Cāļa forumi » Zīdainis

Pikačū: zīdainis ar degunu matracī

Pikačū

Apmeklētājs

CT = +36.6°

07.06.2013 00:35:31 0 0

Sveikas!

Pēdējās naktis nu nekādīgi nesanāk pagulēt, jo visu laiku uzmanu mazo princesi. Lieta tāda, ka kopš viņa iemācījās apvelties uz sāniņa, viņa to dara arī miedziņā, bet galviņu kaut kā pagriež par daudz, tā ka pati ir itkā uz sāna, deguns un sejiņa ir pret matraci. Man ir bail, ka čučot tādā pozā viņai nav ko elpot, tāpēc visu nakti viņu vaktēju, un griežu atpakaļ uz muguriņas. Labi saprotu, ka ilgi neizturēšu, jo kad viņa neguļ es aŗi nevaru pagulēt, bet kad viņa guļ, man sanāk tāpat viņu uzmanīt.

Varbūt kādai mazais guļ/gulēja tāpat? Vai ir vērts uztraukties? Vai varbūt likt pakaviņu, lai viņa vispār nevar pagriezties, bet vai tas būs normāli, nekavēs viņas attīstību? Ko iesākt, gribas gulēt, bet bail, ka meitiņai nebūs, ko elpot.

P.S. Varbūt jau iepriekš ir apspriesta līdzīga situācija un es atkārtojos, bet es nevarēju atrast.

Pikačū

zobubirste

Pastāvīgs apmeklētājs

zobubirste

CT = +37.2°

07.06.2013 01:03:46 0 0

cik vecs bērniņš?

manējais darīja ļoti līdzīgi- pavisam mazam liku uz nakti pakaviņu apkārt (neievēroju, ka tas kaut kā kavētu viņa attīstību), jo tomēr nemierīgs prāts bija, ka viņš tā guļ. tagad jau liels- pāri gadam, bet vēl aiz vien guļ- dupsis gaisā un pats ar degunu ieracies spilvenā/matracī/segā

zobubirste

Pikačū

Apmeklētājs

CT = +36.6°

07.06.2013 07:53:17 0 0

Meitiņai 3,5 mēneši.

Nav tā, ka viņai dupsis būtu gaisā. Kad viņa nomodā esot pagriežas uz sāniņu, viņa bāž mutē tās rociņas kulaciņu, kas ir it kā apakšā. Taču kad ir aimigusi, viņai liekas, ka tas kulaciņš ir pie auss un viņa tik griež galviņu aizvien tālāk un tālāk. Tāda nedabiska poza arī sanāk, Pati uz sāna, galva aizgriezta pret matraci. Šobrīd viņa vispār nomodā esot pārvietojas pa to gultu visdažādākajos virzienos, pārsvarā ap savu asi, bet tas mani neuztrauc (izkrsti jau nevar) citreiz tik iestrēgst ar kāju starp redelēm, bet ko iesākt, lai gulētu mierīgi un negriestu gaviņu kā pūce?

Pikačū

liesma

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

07.06.2013 08:58:13 0 0

mans dara tāpat - tūlīt 3mēneši, bet pa miegam man tā nedara, tikai līdz brīdim, kad iedod sosi vai aizmieg!

tā man ar būu bail, jo nebūt ko elpot, bet es pagriežu mazo un guļ mirīgi. pa nakti var teikt nekustas, tik kad prasa ēst pagriežas uz muguras!

liesma

Minco

Pastāvīgs apmeklētājs

Minco

CT = +37.8°

07.06.2013 09:13:45 0 0

Man drusku savādāk, kad sāka velties ap 3 mēnešiem, miegā uz vēdera apvēlās tikai retu reizi - pārsvarā griezās uz sāniņa un čučēja. Kkas traks ir sācies tieši tagad (gandrīz 8 mēneši), jo visu laiku guļ uz vēdera, ja es viņu nolieku uz muguras, tad jau pēc 5 min ir atpakaļ. Tas jau nebūtu nekas, lai jau guļ, tikai tad kad viņai apnīk, vai nospiežas kkas tad viņa nevis pati pagriežas, bet sāk raudāt. Tā nu man pēdējais ir kaut kāds zombij mēnesis, jo nesanāk normāli izgulēties, ik pēc 30min-1h mazā čīkst lai griežu viņu atpakaļ uz muguras. Pakaviņš gultā ir joprojām, jau no pirmās dienas, vajadzētu jau ņemt nost, bet man bail ka viņa griežoties var sasit galvu pret redelēm un brēka būs vēl lielāka.

Minco

_siika_

Pastāvīgs apmeklētājs

_siika_

CT = +37.0°

07.06.2013 12:18:25 0 0

Pikačū
ja tas stipri satrauc un ja bērns tiešām ar degunu matracī - liktu to pakavu, lai negrozās. Neko tas pakavs nenodarīs - ir bērni, kas guļ naktī īpaši neveļoties un neizaug ne gramu sliktāki. Savu fiksēju uz sāna (mainot puses) ļoti ilgi (cita iemesla -asimetrijas dēļ), tas nekā neizmainīja viņa attīstību negatīvi - vienīgais, kas viņa dzīvē ir kavējies ir līdzsvars vertikāli un pāris burti - tās lietas, ko nu nekādi miegā neuztrenēt, visu citu darīja pat pirms laika. Un jā, arī rāpot sākšanas laikos vienīgais,kas līdzēja mums abiem gulēt bija iežmiegt bezmaz bērnu sev blakus padusē, citādi miegā ar cieta acīm rāpoja kkur prom, skrēja ar galvu redelēs u.t.t, a tā - mazliet paspirinājās, ka nofiksēts un gulēja mierīgi.

..mazs brīnums lielajā pasaulē..

_siika_

blaze

Pastāvīgs apmeklētājs

blaze

CT = +38.0°

07.06.2013 13:18:22 0 0

Nu vispār jau zīdaiņiem nav tieksmes uz pašnāvībām, pie tam viņiem ir ļoti spēcīgi instinkti... daudz spēcīgāki nekā pieaugušajiem... un arī spēja pacelt (tieši pacelt uz pāris sekundēm nevis stabili noturēt) galviņu zīdainim ir jau kopš dzimšanas - tas ir vajadzīgs izdzīvošanas instinktam, lai varētu pasargāt mazuli no nosmakšanas. Tikko dzimis mazulis ir krietni nevarīgāks savās kustībās, salīdzinot ar 3-4 mēnešu vecu zīdaini, kurš jau ir iemācījies velties. Tātad - ja daba ir parūpējusies, ka tikko dzimušajam ir aizsardzība pret nosmaksānu, tad kādēļ jāceļ panika lielāku bērnu gadījumā? Svarīgs ir tikai viens nosacījums - mazulim gultiņai jābūt tā iekārtotai, lai no jebkuras galvas nolikšanas pozīcijas būtu iespējams nolkit galvu jebkurā citā virzienā... un viss... ja būs pa daudz iebāzts deguns matracī (diez kā to var izdarīt, jo nāsis tomēr nav degungalā, bet starp muti un degunu ir samērā pagrūti vēl kādu matrača gabalu iebāzt) un mazulim sāks traucēt tāda pozīcija (arī, ja gaiss sāks kļūt par maz), tad vienkārši galva tiks nolikta citādi. Arī visas segas nav bīstamas pat, ja tās nokļūst uz sejas... problēma drīzāk ir tajā, ka noteiktā vecumā zīdainis vēl nespēj seju no tās segas atbrīvoties.

blaze

kaamiskozh

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

07.06.2013 13:59:22 0 0

Mana meitiņa tagad gul tikai uz vēdera un dažreiz deguntelis ir matracī,esmu samierinājusies,ka tā. Ja griežu,tad vienalga apgriežas. Baile bija,bet blaze taisnība,ka instinkti ir spēcīgi. Pakavs nebūtu nekas slikts-mans dēliņš guļ pakaviņā-attīstība ir kā pēc grāmatas

Nezinu,kā citas māmiņas dara,bet mani dvīņi guļ bez segas Vasara taču,silti tāpat.

kaamiskozh

Murrrkšķis

Pastāvīgs apmeklētājs

Murrrkšķis

CT = +37.4°

07.06.2013 14:42:59 0 0

es savulaik noklausījos lekciju par to, cik labi ir likt zīdaiņus uz vēdera, un kā likšana uz muguras kavē viņu attīstību, un jaunāko bērnu liku uz vēdera jau no viņa pirmās dzīves dienas, dzemdību namā. bērns ļoti labi izgroza galvu pats. pat jaundzimušais, kur nu vēl tāds, kas pats veļas. ja tas tevi tik ļoti uztrauc - parūpējies, lai matracis nav pārāk mīksts.

Murrrkšķis

Espino

Pastāvīgs apmeklētājs

Espino

CT = +36.6°

07.06.2013 14:44:28 0 0

Murrrkšķis ļoti labi visu uzrakstīja

Espino
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
18217554
Noderīgas saites

Rīga