Cāļa forumi » Mazulis
    1. 1
    2. 2

Sievins: Latviesu valodas apguve arvalstis dzivojosiem berniem.

Sievins

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.04.2013 18:58:30 0 0

Ka ar telefonos, iPod un iPad ieladejamam spelem? Vai ir kada ari latviesu val?

Sievins

Ceilonī

Pastāvīgs apmeklētājs

Ceilonī

CT = +37.6°

21.04.2013 12:58:06 0 0

Varbut varat pastastit par pieredzi, ka macijat bernam latviesu valodu dzivojot arpus latvijas.

Ģimenē runājam latviski, dziesmas, multenes latviski.... No Latvijas pasūtu bērnu grāmatas latviešu valodā, ir " magnētu" burtiņi, puzles ar latviešu alfabētu. Skatās " Joka pēc alfabēts"...utt...

Ļoti patīk Ābece, kā arī burtu " kartiņas" ar burtiem un zīmējumiem.

P.S.Manam jaunākajam divi gadi- runā diezgan smuki latviski. Protams, māsa ir samācījusi daudzas frāzes angļu valodā. Ļoti labi atšķir valodas - ja kāds ar viņu runā angliski, cenšas atbildēt ar angļu frāzēm

Ceilonī

Trusis.IE

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +40.6°

21.04.2013 13:14:58 0 0

Mazmeitai tika no Latvijas vestas latviešu multenītes, lasītas priekšā latviešu pasakas - tikpat vilcieniņš Tomass bija mīļāks...Pārgāja uz angļu valodu, kad sāka iet sākumskolā. Angliski visur - skolā, ar draudzenītēm, veikalā un TV, protams, ka latviešu valoda ar to konkurēt nespēj. Viņa saprot latviski, bet atbild angliski.Kad jautāju, kāpec nerunā, viņa man atbildēja - I,m IRISH!

Trusis.IE

Ceilonī

Pastāvīgs apmeklētājs

Ceilonī

CT = +37.6°

21.04.2013 13:26:11 0 0

Trusis.IE

Nu man lielākā meita arī " vervelē" angliski- skolā, ar draudzenēm utt..pat spēlējoties mājās.

Taču mūsu sarunvaloda ir latviešu- viņa man pat dažreiz aizrāda, ja kādu angļu vārdu " iepinu sarunā" - mamma, runā latviski tu taču esi LATVIETE

Ceilonī

Sievins

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

22.04.2013 15:10:09 0 0

Ceilonī

Vai latviesu valodu lietojat tikai maja? Vai tiekaties ar citiem latviesiem? Vai berns tiekas ar berniem, kas runa latviski? Kadu valodu arvalstis dzivojosie latviesu berni izvelas savstarpeja komunikacija?

Manejai tagad 2.3 un runa dikti maz. (apmeram 25 vardi) Ir doma, ka nav vel isti sakusi runat, jo dzird 2 valodas.

Sievins

Ceilonī

Pastāvīgs apmeklētājs

Ceilonī

CT = +37.6°

23.04.2013 13:45:19 0 0

Vai latviesu valodu lietojat tikai maja? Jā, tikai mājās

Vai tiekaties ar citiem latviesiem? Es jau labprāt to darītu, taču šajā valstī nav citu latviešu

Ceilonī

samanta2010

Apmeklētājs

samanta2010

CT = +36.6°

23.04.2013 15:03:02 0 0

Mana mazā arī diezgan vēlu sāka runāt. Tagad tikai atvērusies, sāk runāt arvien vairāk (2,8g) un mēģina atdalīt valodas. Pa frāzei jau iejūk tā dāņu valoda, un spēlējoties babelē savā valodā...

Mājās runājam tikai latviski, ir LV televīzija, draugi arī latvieši. Dārziņā ir dāņu valoda.

samanta2010
    1. 1
    2. 2
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
18212791
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty