Cāļa forumi » Grūtniecība

Iliana: maksas un bezmaksas

Kažmamma

Pastāvīgs apmeklētājs

Kažmamma

CT = +36.6°

08.03.2012 11:21:45 0 0

Elisanda

LV grūtnieču un nedēļnieču aprūpe ir bezmaksas

kur?????

paceļiet lūdzu rokas CIK sievietes ir reāli nesamaksājushas nesantima grūtniecības laikā un par dzemdību iestādi????????????????????????????

Esmu uzskaitee pie ginekaloga vulgaris kam ir ligums ar VNC - jau pirmajā trimenstrī man tikai nolpēsti 20Ls par skrīningu - izlasiju kārtīgi MK noteikumus un tur ir forshs teksts "pēc ārst ieskatiem" - un tad nu ginekalogs pazinjo - nu vai gribi zināt vai tavs mazulis attistas normali un vai nav kroplis?? gribi! tad tas maksā 10Ls par vienu reizi bet vajag 2x , bet tas nav obligāti tas ir pēc pacientes ieskatiem un vari ari atteikties, bet ja piekriti tad tā kā tu neesi riska grupa (35 gadi) tad no tevis 10Ls

pēc tam samaksāju par 2 papildus US - jo redz sitā daktere uzskata ka skrīninga analize nav jasalidzina ar US izmekleejumu un jataisa vienlaiciiga ka pietiek tik ar analizi, kaut gan skaidrs zinaams ka jēga no tā maza un ir jāsalidzina asinis ar reālo situāciju puncī un bērniņa izmēriem un atbilstiibu terminjaiem.

Tagad man ir atvērts jautājums par streptokkoka analizi.

Par dzmedibam - shovasar miera iela dzemdeja man draudzene - reizes 4 brauca ar viltus kontrakcijam kad terminsh jau bija pāri - visas 4 reizes no vinjas noplēsa 20ls par US apskati, jo tas esot maksas pakalpojumus - netici! - piezvani uz miera ielu US kabinetu un pajauta vai ar norikojumiem pienjemt - atbilde buus nē un ari kad ir viltus dzemdibas maksāsi.

Pec tam tur pat piedzemdeeja un bija jamaksā pacienta iemaksa par palātu - vai kka ta - ja nemaldos kkas pie 5Ls par diennakti.

Papildināts 08.03.2012 11:23:

p.s.

palāta parastā - bija viena, bet ne lux ne vienvietigā, bet parastā.

Kažmamma

abrakašvabra

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +39.1°

08.03.2012 11:28:55 0 0

Kažmamma

muļķi arī baznīcā apzags.

abrakašvabra

muzike

Pastāvīgs apmeklētājs

muzike

CT = +36.6°

08.03.2012 11:29:52 0 0

Kažmamma
mūsu valstī bezmaksas grūtnieču aprūpe ir tā pat kā bezmaksas bērna skološana... tas jau nekas ka grāmatas lielākajai daļai jāpērk, burtnīcas, rakstāmpiederumi jāpērk...ja ir nepieciešama forma tā ar pašam jāpērk...

muzike

Ernesta

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.6°

08.03.2012 11:31:17 0 0

Kažmamma
Šis Tavs teksts ir klasisks piemērs tam, ka ir ļoti daudz nezināmo par to, kas ir un kas nav valsts apmaksāts veselības aprūpes pakalpojums grūtniecēm. Uz ļoti daudziem Taviem jautājumiem arī es varētu atbildēt, bet saprotu, ka šī nebūs ne īstā vieta, ne noskaņa.

Es, izmantojot valsts apmaksāto veselības aprūpi, pagājušajā gadā nesamaksāju ne santīma - neviena, neviena santīma par veselības aprūpi. Uzskaitē biju pie sava ģimenes ārsta. Biju uz trim USG pie valsts apmaksātiem speciālistiem, man bija vairākas specifiskas analīzes, arī Asinsdonoru centrā, jo esmu riska grupas grūtniece. Jā, jau iepriekš rakstīju, ka grūtniecības beigu posmā, gudriniece tāda, izdomāju, ka man vajag aiziet vēl uz vienu maksas USG, un muļķe biju - samaksāju 20 latus par pseidospeciālista vizīti, kura nebija vajadzīga. Izdarīju pilnīgi dumji...

Dzemdēju mazuli Stradiņos, pati izvēlējos maksas palātu un par to samaksāju 12 latus. Ne par ko citu - nevienu santīmu. Pēc tam domāju- nu, jā, arī bez vienvietīgās palātas varēju iztikt, jo vīru man naktī blakus nevajadzēju, un arī dienā ilgāk pars stundu viņš pie manis nebija, ciemiņus nodaļā neuzņēmu.

Papildināts 08.03.2012 11:37:

muzike
Meitenes, nu kāpēc jūs tā darat... Kāpēc Jūs musinat cilvēkus un apgalvojat, ka nav iespējams saņemt grūtniecēm veselības aprūpi, ko apmaksā valsts? Nu, ja nezinat, kā to izdarīt, tad interesējaties, jautājat, tā informācija nav nekāds noslēpums... Es patiešām esmu pacietīga un varu skaidrot un skaidrot... Un es arī ikdienā savu radinieku vidū redzu, kā bieži vien netic un saka: tas nemaz nav iespējams - par valsts naudu... Pagājušajā gadā ilgi un spītīgi skaidroju kādam ļoti tuvam cilvēkam, ka nevajag par meniska operāciju maksāt 300 latus... Man strīdējās pretī un teica, ka es muldot un vispār neko nezinot. Beigās samaksāja par operāciju 8 latus, un tad gan teica - jā, bet visi jau nezina, ka tā var... Nu bet ja nezina, tad nevajag censties pārkliegt ar savu nezināšanu... OK, kas var maksāt - lai maksā... Bet TIK daudzi asarām acīs krāj naudu, ņem kredītus, lai samaksātu par to, par ko varēja nemaksāt...

Ernesta

Elisanda

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

08.03.2012 11:45:40 0 0

Narci
Nav svarīgi, kurš zina vai nezina kaut kādus latviešu ticējumus..
tas nav latviešu ticējums , bet novērojums daudzās tautās un paaudzēs.Žēl, ja kādam tas "ķeras pie sirds".

melato
bet tavu iedabu.
es esmu atklāta, godīga un tieša. Ja tas tapis par netikumu, tad piekrītu, mans nabaga suns ir nevietā.

Papildināts 08.03.2012 11:46:

Kažmamma
paceļiet lūdzu rokas CIK sievietes ir reāli nesamaksājushas nesantima grūtniecības laikā un par dzemdību iestādi????????????????????????????
ceļu savas abas rokas, esmu samaksājusi 3 Ls, kad pirmo reizi devos pie ārsta, un vēl daktere nezināja, ka esmu grūtniece. Analīzes, skrīningi, USG - viss par 0,00 Ls, dzemdības (3 bērni-3 operācijas), bezmaksas. Var teikt, esmu pateicīga LV, ka vismaz grūtniecības laikā un dzemdības man izmaksājušas 0,00 Ls.

Ne viss vienmēr ir tā, kā izskatās pirmajā mirklī Smiles

Elisanda

Burve_

Pastāvīgs apmeklētājs

Burve_

CT = +36.6°

08.03.2012 11:51:54 0 0

Ernesta
Pagājušajā gadā ilgi un spītīgi skaidroju kādam ļoti tuvam cilvēkam, ka nevajag par meniska operāciju maksāt 300 latus... Man strīdējās pretī un teica, ka es muldot un vispār neko nezinot. Beigās samaksāja par operāciju 8 latus
Mazliet off topic no grūtniecības. Klau, par šo lietu - varbūt Tu zini - vai aploksnē kādu pateicību arī nedeva?

Man pirms gada taisīja krustenisko saišu operāciju. Arī varēju iet par valsts līdzekļiem, nu, vismaz daļēji, bet ārsts pieņemšanā ļoti atklāti pateica - es vēlos pateicību tik un tik latus.

Draugam meniski jāsaoperē, labprāt uzzinātu - kā to var noorganizēt par valsts līdzekļiem.

Burve_

chaton

Pastāvīgs apmeklētājs

chaton

CT = +36.6°

08.03.2012 11:57:00 0 0

Piekrītu, ka grūtnieču aprūpe var būt bez maksas. Biju uzskaitē pie ļoti patīkamas un zinošas ārstes, kurai līgums ar VNC. Vizītes bija bez maksas. Izņemot pirmo laikam, bet tur tīri mana nezināšana, droši vien par šo var strīdēties, ja vēlas. Samaksāju par skrīningu tos 10 (?) Ls, bet reāli, ja ārsts iesaka veikt, arī tam būtu jābūt bez maksas un par šo arī var runāt, tāpat var arī atteikties, ja ir pārliecība, ka skrīninga rezultāti neko nemainīs. USG tāpat būs uz 18 nedēļu un ja kādas acīmredzamas patoloģijas, to tāpat redzēs līdz tai 24 nedēļai, kad kaut ko vel var domāt. Amnio pēc nepieciešamības arī ĢC ir bez maksas.

