Cāļa forumi » Valstis, pilsētas, vietas

Deutsche Welle: Vācija 2012

Slēdza Deutsche Welle: "Jautru plaapaashanu ieksh ''Vacija 2013''!!!".

Punkts

Pastāvīgs apmeklētājs

Punkts

CT = +37.6°

15.05.2012 18:54:46 0 0

Bet īstenībā ko strīdēties, jā nav slikti Vācijā, ja ir nauda un labi zini valodu, ja ir labs darbs un tev netraucē skati tramvajā, kad uz tevi lūr, jo tu runā latviski. Tad nav ne vainas. Tikai līdz tai naudai un labam darbam nav tik viegli tikt (reizēm pat neiespējami) un valoda arī tā pati no sevis nenāk. Neviens neko pakaļa nesviež, kur nu vēl Ausländeriem.

Punkts

danucis

Pastāvīgs apmeklētājs

danucis

CT = +37.4°

15.05.2012 18:56:49 0 0

MadaP
9. Sakartota likumu sist.

aha. Man te vaacu draugi, vinjiem maajaas 3 trusi paars vistas un 2 strausi, tak nu likumdosana izdomaaja ka vinjiem ir ferma. Tas ka sieva nestraadaa, nespeeleeja lomu, vinji uzstaaja, ka vinjiem ferma un ka sievai par sevi jaamaksaa bija Rente..tad nu tagad piespieda 5000 € par diviem gadiem maksaat it kaa neiemaksaato Renti,kops vinji tos strausus nopirka-jaamaksaa. Pieraadiit neko nevar, jo ja aaraa dziivnieki-taatad ferma, ja ferma-tad pelni naudu, ja pelni naudu-maksaa Renti. Ej un ieskrienies.

Говорите за моей спиной?Значит я впереди!Обсуждаете мою жизнь?Значит она интереснее вашей!Пытаетесь найти недостатки?Значит завидуете,Продолжайте в том же духе

danucis

Deutsche Welle

Pastāvīgs apmeklētājs

Deutsche Welle

CT = +36.6°

15.05.2012 18:57:10 0 0

Punkts Jā, jā, bet izdevumi DE ir nesalīdzināmi augstāki. Transports, apdrošināšanas (arī mašīnas), veselības apdrošināšana ir ļoti dārgas. Katrs pakalpojums, kurā ieguldīts cilvēka darbs ir ļoti dārgs. Dzīvokļa cenas ko vien izsaka.

Mums te Warmmiete shobriid Minhenes centraa izmaksaa tieshi tikpat, cik mums izmaksaaja Riigaa ne-centraa.

Apdroshinashanu maksaju, nesuudzos, un darba devejs otru dalu maksa - ta bija arii LV valsts darbaa, bet pie privaatajiem - vari nesapnjot! Plus maksaju papildus apdroshinashanu par zobarstiem.

Taa kaa straadaju centra un dziivoju centraa, tad transporta bilete man ir leeta - tikpat maksaa, cik Riigaa par vienu konkreetu autobusu tikai vienaa liinijaa, bet te maksaaju to pashu un braucu ar jebkuru transporta veidu noteiktas apgabalaa.

Pat paartikas produktu cenas veel varam te saakt uzskaitiit un saliidzinaat. Pamperu pakas. Dreebes. mums vel ljoti dziivi atminjaa viss.

Normaalaa darbaa LV alga 300 uz rokas, kaa jau teicu, bez apdroshinaashanas. Sheit - zemi kvalif.darbaa 1200paari uz rokas.

Paldies, bet nevajag satraukties - sheit zem koka nedziivojam. Atshkiriibaa no LV.

Papildināts 15.05.2012 19:00:

Punkts

Bet īstenībā ko strīdēties, jā nav slikti Vācijā, ja ir nauda un labi zini valodu, ja ir labs darbs un tev netraucē skati tramvajā, kad uz tevi lūr, jo tu runā latviski. Tad nav ne vainas. Tikai līdz tai naudai un labam darbam nav tik viegli tikt (reizēm pat neiespējami) un valoda arī tā pati no sevis nenāk. Neviens neko pakaļa nesviež, kur nu vēl Ausländeriem.

Jaaaa! 100% taa.

Es teiktu, ka te no nulles saakt ir pat neiespeejami. Es savu saakumu nepieliidzinu nullei, jo man un manam viiram laba vaacu valoda, un arii izgliitibas papiiri shtokos. (Tikai pie mana Berufliche Annerkennung jaapietaisaas, hahaha, slinjkje, vareeju jau dokumentus iesniegt, bet vel to neesmu izdariijusi)

Deutsche Welle

danucis

Pastāvīgs apmeklētājs

danucis

CT = +37.4°

15.05.2012 19:01:34 0 0

Deutsche Welle
Patiesiiba runa bija par to, kapec mums KONKRETI Vacija liekas 100x vieglak dzivot. Pashlaik. Shobrid. Musu domas. Musu noverojumi.

ok ok.

