Cāļa forumi » Likumi un pabalsti

piruete1: Kā aprēķina 2.grupas invaliditātes pensiju?

piruete1

Apmeklētājs

CT = +36.6°

21.05.2012 21:59:05

"Likumos"atradu sekojošu informāciju:

ASi

II grupas invalīdiem P = 0,4 x Vi + ______ x Vi x 0,1

ASie

P - pensija,

Vi - apdrošinātās personas vidējā apdrošināšanas iemaksu alga par jebkuriem 36 mēnešiem pēc kārtas (neatkarīgi no tā, cik ilgs bijis pārtraukums darbā) pēdējo piecu gadu laikā pirms invaliditātes pensijas piešķiršanas, bet ne vairāk par valstī noteiktās minimālās algas pieckāršu apmēru. Mēneši, kuros invaliditātes pensijas pieprasītājs nostrādājis nepilnu darba dienu skaitu, invaliditātes pensijas aprēķināšanai ņemami vērā kā pilni darba mēneši. Ja piecu gadu laikā pirms invaliditātes pensijas piešķiršanas ir nostrādāts mazāk par 36 mēnešiem, vidējā apdrošināšanas iemaksu alga aprēķināma par faktiski nostrādātajiem darba mēnešiem,

ASi - apdrošinātās personas individuālais apdrošināšanas stāžs,

ASie - maksimāli iespējamais apdrošināšanas stāžs no šā likuma 4. pantā noteiktā vecuma sasniegšanas līdz šā likuma 11. panta pirmajā daļā noteiktā vecuma sasniegšanai;

Es negribu lielīties, ka skolā ar matemātiku man viss bija kārtībā, bet šo fromulu nekādi nespēju atrisināt, ja ņem vērā to, ka mans vidējais apdrošināšanas iemaksas apmērs par 36 mēnešiem pēdējo 5 gadu laikā ir 91,32 Ls (izejot no kopējās summas 3287,37: 36 = 91,32), bet kopējais darba stāžs 42 gadi (bez pārtraukuma).

Var būt kāds man varētu palīdzēt atšķetināt šo samezglojušos jautājumu, jo šobrīd Diemžēl man ir nopietnas veselības problēmas, kuras vairs nevar izārstēt, un ir skaidrs, ka man piešķirs 2.invaliditātes grupu! Tāpēc vēlos uzzināt, cik liela varētu man būt šī invaliditātes pensija?

Jau iepriekš pateicos par atbildi!

piruete1
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
18177632
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI