Cāļa forumi » Likumi un pabalsti

VienigaReize: Sociala palidziba

VienigaReize

Apmeklētājs

CT = +36.6°

19.02.2013 19:21:01 0 0

Varbut varat pastastit, ka var dabut socialo palidzibu?Situacija tada, virs bija stradajis neoficiali un tagad ir palicis bez darba (pati nestradaju), mums ir 1.7g vecs berns, reali pabalstus no bezdarbniekiem sanemt nevaram, jo pedejo gadu nav maksati nodokli, dzivojam patreiz uz pedejiem iekrajumiem un radu atbalstu ireta dzivokli, 2 gadus atpakal ir iegadata 400 latus verta masina, cita ipasuma mums nav (tikai radiem, kur ari esam deklareti), apgrozijums uz konta ari nekads, man pasai 38 lati menesi kas ir berna nauda, viram ir minusos ja nemaldos. Ja piebildisu, ka ari precejusies mes neesam, bernam dzimsanas aplieciba vins ir pierakstits.

Kur ir javersas (riga), un ko no ta visa var gaidit, man masica teica lai grauzam zemi, bet pie socialajiem neversamies, vai tiesam ir tik traki?, Pagaidam vienkarsi neredzu citu iespeju, ka tikai so, jau menesis cauri, bet viram nav vel neviens darba piedavajums, pati darbu ari meklet vel nevaru, jo berns vel ir visai tala rinda uz bernudarzu, reals izmisums...

Ludzu, iztieciet bez noraidosiem komentariem, lai gan tas ir internets, ta jau nav visai erti lugt palidzibu sada situacija. Liels Paldies.

VienigaReize

BachaTango

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.02.2013 19:33:00 0 0

ipasuma mums nav (tikai radiem, kur ari esam deklareti)
Ar šo sākas problēmas - sociālo palīdzību sniedz pašvaldība, kur esat deklarēti (ja esat deklarēti visi kopā). Uz Rīgu pārdeklarēties nav nozīmes, jo tad tāpat tur jānodzīvo 12 mēneši, lai varētu saņemt šo palīdzību.

Vēl ir fakts, ka, piesakoties uz trūcīgo/maznodrošināto pabalstu, ņem vērā visu vienā īpašumā deklarēto personu ienākumus (kā sapratu - jums tur radi. tātad ar viņu). Kā arī - nāk uz apsekošanu, lai izvērtētu dzīves apstākļus.

Izskatās, ka vienīgais, kas ir - meklēt darbu.

Vīram nav neviena piedāvājuma? Tas gan izklausījās pēc tā, ka viņš gaida, kad piedāvās. Tā taču nav,vai ne? Viņš grib strādāt tikai savā specialitātē? Ja būtu tāda situācija, es (ja būtu vīrietis) ietu strādāt jebkādu darbu - Rīgā tomēr tās iespējas darbspējīgam vīrietim ir diezgan daudz.

Kāpēc Tu nevari iet strādāt, ja vīrs ir mājās un bērnu var pieskatīt arī bez bērnudārza?

Iesaku iet par oficianti, piemēram - i alga būs, i katru dienu kāds latiņš no tējasnaudām (tas ir reāls atspaids brīdī, kad naudu vajag uz sitienu, vismaz ceļanauda būs utt).

BachaTango

Ernesta

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.6°

19.02.2013 20:21:25 0 0

Lai lūgtu trūcīgā statusu, NAV jānodzīvo attiecīgajā pašvaldībā 12 mēneši. Trūcīgā statusu var prasīt uzreiz. Konkrētajā situācijā abiem vecākiem vajadzīgs bezdarbnieka statuss, īres līgums un deklarētā adrese tajā. Man šķiet, ka Rīga pat šogad mainīja noteikumus, un tagad trūcīgajam drīkst piederēt arī auto, iepriekš nedrīkstēja. Vajag droši iet uz sociālo dienestu. Ja ar deklarēšanos viss ir OK, man izskatās, ka trūcīgā statusam šķēršļiem nevajadzētu būt.

Ernesta

cukurdupsis

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.02.2013 20:31:43 0 0

BachaTango
vairs nav 12 mēneši. Likums ir mainījies no šā gada janvāra. Te viss ir kompakti sarakstīts:

RD saist.not. Nr. 202

VienigaReize
Konkrētajā situācijā abiem vecākiem vajadzīgs bezdarbnieka statuss, īres līgums un deklarētā adrese tajā.

jā, auto var būt, bet, ne jaunāks par 10 gadiem. Vienkāršu īres līgumu var nopirkt kancelejas preču veikalos, lai dzīvokļa īpašnieki tajā norāda, ir īres maksa vai nav. Ir svarīgi abiem būt NVA, kā bezdarbniekiem.

Papildināts 19.02.2013 20:32:

ņem vērā visu vienā īpašumā deklarēto personu ienākumus
nevis deklarēto, bet vienā dzīvesvietā dzīvojošo...

Papildināts 19.02.2013 20:37:

es arī ieteiktu iet strādāt vismaz vienam, ja otrs tāpat sēž mājās, Lielveikalos akūti nepieciešamas pārdevējas, Latvijas pasts nesen meklēja vairākus darbiniekus, Jā ,nav diži atalgoti šie darbi, bet tomēr labāk ,nekā dzīvot no 38 Ls. Un, vismaz Rīgā, ja 3 mēn saņem materiālu atbalstu no Soc dienesta, tad cilvēks darbspējīgā vecumā bez vai ar minimāliem ienākumiem, jebkurā gadījumā tiek sūtīts uz nelgotajiem sabiedriskajiem darbiem.. Tad jau labāk to pašu darīt par atalgojumu.

Gudra sieviete nekad nekliedz uz vīrieti. Pavēles tiek dotas mierīgi, precīzi un skaidri.

Tāpēc jau, ka nevar zināt, kāpēc...

cukurdupsis

Ernesta

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +37.6°

19.02.2013 20:48:01 0 0

Kāds likums ir mainījies? Nevienā pašvaldībā trūcīgā statusa iegūšana nekad nav bijusi atkarīgsa no deklarēšanās laika.

Ernesta

cukurdupsis

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.02.2013 20:56:06 0 0

Ernesta
es par 12 mēn...un pabalstiem, piem. komunālo apmaksai.

Gudra sieviete nekad nekliedz uz vīrieti. Pavēles tiek dotas mierīgi, precīzi un skaidri.

Tāpēc jau, ka nevar zināt, kāpēc...

cukurdupsis

BachaTango

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.02.2013 22:07:46 0 0

ņem vērā visu vienā īpašumā deklarēto personu ienākumus

nevis deklarēto, bet vienā dzīvesvietā dzīvojošo...

Arī šis likums ir mainījies?

Iepriekš kā likums skatījās tieši deklarēto cilvēku ienākumus, tāpēc veidojās paradokss, ka īrētā dzīvoklī deklarējušies cilvēki, kas nedzīvo, bet nevienu tas neinteresē - uzrādās un viss.

Par tiem 12 mēnešiem - tas ir ļoti labs lēmums. Citādāk sprukas sanāk

Par darbu piekrītu - ir jāiet strādāt. Un Rīgā tas darbs ir. Vienīgais - cik ļoti gribas strādāt un vai cilvēks ir gatavs darīt mazkvalificētu darbu par attiecīgu samaksu (ja citu darbu nevar dabūt).

BachaTango

nero

Pastāvīgs apmeklētājs

nero

CT = +37.0°

19.02.2013 22:17:48 0 0

VienigaReize
mums ir 1.7g vecs berns, reali pabalstus no bezdarbniekiem sanemt nevaram, jo pedejo gadu nav maksati nodokli - ja Tu visu laiku saņēmi Bērna kopšanas pabalstu, tad līdz bērna 18mēn. vecumam Tu tiki apdrošināta no valsts bezdarba un pensijas gadījumam, līdz ar to Tev steigšus jāiet uz bezdarbniekiem, lai saņemtu minimālo valsts garantēto bezdarbnieka pabalstu- pirmos 3mēn. 54Ls, nākamos 3mēn. 40L un beidzamos 3mēn. 27Ls

Neesmu burvis, es tikai vēl mācos!

nero
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
18206854
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Izvēlies tapeti: Rudens