Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Uzkrājums bērna nākotnei

idille

Kādas ir jūsu domas par šo lietu, vai ir vērts? Domāju to veikt Swedbankā, jo tā ir mana banka, bet mani mulsina divas lietas. Pirmā - Swedbanka līdz šim nav bijusi dikti veiksmīga naudas ieguldītāja, vismaz tā bija krīzes laikā, kad tai bija lielāki zaudējumi fondos nekā citām bankām. Bērna uzkrājumus tā sola vismaz neatstāt mīnusos, bet tikai ņemt uzkrājuma apkalpošanas maksu. Bet pašas bankas aprēķini rāda, ka pa 18 gadiem tas būs vairāk nekā tūkstotis latu. Toties pie 25 latu ikmēneša iemaksas var sakrāt vien 5 tūkstošus. Proti, ja bankai neveiksies ar ieguldījumiem, tad pēc komisijas atrēķināšanas uzkrājums būs mazāks nekā iemaksa. Bet nu kaut kas atnāks atpakaļ arī ienākuma nodokļa atmaksā. Vienvārdsakot - īsti nesaprotu, ir vērts tādu kontu vērt vaļā vai ne?

(Bija man reiz uzkrājošā apdrošināšana un tur uzkrājums aizgāja smukā mīnusā. Vienīgais, ka tās iemaksas nejutu un bija jauki, kad konta ieskaitījās tas uzkrājums.)

Es nekad neliktu uzkrājumā uz 18 gadiem, tas manuprāt tomēr ir pārāk ilgs laiks. Par Uzkrājumu uz 5 gadiem gan padomātu. Ir bankas, kur var krāt 5 gadi un nodokļus dabūt atpakaļ no valsts (24 proči, bet ne vairāk kā 10 proči no gad abruto atgas). Tur arī jāmaksā par apkalpošanu, bet piedāvā arī garantētu procentu likmi. Labuma guvēju var norādīt gan bērnu,gan sevi. Citi krāj dzīvokļa pirmajai iemaksai, citi bērnu stundijām utt.

idille
mans vīrs krāj, uz 18g! manuprāt, galīgi laba ideja!

idille
Es kad piedzima bērns arī par šito domāju, bet galīgi nepatika, jo procenti štruntīgi un naudai, lai kā arī pēkšņi vajadzētu klāt tikt nevar. Ja ir paškontrole tad var krāt vnk krājkontā vai parastajos termiņdepozītos, pati tak zināsi, ka tas bērnam. Es vienkārši sāku krāt krājkontā, plāns ir pēc pāris gadiem nopirkt nelielu dzīvokli - ar domu, ka būs bērnam, bet tā kā bērns tik uz to laiku būs bērnudārznieks, ielaidīs īrniekus.

Azurik
Swedbankai bija minets, ka naudai var tikt klat ari atrak, nav obligati jagaida 18 gadi. Lai gan es tieshi negribetu kerties tai naudai klat, ja nu vienigi nesaktos baisa inflacija un naudu nevajadzetu parverst zelta stienos. Bet nu laikam buus jaapaskataas arii, ko citas bankas piedaavaa. Jau mineeju, ka bija uzkraajoshaa apdroshinaashana uz 5 gadiem - sirdsmieram pat aizmirsu, cik naudas tur ieguldiiju un par cik mazaak dabuuju atpakalj, kad liigums beidzaas. Beerna uzkraajumaa vismaz bankas neveiksmes fondu tirguu nenotiek uz mana reekjina, tikai komisiju gan iekasee.

_ieva_
Man ari bija doma par krajkontu, bet tai meerkja uzkrashanai ir pluss, ka valsts atmaksaa dalju nodoklju, nu un pie reizes tur ir apdroshinashana, ja nu kaut kas, nedod Dievs, ar mani notiek. Bet nu taa bankas komisija liekas diezgan liela; un ja veel atkal kada kriize vai inflaacija, tad tie plusi neko neatsveers.

renjchiks

nu krājkontam atšķirībā no uzkrājošā ir daudz un digti mīnusi, nemaz nerunājot par pilngadīgas krājkontu...

pirmāmkārtām vecāka apdrošināšana, pat ja ar vecāku nedod dievs kaut kas notiek, banka turpina maksāt uzkrājošajā iekšā, lai bērnam kaut kas beigās tomēr būtu, + nodokļi atpakaļ, beigās var mainīt labuma guvēju, ja nu gadījumā bērns nav izdevies akurāt tāds kādu gribēji, un studēt tas frukts vispār negrib

a kas ir krājkontam, minimini %


pie dupša mazi ratiņi un sirdī mūžīgs pavasaris

idille

kad gaidīju mazo SEB bija tieši akcija (uzkrājums bērniem+vecāku apdrošināsana), aizgāju, nē nu apstāstīja jau forši, kad liku prieekšā paspēlēties ar cipariem un gadiem, tad gan aina pavērās pavisam cita un no izdevīguma tur nulle. kaut kāds izdevīgums bija tikai pie ļoti lielām ikmēneša summām, bet tas arī nosacīti, jo dzīvības apdrošināšana mums abiem ar vīru ir un daudz izdevīgāka! Plus vēl tas, ka man radiniece strādā bankā (citā gan) un neieteica šo produktu.


Kriksis1

_ieva_
Es vienkārši sāku krāt krājkontā, plāns ir pēc pāris gadiem nopirkt nelielu dzīvokli - ar domu, ka būs bērnam, bet tā kā bērns tik uz to laiku būs bērnudārznieks, ielaidīs īrniekus.

pāris gados sakrāt dzīvoklim, njā, laikam te kāds no citiem plauktiem

kaut kāds izdevīgums bija tikai pie ļoti lielām ikmēneša summām

Nu jā, tā man arī izskatījās.

pāris gados sakrāt dzīvoklim, njā, laikam te kāds no citiem plauktiem

es jau nedomāju dzīvokli Alberta ielā, bet prastu vienistabnieku par kādiem 10+ tūkstošiem. Es uzskatu, ka ja nevar atlikt vismaz pāris simtus, kurus pēc 3-4 gadiem pārvērst citos aktīvos, tad nav vērts vispār krāt. Ja krāj pa 20 latiem mēnesī - tad tie šī mēneša 20 lati būs kā 2 lati pēc 18 gadiem.% ko uzkrājumam piedāvā banka, nesedz inflācijas procentus.

Vispār būtu labi, ja uz jautājumu par bērna uzkrājumu atbildētu kāds, kurš to krāj jau 10 vai vairāk gadus.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18218436