Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

pote pret ērču encifalītu

gludeklis

Zinu, ka ir bijušas diskusijas par šo jautājumu, bet tāpat esmu nesaprašanā, vai potēt savu četrgadnieku.

Padalieties mammas, kuras savus bērnus potējušas- vai bija kādas blakusparādības pēc potes. Tās, kuras dzirdējušas, ka māsīcas darbabiedrenes tantes (utml.) bērnam kautkas bijis, lūdzu nerakstiet, jo tas bieži vien tikai baumu līmenī sanāk.

Lecamaukla

Es sapotēju savējo 2 vai 3 gados, kad mūsu mazpilsēta tika ierakstīta pie vietām, kur augsta aktivitāte ērcēm un tiešām dzirdēju reālus gadījumus, kad no jāņogu krūma utt inficētas ērces tika dabūtas bērniem.

Blakusparādību nebija, bet manai nav bijušas ne pēc vienas potes, ā, pēc hepatīta potes bija sacietējums, bet toreiz praktikante dūra un ne tur iedūra.

chirka81

Jēziņ,nu kapēc vajag atkal par vienu un to pašu..Gribās lai cālenes atkal plūcās...?Nu neviens Tev nepateiks kā ir labāk Tavam bērnam.Ja Anniņai vai Ansītim bija kādas sekas,tad tas nenozīmē ka Tavam bērnam tā būs..


S+A=R un L

chirka81
Jēziņ, ja neiteresē tēma nemaz never vaļā un kur nu vēl tērē laiku, lai ko rakstītu.

Man interesē- es jautāju.

Karamelle

Potēju 2os gados, blakusparādību nebija.


Mani Cukurzirnīši

Noisette

gludeklis
vienu potēju, otrs vēl mazs. Nekādu blakņu vai reakciju nebija, pat tmp., pēc visām 3 reizēm. Pirmās divas bija encepur, trešā -ticovac.

gludeklis
Tikko bija tēma, izkašķējās cālenes, Tantuks arī bija klāt kā likts ar saviem pesteļiem... Taisnība vien ir, ka pašai jāizlemj, pat mediķiem nav vienota viedoklā, kur nu vēl šeit.

Savu vecāko paātrinātā kārtībā sapotēju kad viņam bija mazliet pāri 2 gadiem, reakcijas no potēm nebija nekādas. Viņam vispār ne no vienas potes nav bijis reakcijas. Citādāk ir ar mazo bērnu, tāpēc šogad droši vien vēl nepotēšu, lai paaugas.

Man pašai pēc pirmās encEfalīta potes 2 dienas sāpēja roka, pacelt nevarēju, arī pašsajūta nebija laba. Pēc nākamajām nekā tāda nebija.

Kaapurs

potēju. reakcijas nebija.

Potēju nedaudz pāri 2 gadiem, nekādas blakusparādības nebija.

gludeklis
Es pirms dažām dienām tepat Cālī interesējos par "pretējo jautājumu" - vai kāda mamma var pastāstīt, kādas sekas mazam bērnam bijušas pēc izslimota ērču encefalīta un cik smagi noritēja slimība. Un arī rakstīju, lai nestāsta "viena tante teica"... Bet nesaņēmu nevienu atbildi - vai nu sekas ir tik šausmīgas, ka vecākiem smagi par to stāstīt vai arī tādi gadījumi ir ļoti reti...

Es arī domāju, potēt vai nē. Slimība tiešām nopietna un ar sekām, bet vai maziem bērniem tās smagās kmplikācijas ir vai nav - tā arī skaidru ziņu nav. Un arī potējot, bērns tik un tā ik brīdi jāpārbauda, jo Laima slimība pat vēl nopietnāka kaite.

Atceros, kad pašai pirms pāris gadiem iekoda ērce, tad apzvanīju vairākas vietas (IC, Stradiņus, Ģā..), gribēju vest pārbaudīt ērci, bet visur ar "smīniņu" teica, lai iedzerot ko nomierinošu un pastiprināti C vitamīnu padzer. Man paskaidroja, ka pat tad, ja ērce ir inficēta, nav zināms, vai es saslimšu. Un Laima simptomi tik un tā jāčeko - tāpēc ieteica nekur neko nevest un dzīvot mierīgi nost. Laikam mēnesi bij jāvēro, vai nemetas sarkanais pleķis un vai nav kādi citi simptomi...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18241950