Es nesaku,ka te dziive ir slikta, laba..bet kad kaut ko jau esi sasniedzis. Pagaidaam esmu starta periodaa, bet roza brilles jau sen man nokrita. Moz nepaveicaas vienkaarsi Vai arii neesmu pieredzeejusi slikto dziivi LV. Neliekas taas atskiriibas baisi lielaas.

Говорите за моей спиной?Значит я впереди!Обсуждаете мою жизнь?Значит она интереснее вашей!Пытаетесь найти недостатки?Значит завидуете,Продолжайте в том же духе

danucis

Punkts

Pastāvīgs apmeklētājs

Punkts

CT = +37.6°

15.05.2012 19:01:46 0 0

Deutsche Welle
Mums te Warmmiete shobriid Minhenes centraa izmaksaa tieshi tikpat, cik mums izmaksaaja Riigaa ne-centraa.

Cik tas reāli būtu? Minhene ir dārga pilsēta, Warmmiete var būt pie 1000 Euro 3 līdz 4 istabu dzīvoklim , vai tad Rīgā un vēl necentrā ir tādas cenas?

Punkts

danucis

Pastāvīgs apmeklētājs

danucis

CT = +37.4°

15.05.2012 19:04:11 0 0

Mums te Warmmiete shobriid Minhenes centraa izmaksaa tieshi tikpat, cik mums izmaksaaja Riigaa ne-centraa Zinot ka Minhenee viss daargaakie nek.iipasumi , rodas jautaajums- kas par dziivokli bija LV?

Papildināts 15.05.2012 19:06:

viss..apnika

danucis

Punkts

Pastāvīgs apmeklētājs

Punkts

CT = +37.6°

15.05.2012 19:06:18 0 0

Es neesmu kādu laiku LV bijusi, bet nu man nepielec, kā var pelnīt 300 LVL un maksāt īri kā Mihnhenē un vēl ĒST???

Punkts

Deutsche Welle

Pastāvīgs apmeklētājs

Deutsche Welle

CT = +36.6°

15.05.2012 19:08:58 0 0

danucis piespieda 5000 € par diviem gadiem maksaat it kaa neiemaksaato Renti,kops vinji tos strausus nopirka-jaamaksaa. Pieraadiit neko nevar, jo ja aaraa dziivnieki-taatad ferma, ja ferma-tad pelni naudu, ja pelni naudu-maksaa Renti

Slikti vai labi - stiepjams jeedziens. Es saskatu, ka DE iereednji izmaniigi straadaa un pelna valstij naudinju. Un es nekad neteiktu, ka Latvijas ekonomikai un ilgtspeejiigai, strateegiskai attiistiibai buutu par labu naakusi iereednju nespeeja GADIEM tikt galaa ar shaadaam te ''fermaam'' vai katraa LV seetaa! Nodoklus nemaksaa, renti nemaksaa, stradniekiem alga schwarz, un taa tikai rullejam... Un vispaar, ne jau par tiem zemniekiem laukos ir runa. Pashaa Riigas centraa n-tiem uznjeemumu iemaksaa par visiem darbiniekiem tikai pusslodziites nodoklus, paareejo uz kjepas. Un te ir variants no valstinjas, ka Pieraadiit neko nevar....tatad sorre, penshi, ne vairaak kaa 120 latinji par jusu 40 darba gadiem, un sorre beerni - ne vairaak kaa 8 lati. Jad izaugsiet, gaidiisim juus darba bizhaa - buusiet Latvijas nodoklu sisteemai vajadziigi pelniitaaji!

Deutsche Welle

*mincīc*

Pastāvīgs apmeklētājs

*mincīc*

CT = +37.2°

15.05.2012 19:17:15 0 0

danucis
Es arī esmu bijusi iespiesta busas durvīs Rīgā un būdama stāvoklī. Tā kā viss ir iespējams Un vīra māsai sniegputeņa laikā stāvot pieturā bez nojumes ar bērnu ratiņiem un vēl bērnu pie rokas bus bez emocijām pabrauca garām. Kolosāli. Tas gan bija pasen. Nezinu vai tā vēl notiek.

