Cāļa forumi » Nekustamais īpašums

Sirēna: Info par dzīvokļiem Rīgā saimnieku mājās, pašvaldībās..

Sirēna

Apmeklētājs

CT = +36.6°

10.06.2013 14:09:15 0 0

Labdien.

Rakstu te, jo esmu izmisumā.

Man ir trīs bērni, skolnieki. mazākais tikko sāk skolas gaitas. Esmu izaugusi Rīgā, bet dažu apstākļu dēl uz kādu laiku biju deklarējusies citā pilsētā, netālu no Rīgas.Tagad atjaunoju deklarāciju Rīgā, mēnešus trīs jau.

Strādāju juridiskajā birojā, dzīvoju ar bērniem viena, no bērnu tēva (despots) uzturlīdzekļus ar kašķiem, bet saņemu, bet nav sava jumta virs galvas, vismaz pastāvīga, stabila. īrējam ik pa laikam dzīvokļus, skraidām ar savām mēbelēm.. pirmajā dzīvoklī bijām mēnesi, jo tur saimniece bija krāpniece.. otro dzīvokli pēc gada saimniece pārdeva, tagad arī šo, trešo pārdod.. katru reizi pārvācoties ir jārēķinās ar depozītu par diviem mēnešiem uz priekšu..Kā arī summas, ko dzīvokļu īpašnieki prasa par īri, ir nereālas, mums, vienkāršiem ļaudīm. Ziemas mēnešos atdevu visu algu par dzīvokli, ap 350.ls, nācās pat nedaudz aizņemties. un dzīvot par atlikušo - par niecīgajiem uzturlīdzekļiem nav viegli...

esmu izsūtījusi vēstules uz dažadām instancēm, un bāriņtiesām, krīzes centriem, namīpašnieku valdi, labklājības departamentu, sociālo dienestu, utt..nu neviens neko, pat atbildi nekādu neatsūtīja...

Es neprasu neko lieku, ne naudu, neko, vienkārši iespēju īrēt uz ilgu, ilgu, ilgu laiku 3 < ist dzīvokli kādā saimnieka vai pašvaldibas mājā!!!! Es maksāju! Tikai telpas vajag.. vai tiešām NEKUR, NEVIENAM nav informācijas?? ko darīt šajā gadijumā??

Sanāk tā, ka tagad mums jāiet uz ielas vai arī man jālec no tilta, varbūt tad kāds reaģēs, ka nemaz tik daudz nevajag....

Dzīve ir skaista, ja mērķis ir cēls!

Sirēna

Musi

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

11.06.2013 16:31:13 0 0

esmu izsūtījusi vēstules uz dažadām instancēm, un bāriņtiesām, krīzes centriem, namīpašnieku valdi, labklājības departamentu, sociālo dienestu, utt..nu neviens neko, pat atbildi nekādu neatsūtīja...
Vispār jau šitām iestādēm būtu jāatbild. Painteresējies, kādēļ nav atbildes.

Musi

lala

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

11.06.2013 20:27:53 0 0

Valsts iestādēm uz oficiālu iesniegumu (t.i. parakstītu) ir jāatbild mēneša laikā, viņi teorētiski ir tiesīgi nereaģēt uz e-pastiem u.c. ko viņi neuzskata par oficiālu (bet parasti jau reaģē), ļaunākajā gadījumā taču var iet uz vietas skaidroties. Paskaties likumos vai jums nepienākas kādi atvieglojumi kā daudzbērnu ģimenei, varbūt var tēmēt uz pašvaldības dzīvokli, re ku viņi skaisti ļauj noskaidrot pienākas vai ne: http://mvd.riga.lv/lv/dzivoklu_jautājumi/

lala

Li

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

11.06.2013 22:19:22 0 0

Nezinu, kā notiek pašvaldības dzīvokļa piešķiršana, bet, lai cik tas skarbi izklausās, no namīpašnieka viedokļa varu saprast, kāpēc nestāv rinda ar saimniekiem, kas gribētu izīrēt jūsu ģimenei uz daudz gadiem dzīvokli. Izklausās diezgan riskanti tādi īrnieki, sorry.

Ar sociālajiem ir runāts? Cik zinu, ja atbilst noteiktām prasībām, kompensē palielu summu no īres maksas, palīdz ar komunālajiem maksājumiem.

Li

Austrālija

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +38.0°

12.06.2013 00:02:06 0 0

Sirēna
Mēģini nopirkt dzīvokli kādā no Pierīgas ciematiem, kuros ir skola vai arī nokārto maznodrošinātā vai pat trūcīgā statusu un pieprasi visus iespējamos pabalstus, kas tev pienākas, lai atļautos īrēt dzīvokli Rīgā.

Austrālija

Sirēna

Apmeklētājs

CT = +36.6°

14.06.2013 11:36:59 0 0

Musi
Saņēmu pāris dienas atpakaļ ziņu no bāriņtiesas. Tur, diemžēl nekādas info par šādiem jautājumiem nav, tikai ieteica vērsties sociālajā dienestā. Tā nu es, paņēmusi veselu brīvdienu darbā, devos turp. Attieksme rupja.. Ne labdien, ne kā. pirmais, pārbaudot manus datus pēc ID kartes sistēmā - ar ko pati nodarbojaties?? saku - strādāju juridiskajā firmā! klusums..es sāku apmēram stāstīt.. pārtrauc - īres līgums ir?? saku - ir. Kāpēc nav atnests?? lai nesu darba izziņu, īres līgumu un nomaksātos rēķinus. (bet tos maksā dzīvokļa saimniece no naudas ko viņai dodu).. saku, tad man atkal jākavē darbs, vēlos uzzināt, kādas ir manas iespējas, uz ko varu pretendēt atnesot šos dokumentus, ja mani ienākumi mēnesī ir vidēji tik un tik. Paskatās un saka, ka neko nezina, Un smīn! saku - bet vismaz kaut kāda informācija viņai ir?? Nav, neko nezina!! jautāju - ja es piezvanu uz info telefonu, kas norādīts uz durvīm, man to pašu pateiks??? Un aizgāju projām.. Tik riebīga vecene.. negribu vairs tur rādīties...

Li
Izklausās diezgan riskanti tādi īrnieki, sorry.
Un kas riskants te būtu? darbs ir, līgums būtu, bez darba es ar izglītību nepalikšu.. neredzu neko riskantu, šajā gadījumā...

vakar pēc sarunas ar bāriņtiesu un sociem, sapratu, ka jāmeklē kam uz brīdi uzticēt kaķi un jāiet uz krīzes centru, varbūt tad kaut kas notiks..

jā, valstij nav pienākums tautu celt un uzturēt, bet vai tiešām šādās kritiskās situācijās nav nekādas informācijas???

Nu jau es esmu panikā..

Dzīve ir skaista, ja mērķis ir cēls!

Sirēna

Modra

Pastāvīgs apmeklētājs

Modra

CT = +39.1°

14.06.2013 12:45:21 0 0

Sirēna
nekādu radu - mātes, tēva- nav? Vismaz uz laiku kam bērnus atstāt.

kādas ir manas iespējas, uz ko varu pretendēt
Vispār jau juristam jāzina, kā runāt ar cilvēkiem, vismaz ar pašvaldības normatīvajiem aktiem jāiepazīstas.

http://likumi.lv/doc.php?id=254202

par dzīvokli - man nav nekāda padoma, izņemot to, ka jāmeklē īres variants. Es kā bijusī īrniece zinu, kā tas ir skraidām ar savām mēbelēm.. Kamēr nenopirku savu mājokli. Atšķirība tajā, ka man nebija bērna un arī mājdzīvnieka.

Papildināts 14.06.2013 12:49:

