Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Angļu valoda 2. klasē

astuti

Mani interesētu, kas citās skolās notiek angļu valodā. Meita iet 2. klasē, angļu valodu mācās (t.i. it kā mācās) jau kopš 1. klases, bet man nav sajūtas, ka tur kaut kas notiek. Mājasdarbu nav nekad. Vienu vienīgu reizi bija uzdots mājās iemācīties vārdiņus, tur bija sekojoši: "zilonis", "žirafe" un neatceros, kas vēl par eksotiskiem lopiem. Ļoti noderīgi sarunvalodai! Pajautāju meitai, ko viņi tagad mācās, tagad mācoties krāsas. Prasīju, vai mācās runāt teikumos un vispār sarunāties. Nē, nekas tāds nenotiekot. Kļūstu bažīga. Man jau nešķiet normāli, ka bērns jau palielā vecumā runā tikai un vienīgi dzimtajā valodā, un nevienā citā valodā ne bū ne bē.


Agresīva vabole

Kaapurs

astuti
atslābsti. no vecākā bērna pieredzes: reālā angļu valoda sākas 4.klasē, bet tad gan - 4 stundas nedēļā, leksika, gramatika lielā apjomā. pirmajās klasēs (arī anglene no 1.klases) tiešām mācījās tikai kaut kādas atsevišķas frāzes - I like, I dont like, yes, I do, no, I dont (kaut ko tamlīdzīgu). tā kā meitai valodas pielec viegli, tad pēc 3.klases ārzemēs vismaz saldējumu pati varēja nopirkt un pastāstīt, kā sauc, no kurienes. utt.

mans otrklasnieks arī atskaitīja kaut kādus vārdiņus - kūka, apelsīns, saldējums... laikam seši kopā bija.

astuti
Skola jau nav vienīgā vieta, kur apgūt angļu sarunvalodu. Vismaz es uz to neliktu lielas cerības, ja vien tavs to angļu valodu skolā nemācās katru dienu. Ja gribi, lai labi runā, saprot utt - tad tikai ar stundu skolā nepietiks. Valodai vajag vidi, pielietojumu - tās pašas multenes, sarunu draugi interešu portālos no ārvalstīm utt. Vismaz mans bez skolas šitā ir ielauzies angļu valodas minimumā bez skolas stundām un ar googles tulkotāja un mūsu palīdzību izskaidrojot nezināmos vārdus. Skolā valodu sāks mācīt tikai 3. klasē.

Krievu valodu var apgūt apmeklējot pulciņus, kur apmācība ir bilingvāli vai krieviski. Un pricipā šobrīd latviešu bērniem tā ir vienīgā iespēja laikus ielauzties šajā valodā, ja vien ikdienā nav draugi krieviski runājošie.

reālā angļu valoda sākas 4.klasē

nu tā gandrīz sanāca un tad atkal sāk visu no sākuma, kas bērniem, kam valoda padodas vieglāk reāli liekas garlaicīgi.

Man meita tā arī pateica - atkal jau māca to pašu, ko iepriekš - garlaicīgi...

Murrrkšķis

astuti
nu, klasiķi saka, ka tikai skolā mācīts cilvēks ir nemācīts cilvēks.

Selma

astuti
es arī gribētu ieteikt neuztraukties.

Manai meitai bija tā, ka arī 1.-3.klasē (mums angļu val. no 1.kl.) man šķita, ka šajā priekšmetā nekas nenotiek, neko neuzdod, liek zīmēt tikai zīmējumus, spēlet spēles, bērns nevar neko sakarīgu angliski pateikt, nav progresa apgūstamajā. Toreiz, kādā 2.klasē, nobēdājusies, biju runāt ar skolotāju. Skolotāja teica to, kam toreiz nespēju noticēt - ka tā ir, ka sākumā liekas, ka neko neapgūst, bet , ka tās zināšanas kaut kur uzkrājoties un vienā brīdī "nākšot vaļā".

Un Tu zini - tiešām, kaut kur ap 4.klases vidu "atnāca vaļā" tā valoda un tagad runā angliski tā, ka maz neliekas.

Es ieteiktu- tikai pacietību

ka tā ir, ka sākumā liekas, ka neko neapgūst, bet , ka tās zināšanas kaut kur uzkrājoties un vienā brīdī "nākšot vaļā".
Ā, nu labi, tad cerēšu uz šo.


Agresīva vabole

astuti
neatslābsti gan. Štrunts par skolas mācību programmu. Svarīgi ir - jo mazāks bērns , jo vieglāk viņam iemācīties kādu valodu. Un iemācās patiešām tā, it kā neko nemācoties. Mans ieteikums - nodrošināt bērnam katru dienu iespēju palietot valodu - t.i. viena multene (tāda, kas bērnam pašam patīk, jo tad viņš skatīsies, vienalga, ka neko nesaprot ) angliski!


Vai nav vienalga!

vislabākā valodas skolotaja ir multenes, filmas angļu valodā jau no dzimšanas, abi lielie bērni skatijas un 3-4 gados jau teikumus runāja, vienkāršus bet runāja, b/d tā angļu valoda bija piecelties-apsēsties līmenī, skolā sakuma klasēs papildus liku klat alfabētu, izrunu koriģēju, tagad, viens jau stipri labāk par mani runā, otrs bērns varam abas sarunāties, saprotam viena otru pamat līmenī t.s. sarunu valoda (2kl.) jaunakais bērns 2 gadi, dzied angļu valodā dzismas līdzi, skatās filmas, multenes, paralēli latviešu valodai k-ko murmina angļu valodā, es tomer pakoriģētu 2.klasē izrunu, alfabētu, nu tā pasekotu līdzi tomēr, vairāk par angļu valodu mani uztrauc krievu valoda, jo krievu bērni skolu beidzot zinas arī latviešu valodu, bet letiņī krieviski ņebumbum... a ja grib palikt dzivot Latvijā, sorry, 3 valodas jāzin kā minimums latv, krievu, angļu... un tad jau papildus nākamās vācu, franču, utt.

Es varu salīdzināt - abi bērni iet katrs savā skolā. Lielākajam bija tieši tā, kā astuti aprakstītajā, nekad neko īpaši nemācīja. Un tagad sestajā klasē es to jūtu, jo nomainījās skolotāja un viņa atzīmes (arī zināsanas|) nav diezko spožas. Savukārt mazā (2.klasē) iet skolā, kuras angļu valodas skolotāja pieiet mācībām daudz nopietnāk, es jau tagad jūtu, kā savā nodabā runājas angliski.

Tā ka nedomāju, ka tās zināšanas tā vienkārši atnāks kaut kad vaļā. Ja nekas nebūs ielikts, tad nebūs jau kam nākt ārā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18237581