Cāļa forumi » Zaļumu un pūkainīšu stūrītis

tiinija: Begonijas - kā pārziemināt?

tiinija

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

07.10.2011 09:53:21 0 0

Iepirku šovasar vairākus ļoti skaistus begoniju krūmiņus, zied burvīgi vēl šobrīd. Līdz šim uzskatīju, ka tās ir viengadīgas vasaras puķes, tak kaut kur dzirdēju, ka varot parziemināt. Godīgi sakot, par begonijām nezinu neko, pat tik daudz nē, vai tur ir sakne apakšā vai gums (pirku podiņos) Tāpēc jautājums - var pārziemināt vai nē? Un, ja var - kā - gaidīt, kad nosalst (kā dālijas) un tad uz garāžu, vai rakt laukā jau tagad, kamēr vēl smukas un turēt istabā?

tiinija

amarille

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

07.10.2011 13:24:12 0 0

Es savas pārzieminu jau trīs gadus. Parasti pagaidu, kad gandrīz jau nosalušas vai nosalušas(kā sanāk), tad visu lieko norauju nost un ar visu puķu kasti nesu garažā. Pavasarī var redzēt, kad sāk parādīties pirmie dzinumi, sāku drusku laistīt, pārstādu jaunā zemē un stiepju laukā. Begonijām ir gumi

amarille

Solvitens

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

07.10.2011 15:04:25 0 0

Es ar savus pārzieminu. Es ar kā amarille, sagaidu kad "nosalst", tad gumu izņemu no zemes, apžāvēju. Tad lieku sausā kūdras podiņā un uz pagrabu. Man gan nav aukstais pagrabs, bet tāda privātmājas pagrabtelpa.

Pavasarī skatos, kad sāk dzīt pumpurus, lieku tos normālā zemes podā (kurā tie visu laiku augs) un sāku laistīt.

Tieši tāpat pārzieminu vasaras dālijas gumus. Nu jau 5 gadus un tfu, tfu, tfu- visi dzīvi

Solvitens

tiinija

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

07.10.2011 16:13:24 0 0

amarille
Solvitens

Vai, nu super, jūs mani iepriecinājāt! Mēģināšu pārziemināt! Man viņas ir pārstādītas dārzā, tad laikam jāļauj nosalt, jārok gumi laukā un jābāž kūdras podiņos. Vait' līdz tam pavasarim nemaz, nemaz nav jālaista? man tā garāža ziemā ap +8-+10 turas, gaiša, ar logiem, bail kaut ko svarīgu (asnus) palaist garām.

Man vasaras dāliju gumi pārziemoja tāpat kā parasto dāliju gumi, ir gan tikai 1 ziemas piredze .

Un ko darīt ar fuksijām - apgriezt rudenī vai pavasarī (zinu, ka mēdz darīt dažādi)?

tiinija

Solvitens

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

10.10.2011 09:52:37 0 0

tiinija
Dāliju gumus nelaistu. Tikai pavasarī kad tiem jau laiks mosties. Nākot tuvāk atmodai, paskatos, vai nedzen asnus.Vienu gadu tā sāka mosties ziemas vidū. Nekas cits neatlika, kā nežēlīgi nolaust asnus un likt gulēt tālāk. Nu neko, izdevās un nemaz uz mani neapvainojās

Fuksijas tā riktīgi apgriežu, turu uz pagraba loga un mazliet aplaistu. Ienesot mājās tās gan parasti nomet visas lapas, bet drīz vien sākt dzīt jau jaunas lapiņas

Fuksija visu laiku aug un pat mēģina ziedēt. To gan darīt neļauju. Izaugušos zarus ik pa laikam apgriežu.

Nu tā mēģinu sagaidīt pavasari

Solvitens

tiinija

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

10.10.2011 17:07:34 0 0

Solvitens
Mjā, vakar ienesu savas fuksijas iekšā, bet viņas vēl pilnos ziedos! Varbūt nogaidīt ar to apgriešanu, kamēr nomet visas lapas ?

tiinija

Solvitens

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

11.10.2011 09:42:03 0 0

tiinija
Jā, vari pagaidīt kamēr beidz ziedēt Bet domāju, ka viņa pati tūlīt sāks birdināt lapas un ziedus. Apstākļu maiņa, temperatūra...Pēc tam gan ņem un uztaisi tai jaunu frizūru

Solvitens

tiinija

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

11.10.2011 15:42:56 0 0

amarille
Solvitens

Paldies par padomiem!

tiinija
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
18148349
Noderīgas saites