ut te var palasīt, kā iestāties rindā, lai īrētu pašvaldības dzīvokli

http://mvd.riga.lv/lv/dzivoklu_jaut%C4%81jumi/

Modra

little charlotte

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

15.06.2013 09:42:39 0 0

Sirēna
es nācu cālī meklēt atbildes uz jautājumiem un uzskrēju tavai tēmai, tu esi līdzīgā situācijā dzīvokļa meklējumos. Esmu vienkārši šokā par to ka no pašvaldības jaunā paaudze nevar dabūt dzīvokli īrēšanai, bet pēc sludinājumiem īre- mistiskas cenas nevaru no 250-350Ls atļauties par īres maksu+ vēl 2-3 mēn. priekšapmaksu!!! Es ar esmu izurbusies visiem noteiktumiem par dzīvokļu iri utt no pašvaldības saņemtajiem.. sanāk ka pie dzīvokļa īres var tikt tikai darbnespējīgais vai pensionārs, bet pie sociālajiem dzīvokļiem ja tev nav īpašuma un nedzīvo denacinalizētas mājas radinieku mājā. Lieta tāda- ir mantots miniatūrisks 1ist. dzīvoklītis laukos graujošā stāvoklī bez labierīcībām> sociālajos>" ja jums ir īpašums, ko jūs tur nedzīvojat?" Tas nekas ka 4 cilvēki 12 kv.m. istabiņā neielien un bērnus nav kur ne apmazgāt ne uz podu kur aizvest, virtuves arī nav>> tā sočos atbil!!!>>"" Nu tad pārdodat!" Kas pirks,jūs??? jau vairākus gadus to mantoto ūķīti par kapeikām mēģinam kādam pārdot, neviens pat piezvanījis nav! Pašreiz dzīvojam radinieku denacionalizētas mājas dzīvoklītī, bet mums steidzami tur jāatbrīvo un nav kur iet! atkal sošos> neesat lasījuši noteikumus! Ja esat dzīvojuši tādā mājā, proti, ir saņemta palīdzība no radiniekiem, tad aizmirsti par palīdzību no valsts!!! Forši, ne?!!! Izmisīgi meklēju jau kur bērna skolas rrajonā var izīrēt dzīvokli, bez tām 2-3 mēnešu priekšapmaksām, vai kur pārdoddzīvokli ar izpirkuma tiesībām, bet nekā!!!! Es ar vairs nezinu ko darīt!!! Bijām uz bankām, domājām varbūt ko lētu varam paņemt kredītā, piga, mums 4 cilv. ir zem min. iztikas minimuma ienākumi, bet pa cik mums ir mantotais īpašums mums nekāda valsts palīdzība nepienākas!Totāls sviests! Sirēna pašiem šķiet ar visu vien jātiek galā kā grib, bet kā?!? Jāiet pie katras mājas durvīm un jāprasa vai neizdodat dzīvokli par saprātīgam cenām?

little charlotte

minni

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

15.06.2013 09:59:38 0 0

Sirēna
Zhel man tevis. Cilveku tava situacija ir diezgan daudz. Socialie ir rupji, tantes izbauda savu varu un panirgajas par palidzibas mekletajiem. Man masa ari gaja un vinju loti izsmeja. Lidzigi ka tevi. Bez tam rindas tur bija shaushaligas. Beigas vinai pieskira plidzibu 1,5 ls menesi. Ka vinit to vareja izdarit - nezinu, jo komunalo parads vinai bija jau 1000 ls. Vina ir nopirkusi dzivokli treknajos gados, paslaik maksa bankai, bet pasi ed tikai kartupelus un staiga vecas drebes, jo vinai tikai kadi 30 ls menesi uz eshanau sanak ar 3 berniem. Ja nebutu gimenes un radu, viniem butu bads. Bet bankai maksa kartigi, jo negrib lai uz ielas paliktu.

Tava gadijuma vispirms tev jasaprot, ka vari palauties tikai uz sevi. Pasvaldibas dzivoklu rinda ir ap 20 gadiem. Tad jau berni bus izaugusi. Atmet domu par 3 istabam ar ertibam, jo paslaik tas nav reali. Ejiet uz mazu 2 istabu dzivokliti ar krasns apkuri. Kaut kur Pardaugava. Tas ir vienigais risinajumus, kuru es redzu, un ko es daritu Tava situacija. Vai nu uz pavisam mazu ar ertibam kaut kur Ziepniekkalna vai cita tala rajona. Lai gan visur, kur ertibas, atdosi Rigas Siltumam 150 ls menesi ziemaa.

Darba devejs nevar palidzet ar aizdevumu pirmajai iemaksai? Ja labi strada, tad noteikti palidzes. Bet negaidi, ka kaut kas nokritis no gaisa. Neviens pa leto neizires, ja nu vienigi laukos, mezha vidu...

minni
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
18217837
Noderīgas saites

Rīga

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Rudens