja ir darba attiecībās)?

Saulstarīte

Saarla

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

12.05.2011 12:20:46 0 0

Saulstarīte
katram apdroshinaataajam buus savaadaaks apreekjins - standarta risinaajumu neatrast. Apzvani lielaakos kantorus, iedod shiem info un pieprasi apreekjinu - pamatojoties uz to arii vareesi saprast ar ko jaareekjinaas.

Saarla

Aury

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

12.05.2011 12:24:31 0 0

Bet lielakoties jau pensionaariem saglabaajas ne-privaataa apdroshinaashana beidzot darba gaitas. Ne jau visiem pensionaariem ir privaataa apdroshinaashana par 1000 euro. Taa ir ljoti liela priekshrociiba cilveekiem kas paaudzees ir izaugushi labklaajiibas valstiis, ka uzkraajumi ir saglabaajushies un ka ir bijusi iespeeja uzkraajumus veikt gan shajaa gan ieprieksheejaas paaudzees. Jo ne jau Lativjaa pensionaari nav visu muuzhu garas stundas straadaajushi un taupiigi iztikushi. Man vienreiz bankaa prasija kapeec es pie sava algas apmeera neveicu nekaadus uzkraajumus savam beernam, tas ir vinjiem neiedomaajami. Bet man ir neiedomaajami, ka man kaads dzuuksniiti naudas pie noteikta vecuma izsniegtu taapat vien. Kaut kaa pierasts, ka taas bagaatas aizmugures vecaaku vecvecaaku nav un viss ir jaizciina pashas speekiem. Veel viens gadijums bija, kad maacijos Norveegijaa, aizkaveejaas stipendijas izmaksa un taapeec nevareejam piedaliities ekskursijaa, ko organizeeja vieteejie studenti. Vinji ljoti izbriiniiti prasija, kaapeec mees neprasam vecaakiem lai atsuuta mums naudu. Bet vajadziigaa summa bija aptuveni puse no LV skolotaaja algas. Taadas summas neviens no austrumeiropas studentiem nevareeja iedomaaties prasiit vecaakiem prieksh ekskursijas.

Aury

Deutsche Welle

Apmeklētājs

Deutsche Welle

CT = +36.6°

12.05.2011 12:36:26 0 0

nu, mums jau te LV ir viens izredzētais ar pieklājīgu pensiju. Nez, cik un kā un ko viņš sastrādājis, bet mums ir ar ko, ehm, lepoties

Papildināts 12.05.2011 12:39:

P.S. Un tur vēl 700-cik-tur, kuriem ir pensijas labu labas priekš LV. Ir jau te stāsti, kā šitādas pensijas īstenībā "sameistarotas"... Bet redz, varam priecāties, ka arī pie mums penšiem labi dzīvojas ..... 0,1 procentam

Deutsche Welle

mata

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

12.05.2011 18:38:51 0 0

Varbūt te ir kāda ar pieredzu nodokļu jautājumos. Pēc 1.maija teorētiski neviens mani nevar piespiest deklarēties Vācijā, lai legāli strādātu. Respektīvi man residence var būt Latvijā, bet Vācijā tikai strādāju. Vai šajā gadījumā es varu atgūt kaut kādu daļu no samaksātajiem nodokļiem atpakaļ.

mata

chica

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

13.05.2011 00:36:11 0 0

mata

Ja tu dzívo pastávígi Vácijá, tad vélákais péc 3 ménesiem ir jádeklaré seit dzívesvieta. Arí Freizügigkeitsbescheinigung var dabút tikai, ja seit ir deklaréta dzívesvieta.

Papildināts 13.05.2011 00:39:

Saulstarīte

Es te, skiet iepriekséjá lapá, rakstíju par priváto apdrosinásanu vecákiem cilvékiem. Ja nemaldos tádá pamatapdrosinásana vírietim ap 60 izmaksá ne mazák ká 400 eiro ménesí. Protams, klát nák vél dazádi aspekti, ká hroniskas slimíbas utml.

cik aptuveni tad, ja ir darba attiecībās

Sajá gadíjumá apdrosinásans ir atkarígs no brutto algas, vecumam nav nozímés. pasreizéjais apmérs darba néméja dalai ir 15,5 %

Ejot pensijá, persona paliek arí turpmák apdrosináta un pasam nekas nav jámaksá, vai arí summa ir loti minimála. Arí, pieméram, studentiem ir minimála apdrosinásanas summa, ja studijas uzsáktas pirms 30. Man bija jámaksá 56 eiro ménesí un vírs vél bija pie manis familienversichert (abi studéjám). Ja sanem Arbeitlosengeld I vai Hartz IV apdrosinásanu maksá valsts.

Pēdējās izmaiņas: chica, 13.05.2011 00:47.
Papildināts 13.05.2011 00:49:

Aprékinot privátás apdrosinásanas summu maßgebend ir Einterittsalter. Jo jaunáka ir persona apdrosinoties priváti, jo zemáka summa jámaksá. Sí nodeva var ar gadiem gan palielináties, bet tas nav vecuma dél, bet gan dazádu faktoru del, ká pieméram, inflácija.

Pēdējās izmaiņas: chica, 13.05.2011 00:52.

chica
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
18122957
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Pavasara smarža