Punkts
Ja esi stāvoklī, LV ir daudz lielākas iespējas sagaidīt, kad kāds iedos vietu, DE tas ir retums (mana pašas pieredze)
Neesmu bijusi De stāvoklī, bet Latvijā sabiedriskajā transportā mani gan ar lielu vēderu nelaida neviens sēdēt. Kad kāds no vecāgada gājuma cilvēkiem vai arī grūtniece iekāpa transportā tā visiem sēdošiem galva pagriežas uz loga pusi -neko neredzu, neko nedzirdu Ja konduktore neizmeta kādu no vietas tad sēdēt nedabūju. I nevajadzēja ar. Varu pastāvēt.

Jā, jā, bet izdevumi DE ir nesalīdzināmi augstāki. Transports, apdrošināšanas (arī mašīnas), veselības apdrošināšana ir ļoti dārgas. Katrs pakalpojums, kurā ieguldīts cilvēka darbs ir ļoti dārgs. Dzīvokļa cenas ko vien izsaka.
+100

Hmmm. Es laikam vairāk piekritīšu Deutsche Welle.

Kopš esam Vācijā mana ģimene dzīvo nevis eksistē. Te piena upe kiiselju krastos garanteeta ikvienam gan nav, bet viens gan tiek aizmirsts. Vācijā tie izdevumi ir daudzmaz pielīdzināti ienākumiem. Un tas ir ļoti svarīgi. Tai pat laikā Latvijā izdevumi sit 2x pāri ienākumu līmenim. Un tas nu vairs nav normāli. Tā ir ņirgāšanās.

Te tevi kā auslanderi negaida ar atplestām rokām, bet tik un tā pret tevi normāli izturas ja runā vācu valodā un ko dari, nevis kasi vienu vietu dzīvojot uz pabalstiem. Kautgan Latvijā pat savus iedzīvotājus negaida neviens kad šie tur paliks. Ja iedzīvotāji būtu svarīgi tad Latvija nebūtu tur kur viņa ir tagad un tik daudzi negāztos prom.

Jā. Ir lietas kas labāk patīk Latvijā. Tā ir daba. Bet dabas dēļ es netaisos ziedot savu bērnu likteni neziņai. Te es redzu vairāk iespējas.

Vācija vot varu piekrist ka cilvēki nav tik nervozi, bet tai pat laikā pie tās pašas trokšņošanas uzreiz klapē. Tad nu jāprasa kurš tad ir tas nervozais.

Manas domas...

Papildināts 15.05.2012 19:18:

Punkts
Es neesmu kādu laiku LV bijusi, bet nu man nepielec, kā var pelnīt 300 LVL un maksāt īri kā Mihnhenē un vēl ĒST???

tur nav ko saprast. Tā ir realitāte lielākai daļai cilvēku Latvijā. Viņi ēd. Protams. Bet tad paliek nemaksāti komunālie, elektrība utt un veidojas parādi. Un katrs cīnās un kuļas kā māk.

*mincīc*

Deutsche Welle

Pastāvīgs apmeklētājs

Deutsche Welle

CT = +36.6°

15.05.2012 19:21:18 0 0

Punkts Es neesmu kādu laiku LV bijusi, bet nu man nepielec, kā var pelnīt 300 LVL un maksāt īri kā Mihnhenē un vēl ĒST???

300 lati pelna tagad pec kriizes tas cilveeks, kas pirms paaris gadiem vel par to pashu pelniija pie 1000 + premijas - tad shim cilvekam vel nebija bernu, un bija 3 darbi vienlaicigi, un ''25 stundas'' veiksmiga darba, veiksmiga dzive Riigaa. Otrs pelniija ariidzan loti labi. Viss skaisti un jauki, piedzimst berni, paseedi maajaas, ne par ko nesatraucies, jo sanjem veeraa njemamas maminjalgas (ko treknajos gados onkulji siltajos kreeslos ir pamatiigi uzaudzeejushi, lai rosinatu dzimstiibu), ko pats esi ar saviem maksatajiem nodokliem nopelniijis.Pa vidu panjem kaadu krediitu, lai smuki iekaartotu dziivesvietu. Visu maksaajumu, iires utt nomaksaashana bija tiirais smiekls - par to vispar nebija jaadomaa un jaalauza galva!

Bet arpasaulee laiks neapstaajaas. Visur piesauktaa kriize. Dziivesbiedra darbavieta bankrotee (taapat kaa daudzi citi uznjemumi), vairaakkaarteeja shtatu samazinaashana tajos darbos, kur straadaa 1000latu pelnoshaa buutne...piedaavaa ienjemt citu amatu par 280 latiem uz rokas...

Un arivederchi... Sliiceeju glaabshana pashu sliiceeju rokaas.

Deutsche Welle
Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18159756
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Rudens