Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Uzturlidzeklu piedzina

Lillly123

Velos lugt padomu uzturlidzeklu piedzinas lieta. Mana vira bralis ar savu sievu ir skirusies apmeram 1,5 gadus. Lauliba tika skirta pec abpusejas vienosanas, un puisis apnemas labpratigi maksat uzturlidzeklus, ko ari diezgan apzinigi tika darijis. Iznemums bija sa gada janvari, kad puisis tika aizsutits bezalgas atvalinajuma un nebija naudinas ko nosutit. Ta ir sanacis, ka tagad vinam aldzina ir mazaka un knapi pietiek tikai nomaksaat tekosa menesa maksajumu. Bet vina bijusi tagad visu laiku vinu santaze, ka nodosot tiesu izpilditajiem, un procentus jau rekina, nemaz nerunajot par to, ka nu jau pat nelauj tikties ar berniem. Jautajums - ja vina versas pie tiesu izpilditajiem, vai var no vina piedzit so paradu vel ar procentiem?
Galu galaa pagaajusogad vins vinai biezi vien sutija vairak naudinas un berniem pirka davanas, bet nu tagad ta situacija ir tada kada ir un puisis nav spejigs dot vairak. , ka vienojusies.

Vinam janem berni pie sevis un tad vins uzturlidzeklus var piedzit no tas sievietes! Vinam nebus vairs vinai jamaksa!

Lillly123
Vai uzturlīdzekļu summa bija kaut kur oficiāli noteikta, piemēram, ar tiesas lēmumu? Vai arī viņi tikai mutiski vienojās par konkrētu summu?

nero

Lillly123
Tā vienošanās bija rakstiska? Ja tā, tad jā, varēs caur ZTI piedzīt, nekādi % nebūs, bet būs papildus jāmaksā ZTI par piedziņu. Ja naudas pašam nepietiek, jālūdz tiesai uzturlīdzekļu pārskatīšanu, bet tāpat no minimālajiem uzturlīdzekļiem neviens netiek atbrīvots, t.i. līdz 7 gadu vecuma sasniegšanai – 25 % apmērā no minimālās algas (šobrīd 50Ls, no 01.01.2014 būs 56,25Ls), bet no 7-18g.v. 30% no minimālās (šobrīd 60Ls, no 01.01.2014 būs 67,50Ls)


Neesmu burvis, es tikai vēl mācos!

Bet, ja vins nem bernus sev, tad jau tai sievai butu jamaksa, ne?

Vienosananas (rakstiska, pie notara) bija par 60 ls menesi katram bernam, t.i. 120 Ls katru menesi. Bet ka jau teicu, uzturlidzekli netika samaksati tikai vienu menesi, un puisim ari sobrid nesanak vinai to naudu atdot, jo pasam alga ir tikai 160ls menesi. Es vienkarsi nebiju parliecinata vai so viena menesa maksajumu ZTI nemsies piedzit.

Papildināts 13.07.2013 21:43:

Jauninais_Z
Latvijas likumdosana diemzel parsvara bernus atstaj mates aizgadniba, un arguments "sterva" : D nedod tiesibas tevam panemt bernus pie sevim. Tas ta mazliet ironiski, jo es to damiti ciest nevareju. Bet nu ta, vnk puisa zel.

Drosi vien puisiem Latvija nevajadzetu radit bernus, savadak bus tikai slaucamas govis.

nero

Jauninais_Z
Tu mazliet netēmā aizgāji. Ja negrib un nespēj parūpēties par saviem bērniem, tad nevajag krānu no biksēm vilkt laukā, bet ja to biksēs nevar noturēt, tad ir jāparūpējas, lai nebūtu sekas.

Lillly123
Nu redzi, tie ir minimālie uzturlīdzekļi un no tiem neviens netiek atbrīvots. Jāmeklē papildus darbs vai darbs ar lielāku algu, citu variantu nav.


Neesmu burvis, es tikai vēl mācos!

nero
To pasu jau var teikt ari par sievietem. Ja nespej nodrosinat, tad nevajag radit.

Vienosananas (rakstiska, pie notara) bija par 60 ls menesi katram bernam, t.i. 120 Ls katru menesi. Bet ka jau teicu, uzturlidzekli netika samaksati tikai vienu menesi, un puisim ari sobrid nesanak vinai to naudu atdot, jo pasam alga ir tikai 160ls menesi.

Ja summa ir Ls 60 un bērniem virs 7 gadiem - te ir tikai maksāšanas vaina. tie ir minimālie uzturlīdzekļi, kas jāmaksā pat tajā gadījumā, ja ienākumu nav vispār.

Es vienkarsi nebiju parliecinata vai so viena menesa maksajumu ZTI nemsies piedzit.

TI rīkosies atbilstoši šim pantam

CPL 594.pants. Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem

(1) No parādniekam izmaksājamās darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem ieturējumus pēc izpildu dokumentiem izdara līdz piedzenamā parāda dzēšanai:

1) uzturlīdzekļu piedziņas lietās nepilngadīgu bērnu uzturam vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas labā — saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas;

2) piedzenot uzturlīdzekļus, atlīdzinot zaudējumus sakarā ar personisku aizskārumu, kura rezultātā radies sakropļojums vai cits veselības bojājums vai iestājusies personas nāve, vai atlīdzinot zaudējumu, kas nodarīts, izdarot noziegumu, — 50 procentus;

3) pārējos piedziņu veidos, ja likumā nav noteikts citādi, — 30 procentus.

(2) Ja piedziņa uz darba samaksu tiek vērsta pēc vairākiem izpildu dokumentiem, darbiniekam katrā gadījumā jāsaglabā darba samaksa un tai pielīdzinātie maksājumi 50 procentu apmērā, izņemot šā panta pirmās daļas 1.punktā noteikto gadījumu.Kas grib, meklē iespējas, kas negrib- attaisnojumus

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18220503