Man bija problēmas grūtniecības laikā, tapēc bija daudz USG. Laikam tik uz vienu biju par maksu, bija ļoti sarežģīta situācija, nebija laika un vēlēšanās domāt par kaut kādiem nosūtījumiem, jo tajā brīdī bija vienalga, galvenais tikt pie konkrētā speciālista. Pēc tam, kad tālāk vienkārši novērojos, gāju bieži uz usg pie dr. Apšenieces (labāku speciālistu tāpat nezinu, ne par maksu, ne par velti), ginekologs visu laiku arī deva nosūtījumus, jo bija indikācijas. Grūtniecības laikā bija steidzama nepieciešamība veikt magnētisko rezonansi puncim, arī to nokārtoja bez maksas, un tā pati par sevi būtu dārga procedūra. Kas vel. Tieši laikam bija jaunumi par tām streptkoka (?) analīzēm, tajās nedēļās, kad tas pienākās bez maksas man vel nebija uztaisīts, tapēc pieteicos par maksu. Cena laikam uz kādiem 6 Ls, bet cik saprotu, reāli tas šobrīd pienākās noteiktā laikā par velti.

Izvēlējos dzemdēt Stradiņos, ņēmu arī anestēziju, par visu maksāju, bet tā ir brīva izvēle, - negribi stradiņos, brauc uz dzN un nemaksā. Tikai tad nāksies dzīvot ar vel kādu māmiņu vienā palātā (ja vien negadās daudz brīvu palātu), bet nu protams, ka arī maksājot var gadīties, ka nav brīva ģimenes palāta.

Reāli, ja man nebūtu paveicies ar ginekoloģi, kurai līgums ar valsti, ļoti iespējams, ka ietu par maksu uzskaitē, kaut vai tajos pašos Stradiņos uzreiz. Bet ja ir labs ārsts, neredzēju vajadzību meklēt ko citu. Un nedomāju, ka viņa vienīgā tāda, ir taču daudz ginekologu. Tā kā nav ko šūmēties, maksāt neviens nespiež, iekšā puncī vel neviens nav palicis. Cita lieta par to, ka tagad limits ķeizariem, tur cita tēma.

chaton

Someone30

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

08.03.2012 11:57:57 0 0

Bet TIK daudzi asarām acīs krāj naudu, ņem kredītus, lai samaksātu par to, par ko varēja nemaksāt...
Nu, viss ir relatīvs. Ja trāpies īstajā laikā un vietā, var paveikties arī, ka saņem valsts apmaksātu pakalpojumu. Man pašai pirms gada veica operāciju, par ko samaksāju vien nieka 8 Ls. Tai pašā laikā tepat Cālī lasīju, ka meitenes par tādām pašām operācijām ir maksājušas vairākus simtus. Es uzskatu, ka man vienkārši noveicās, jo mana daktere bija tik zinoša, ka mācēja noformēt nosūtījumu, lai man būtu izdevīgāk, pie kam operācija iekrita laikā, kad valsts bija piešķīrusi šādām lietām papildus finansējumu. Problēma ir tā, ka pakalpojumu par valsts naudu var it kā saņemt, bet ļoti ilgi jāgaida rindā. Ja nav nekas akūts, var jau arī pagaidīt, protams, bet ne vienmēr tas ir iespējams. Tāpēc arī cilvēki izvēlas maksas pakalpojumus.

Someone30

Ernesta

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.6°

08.03.2012 12:00:53 0 0

Burve_
Nedeva, tiešām, tiešām neko nedeva - skaidri zinu. Meniska operācija pa valsts līdzekļiem: ļoti vienkārši - ģimenes ārsta nosūtījums pie speciālistista (varat paši izvēlēties, pie kura valsts apmaksāta)- speciālista nosūtījums uz slimnīcu - slimnīcā plānveida operācija, uz kuru būs jāpagaida rindā. Bet menisks nav nekas tāds, ko vajag operēt jau šodien. Izvēlaties paši slimnīcu. Meniska operācija - dienas stacionārā, maksa par dienu dienas stacionārā - 8 lati. Viss lielais noslēpums.

Ernesta

mychickpea

Apmeklētājs

mychickpea

CT = +36.6°

08.03.2012 12:05:03 0 0

Varbut kada zin-

vai slimnicai,kurai ir ligums ar valsti ir likumigi ielikt sava majas lapa cenradi,kur skaidri noraditas cenas par gimenes dzemdibam un pat teva piedalisanos dzemdibas,kuram nav izieti sagatavosanas kursi.Saja gadijuma runa ir par Tukuma slimnicu.

mychickpea
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
18168479
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Pavasara smarža