Cāļa forumi » Zaļumu un pūkainīšu stūrītis

Sandrusha: Tomāti & paprika & ķirbji & gurķi 2012

Slēdza diagnoze: "Slēgt. Ir jauna tēma".

mureniite

Apmeklētājs

CT = +36.6°

17.06.2012 13:26:09 0 0

nezinu ko lai daru ... man shogad no 45 gurkju staadiem shobriid palikushi tikai 5 ... pa nakti gliemezji noeed, shogad gliemezju lasiishana neko neliidz, vinji pa nakti iet uzbrukumaa staadinjiem

mureniite

Karlite

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

18.06.2012 22:24:16 0 0

Kādi vēl ieteikumi siltumnīcas gurķiem. man ļoti smuki auga, pašlaik ēdu- gardi. bet tagad gurķīši aizmetas un paliek dzelteni, novīst, viens palielāks bija pilnīgi sapuvis. Es ar kādu 2-3 nedēļu pauzi nomigloju lapas ar zemeņu lapu mēslojumu, laistīju ar kalcija nitrātu, kristalsonu2. Ko darīt, žēl, jo šos noēdēsim, tad izskatās, ka nekas vairs prātīgs neaug??

Karlite

ellux2

Pastāvīgs apmeklētājs

ellux2

CT = +37.2°

18.06.2012 22:28:26 0 0

mureniite
indijas skrejejpiles,man pilns pagalms reiz bija ar gliemeziem,kad iegadajamies piles,visu pa tiro aplasija!

ellux2

ome

Pastāvīgs apmeklētājs

ome

CT = +37.0°

19.06.2012 09:37:56 0 0

Karlite
Gan jau par vēsu šiem, dod, ko gribi, šie nevar neko izmantot, naktis aukstas.

Papildināts 19.06.2012 09:45:

mureniite
Pārbaudi, kur Tev tā gliemežu uzturēšanās vieta, šiem patīk kaut kas dikti zāļaini biezs, man puķu dobē arī kā paliek biezāks, šie parādās, tad nu nežēlīgi tiek nomušīti un uzturēšanās vieta nobērta ar pelniem

ome

Tupenis

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.06.2012 10:25:14 0 0

Nu forši, šonakt tāds lietus, visu samīcīja . Man ar situmnīcas gurķu stādi aug griezdamies, bet paši gurķīši, bremzējās, it kā stāv uz vietas. Negribas arī pārmēslot. Vai ar nātru vircu var pārmēslot tomātus un gurķus?

Tupenis

pīlēns

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.06.2012 10:29:44 0 0

Vajadzīgs padoms...........mirabellas gurķus uz lauka Jūs audzējat, kā siltumnīcā=sienot vai liekot kokus un viņi aug uz augšu jeb var viņus audzēt arī uz zemes?? Man pagaidām viņi izskatās,ka grib tik uz augšu un pa zemi nemaz neplāno ložņāt...............

Un vēl...izskatās,ka man siltumnīcā roma un marmande tomāti ir saauguši ļoti lapās-lapas ir ļoti treknas,lielas un garas....tomāti tagad tik sāk ziedēt. Strīdamies ar vīru,ka vajag lapas laikam griezt nost...ko iesakāt darīt??? Varbūt viss aiziet lapās un tomāti neizaugs..,bet vai drīkst nogriezt lapas,ja vēl pat nav tomātu bumbuļu mazo?

Ja tagad tikai zied tomāti..vai paspēs vispār tomāti izaugt vēl?

pīlēns

Martta

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.06.2012 12:08:34 0 0

pīlēns
Ja tagad tikai zied tomāti..vai paspēs vispār tomāti izaugt vēl?
Es neesmu liels speciālists, bet man liekas, ja neapkurināma plēves siltumnīca, tad ir pavisam normāli un labi, ja sāk ap šo laiku ziedēt. Izaugs, ka nu. Lapas gan jau diezgan esmu ņēmusi nost, lai nav biezums, slapjums un slimības. Man šobrīd aizmetušies pirmie ķirštomātiņi un pārējie taisās / sāk ziedēt. Esmu apmierināta ar stāvokli

Martta

ome

Pastāvīgs apmeklētājs

ome

CT = +37.0°

19.06.2012 12:41:17 0 0

pīlēns
Audzēju paggad Mirabelli uz lauka, nesēju uz augšu, šogad bija ieplānots siet, bet tik retas rindas, ka nolēmām
, ka nav vērts, par tām lapām skaties, kuras sāk ne visai labi izskatīties, tās pirmās no apakšas noņem, katram tomātam vienā reizē ne vairāk par 1-3, pie kam tikia tad, kad apaksējais ķekars jau ir noformējies daudzmaz, izaugs visi, esmu ap 09.06. kādreiz jaunībā tikai stādījusi, un augustā raža pa riktīgo , pie kam uz lauka.

ome

Karlitos

Pastāvīgs apmeklētājs

Karlitos

CT = +36.6°

19.06.2012 13:11:08 0 0

Es laikam palaidu garām Kā tur īsti ir ar paprikas pazarītēm , ir jālauž pazarīte laukā? Nu vismaz līdz pirmajam lielajam sazarojumam?

Un vēl viens pavisam glupjš jautājums.. Pilnīgi kauns, tā kā bioloģiju skolā nebūtu mācījusies.. Tomātus taču apputeksnē bites, kamenes, lapsenes, ja? Man siltumnīca tādā vietā, kur nevienu no šamējām neesmu redzējusi.. Citi kukaiņi arī apputeksnē? Atceros, ka mamma pati ņēma vīrišķo ziedu un puteksnēja ar rokām, bet es šos neatšķiru... Bet principā tā arī var? Švaki man bumbuļi veidojas uz tomātiem..

Caur netīru logu saule neiespīd.

Life is easy, life is fun!

Karlitos

ome

Pastāvīgs apmeklētājs

ome

CT = +37.0°

19.06.2012 13:25:44 0 0

Karlitos

Tomāti ir pašapputes augs, bet lai vecinātu apputeksnēšanos no rītiem pakrati nedaudz katru stādu, vēl ziedēšnas laikā nedrīkst pārkarsēt siltumnīcu, vēlamā temp. pie apputeksnēšanās +20-24, ļoti jāuzmana vē'dināšana, ja būs virs +30 siltumnīcā apputeksnešanas nenotiks vai būs kroplīgi tomāti

Papildināts 19.06.2012 13:26:

Karlitos
Mamma varbūt ar apputeksnēšanu pie ģurķiem piestrādāja

ome
Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18163401
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Rudens