Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

rozā lentītes lapa... jeb krūts vēzis&co XVI

ieva2011

ieva2011

Šeit turpinam mūsu sarunas par ārstēšanos un citām lieliskām iespējām Dzīvei ar un pēc krūts vēža

Iepriekšējā lapa:

http://calis.delfi.lv/forums/tema/18245529-roza-lentites-lapa-jeb-kruts-vezisco-xv/

Labrīt!

Kamēr vēl nav nolemts,ka šajā lapā nedrīkstu rakstīt, lūdzu dodiet padomu. Vakar vakarā mammai iešpricēju Tramadolu 100mg/2ml. Bet plkst. 4.00 naktī gāju špricēt atkal, jo ļoti sāpēja viss labais sāns, īpaši tuvu lāpstiņai. Iešpricēju un tad 5 gāju apskatīties kā ir - mammai joprojām sāpēja. Sāpēja arī 6.00. Cik bieži to Tramadolu drīkst špricēt? Vai varbūt vajag to morfiju? Kā Jums liekas, kur lai es to morfiju tagad sestdienā dabūnu? Es nesaprotu kā mēs līdz pirmdienai izturēsim. Mamma visa nosvīdusi aukstiem sviedriem. Varbūt braukt uz nodaļu, kur viņa gulēja un palūgt to morfiju? Es nesaprotu. Visu laiku tas tramadols labi līdzēja. Tagad mamma atkal prasa, lai iešpricēju.

ieva2011

Ziedlapa1
kapēc gan lai Tu nevarētu šeit rakstīt ? droši raksti...

Par zālēm komentēt nemācēšu, bet vai Rīgā LOC nevar tikt uzņemšanā ari sestdienās?

vai arī Jūs gribat onkoloģiju ārstēt Liepājā un Sauriešos tikai to procedūru veikt ? Varbūt tomēr šī nav ta stadija, kad var tā ļoti izvēlīgi būt. vai Tavas mammas onkologs ir informēts par notiekošo (droši vien viņš deva zaļo gaismu rekonstrukcijai)?

Tu domā, ka aiziesi uz slimnīcu un palūgsi morfiju un Tev iedos?

Ziedlapa1

Varbūt vari kaut kā caur ģimenes ārstu dabūt pretsāpju zāles(kaut gan šodien sestdiena) vai saukt ātro palīdzību?Pašlaik jau vairs nav tik svarīgi kāds zinās vai nezinās par diagnozi,galvenais mammai atvieglot sāpes.Turies

ieva2011, Sintija2002,

mammas onkoloģe un ķīmijterapeite ir dr. Hegmane no LOC. Bet tā daktere ir ļoti augstprātīga un kontakts ar viņu nekad nav bijis labs. Tagad šeit Liepājā viņas onkoloģe ir dr. Štara. Viņa esot Liepājā pavisam neilgi un visu laiku bijusi LOC onkoloģe. Kontakts ļoti labs. Mammu uzmanīja un veiva visus izmeklējumus tagad tieši šī daktere. Viņa arī deva nosūtījumu uz Saulriešiem. Es tagad aizbraukšu uz slimnīcu uz to nodaļu, kur mamma gulēja un kur dr. Štara strādā. Varbūt izdosies kaut ko sarunāt. Vēl man nemierīgs prāts par to šķidrumu plaušās. varbūt jāaizbrauc līdz uzņemšanai nofotogrāfēt, vai nav dzīvībai bīstamā daudzumā. Es neko vairs nesaprotu. Tikko iešpricēju tramadolu. Uz kādu mazu brītiņu palīdz.

Ziedlapa, mana mamma arī slimoja ar vēzi (olnīcu), no brīža, kad viņa vairs nevarēja izkāpt no gultas dēļ lielā bezspēka līdz viņa aizgāja pagāja tikai divas dienas... Ja es to būtu zinājusi! Protams, man neviens neko neteica, mierināja ar vārdiem, ka būs jau labi, vēl var to darīt, šo darīt, braukt uz aprūpes centru paliatīvajai aprūpei utt. bet realitātē laika vairs nebija... un, protams, pēdējās dienas iekrita piektdien, sestdien, kad nekādu palīdzību saņemt praktiski nevarēja un es absolūti nebiju gatava, ka to vajadzēs un vajadzēs tik drīz. Ja tev ir tāda iespēja, es ieteiktu, mēģini par katru cenu dabūt rokā ģimenes ārstu, lai izraksta morfiju, miega zāles, sistēmu, nolīgsti medmāsu vismaz uz brīvdienām, lai ieliek sistēmu un laiž zāles, pieskata, ja nepieciešams, palielina devu. Es to būtu darījusi, ja man būtu šodienas pieredze, bet man nebija un mana mamma aizgāja ļoti ļoti smagi, jo es tam brīdim absolūti nebiju gatava un visi mani mierināja... Lūdzu dārgā, rīkojies, negaidi pirmdienu...tici man

Tramadolu atkariibaa nodevas driikst spriceet liidz 6 x d/n morfiju varbuutspriceejamo nevajag - varbuut pietiek ar matrifena plaaksteriem un /vai dzeramo oromorph? tIE IR STIPRAAKI KAA TRAMADOLS, BET NE TIK KAA spriceejamais morfijs. Tie nenomaac prasiibu peec elposhanas - tik loti nenomaac. morfijs jau ir peedeejais-peec taa vairs nekas neliidz. Brauc uz slimniicu vai pasauc aatros - vini var arii iedot ko stipraaku.

Ziedlapa1
Meitenīt, sauc ātros!!!! Lai ved uz slimnīcu. Mammai tur būs vieglāk un tev pašai arī. Es vispār nesaprotu, kā cilvēku tādā stāvoklī varēja izrakstīt uz mājām? Man tikko nomira vecmāmiņa 97 gadi, pēdējās dienās viņai pacēlās temperatūra, izsaucām ātros.... Nebija nekādu iebildumu viņu stacionēt.

Kolekcionēju vecas pavārgrāmatas.

Sviestamusha

ievasieva
Ātrie drīkst dot zāles (atsāpināšanu) tikai tad, ja ved uz slimnīcu. Mums iekšējās vadlīnijas rekomendē nedot atsāpnāšanu, ja nestacionējam. Domājams, ka Liepājā tas neatšķiras. Tajā pašā laikā, no cilvēciskā viedokļa, var aizvest uz to slimnīcu, kaut tikai lai vēlreiz RTG uztaisītu un tad gan var atsāpināt. Rīgā mēs vedam uz slimnīcu pat tad, ja teorētiski stacionēšanai nav pamata, bet tuvinieki uzstāj. Ties,a nevaram garantēt, ka tālāk par uzņemšanu pacients tiks, bet vismaz kkas. Par Liepājas slimnīcu gan neko nezinu, bet man žēl dzirdēt, kas tur notiek.

Curoseta

Tev ir pilnīga, absolūta un simtprocentīga taisnība. Protams, mammai pašai vajag saglabāt to cerību, bet meitai tak IR jāapzinās, kas notiek.

Vienkārši šausmīgi lasīt, ka cilvēks ir terminālajā stadijā, organisms pilns ar metastāzēm, jau sākušās neremdināmas sāpes un smok nost, bet meita neizpratnē runā kaut ko par "veselām aknām" un "limfmezglu labu ārstēšanu".

Jā, varbūt ir iespējams, ar smagām, grūtām procedūrām to nenovēršamo druscītiņ pavilkt garumā. Ja mamma to grib. Ir cilvēki, kas negrib.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18306497