Cāļa forumi » Grūtniecība

saulespuķe91: Dzelzs trūkums

saulespuķe91

Apmeklētājs

CT = +36.6°

30.12.2011 17:35:29 0 0

Es te centos atrast kādus ieteikumus par dzelzs trūkumu, bet atbildes uz jautājumiem īsti nemācēju atrast, tapēc cerēju, ka kāda man kaut ko varētu ieteikt.Man ir 22. nedēļa.

Ārsts man izrakstīja tādus dzelzs preperātus Ferro-Folgamma un teica lai dzeru 3 reizes dienā, bet ieskatoties lietošanas pamācībā tur teikts, ka grūtnieces nevar lietot vairāk par vienu tableti dienā, jo tajās ir ļoti augsts folskābes saturs. (viena tablete satur 5mg)

Mamma man teica, lai es dzeru vienu tableti un baro mani te ar visādiem dzelzs piesātinātiem ēdieniem, bet mums radās jautājums par biešu sulu. Viņa ir jādzer vārīta, vai svaiga? Kāda nezin? Un cik daudz var dzert?

Varbūt vēl kaut ko var ietiekt kāda ko ir darījus?, bez spinātiem un aknām, jo tos gribēdama nevaru iedabūt iekšā. Ko var un ko nevar?

Un varbūt kāda zin kur varētu dabūt kādas lētākas grūtnieču drēbītes? Piemēram lietotas.

Paldies!

saulespuķe91

Zuikis

Apmeklētājs

Zuikis

CT = +36.6°

30.12.2011 17:45:58 0 0

Biešu sula noteikti no svaigām bietēm. Ja nevar dabūt lejā, iepilini biešu sulā citronu, vai atšķaidi ar burkānu sulu. Dzer iekšā tik cik lien. No augļiem ēd vismaz vienu granātābolu dienā - tur ļoti daudz ir dzelzs.

Un aknas cik zinu grūtnieces vispār daudz ēst nedrīkst, dēļ augstā A vitamīna satura ...

Zuikis

aby55

Apmeklētājs

CT = +36.6°

30.12.2011 18:14:14 0 0

Jā, biešu sula no svaigajām bietēm. Tad kad izspied sulu, tad gan 2 stundas tai jānostāvās, jo bietē esot kaut kādas vielas, kādēļ nevar uzreiz lietot.

Visiem preperātiem ir rakstits, ka var tikai 1x dienā lietot, bet jālieto kā nozīmējis doks.

Tagad gaidu jau trešo bērniņu un dzelzs trukums bija pirmajiem diviem, jo kad sapratu, ka gaidu trešo uzreiz lietoju dzelzs preperātus un dzelzs limenis ir ne mazaks par 10,3 un tagad vēl pierms dzemdībām pāpašpricē ferum lex, lai mazajam vairāk skābekļa un dzemdības drošākas. Pie otrā bērniņa dzēru biešu sulu un ēdu gaļu, bet dzelzs līmenis kā necēlās tā necēlās, tā kā tagad dzeru visu grutniecības laiku dzelzi, lai būtu ok, jo ne visiem palīdz biešu sula.

Hemoglobīna līmenis ir ļoti nozīmīgs, jo mazajam nozīmē skābekli, tā kā joki mazi un ja doks saka, ka 3x dienā, tad labāk palieto 3x dienā un ja jau būs normas robežās.

Zini kāda ir cīņa par dzelzs līmeni - lai veicas!!!

aby55

saulespuķe91

Apmeklētājs

CT = +36.6°

30.12.2011 18:23:02 0 0

un kā ir ja tās zāles dod par daudz folijskābi?

Papildināts 30.12.2011 18:23:

Un paldies par padomiem

saulespuķe91

didiii

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.0°

30.12.2011 18:28:36 0 0

saulespuķe91
un kā ir ja tās zāles dod par daudz folijskābi?
Organisms uzņem tik, cik viņam nepieciešams un pārējais tiek izvadīts.

Es pati lietoju 2 tabl FerrumLek un 1 Tothema ampulu dienā. Uzskatu, ka ir jālieto tā kā ārsts norādījis + pati vari ar pārtiku uzņemt klāt.Vispār dažām ir ļooooti grūti noturēt vai pacelt dzelzs līmeni, tāpēc šāda pašdarbība man liekas, ka ir nevietā.

Man liekas, ka, ja labi pameklēja google varēja arī atrast dzelzs vitamīna kokteilīti.

Uzmanību! Nikna vāvere, kož riekstos! 

didiii

agave

Pastāvīgs apmeklētājs

agave

CT = +36.6°

30.12.2011 18:36:35 0 0

Folijskābe ir pat nepieciešama grūtniecēm, jo sevišķi jau sākumā. Diez vai var viņu pārforsēt.

agave

Zuikis

Apmeklētājs

Zuikis

CT = +36.6°

30.12.2011 20:34:56 0 0

Velākā grūtniecības periodā folskābe lielos daudzumos nav ieteicama, jo var radīt mazajam problēmas. Man lika dzert tikai līdz 12.nedēļai.

Zuikis

ambiente

Apmeklētājs

CT = +36.6°

30.12.2011 20:43:35 0 0

saulespuķe91
Man 23 nedēļa, arī šonedēļ papildus ārste izrakstīja Ferro - Folgama, gan tikai 1 reizi dienā bet 2 kapsulas uzreiz, ar folskābi var pārforsēt, bet izrunājām un kā sapratu - tad svarīgi kādus vitamīnus lieto vēl papildus (piemēram, grūtnieču kompleksos), ja paskatīsies sastāvā, tad ir ļoti dažādi, arī par to pašu folskābi. Ir tādi, kur folskābe 400 % no dienas normas - tie vairāk piemēroti grūtniecības sākumā, ir tādi kur tikai 100 %.

Mēs ar ārsti vienojāmies, ka šobrīd dzelzs preperātus lietošu līdz nākamajām analīzēm un paralēli nekādus citus vitamīnus nelietošu, jo tā kā līdz šim tos dzēru regulāri, vajagot arī nelielu pārtraukumu. Ja nākamās analīzes būs labas, tad dzelzi varēs pārtraukt, un grūtnieču vitamīnus atsākt. Es gan paralēli vēl lietoju šķīstošo magniju, dēļ krampjiem.

ambiente

icecream83

Apmeklētājs

CT = +36.6°

30.12.2011 21:07:39 0 0

Vai kada zin, kadu dzelzs preperatu lietot, ja loti sap kungjis un vispar ir gremosanas problemas?

Man ari ir pazeminats hemoglobins. Saku dzert Ferrum lek pa 1 tabl. diena, paris dienas iztureju un viss. Tas ir baigas mocibas....! Tagad nestados prieksa, ka lai pacel to dzelzs limeni!?

icecream83

didiii

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.0°

30.12.2011 21:10:53 0 0

icecream83
Sazinies ar savu ārsti, lai piemēro citas zāles. varbūt var mēģināt nedzert tabletes tukšā dūšā vai papildus lietot jogurta kapsulas. Bet ar doku šis jāizrunā, jo nevajadzētu būt tādām problēmām.

Uzmanību! Nikna vāvere, kož riekstos! 

didiii
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
18159655
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI