Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mana pieredze - zāles no Indijas

xxx2_

Izveidoju šo topiku jo latviešu valodā ir ļoti maz informācijas par c hepatītu un tā ārstēšanas iespējām. Ceru ka mana pieredze vismaz kādam palīdzēs.

“Jautrība” sākās gadus 6 -7 atpakaļ. Mani ģimenes ārste pierunāja aiziet uz asins analīzēm. Es saku – nu tad pie vienas reizes pārbaudām uz HIV un HCV (c hepatīts) – šo to par šīm slimībām zināju jau tad.

-Nē, nekādi nevarot pa valsts naudu... Nu tad es pats samaksāju par par HIV un HCV antivielu testu. HIV negatīvs, HCV – diemžēl nē. Opā.... Nu neko – sāku googlēt, meklēt informāciju, lasīt kas un kā. Vajag apstiprinošo DNS/RNS testu, jo pastāv iespēja ka c hepatīts izslimots akūtā formā. Uz šo analīzi tikai hepatalogs varot nosūtīt. Dabūju nosūtījumu pie hepataloga – valsts rinda vairāki mēneši. Pa savu naudu – jā, bez problēmām, kaut rīt – 20Ls. Aizgāju, samaksāju, saku tā un tā, rādu analīžu rezultātus, vajag DNS/RNS testu.

Hepatalogs – Nē, šis tests dārgs, tiem analīžu rezultātiem ko atnesi, es neticu, (tas nekas ka tur pat infektoloģijas centrā analīzes nodotas un Gulbja laboratorijā taisītas) – sūtu atkal uz standarta antivielu testu....

Manas rokas nav adatu spilventiņš, ka var durstīt kas un kā ienāk prātā, saku – pats samaksāšu par apstiprinošo DNS/RNS testu, ko tur lieki čakarēties! Nu jā, ja pats maksājot, tad problēmu neesot! Samaksāju par vizīti, (vēlāk uzzināju ka uz jebkuru analīzi var pats aiziet, samaksāt un uzzināt rezultātu – tā kā principā lieki maksāju par šo) par analīzi un pēc nedēļas rezultāts.......

Nu loģiski sākumā šoks utt, utjp....

Tad sāku ievākt informāciju par šo slimību. Atradu ļoti labu avotu krievu valodā hcv.ru Forums. Daudz rakstu. Sāku visu rūpīgi pētīt. Tajā laikā pazīstama bija tikai viena ārstēšanas shēma: Peginterferons (Pegasys) + Ribavirīns. Terapija vai nu 1/2 vai gads, atkarībā no vīrusa genotipa. Medikamenti ļoti dārgi, pat ar valsts līdzfinansējumu 75% kurss izmaksāja ap 2000 Ls. Blaknes vienkārši nežēlīgas. Ļoti daudzi forumos rakstīja, ka pilnībā veselība sajāta (ne tikai krievu hcv.ru)! Un kas ir pat “jautrākais”, ka labi ja puse ir izārstējusies. Pēc oficiālās statistikas izārstējas 40-80% slimnieku (atkarībā no vīrusa genotipa), bet veselību sajāj 100%.....

Palasot vairāk, noskaidroju, ka agrāk c hepatīts netika uzskatīts par pārāk bīstamu slimību, ievērojot daudz maz veselīgu dzīves veidu ar viņu lielais vairums nodzīvo līdz sirmam vecumam un nomirst no pilnīgi citas kaites! Pa katru cenu viņu sāka ārstēt tikai tad, kad parādījās Peginterferona terapija un zāļu firmas sagribēja nopelnīt!

Dzīvoju tālāk, sevi ne pārāk ierobežojot un nesatraucoties. Bet ar vienu aci sekoju jaunumiem HCV jomā.

Pāris gadus atpakaļ izlasīju, ka ir izstrādāti tiešās iedarbības medikamenti, kuriem blaknes ir krietni mazākas kā interferona terapijai, zāles jālieto tikai trīs mēneši. Izārstēšanās iespēja ap 100%! O!... Super! Tikai tāds absolūti “nenozīmīgs” sīkums- kurss ap 60 000 EUR maksā! Nu tā neko sev alkatība! Kāda jēga no zālēm, ja viņas tikai miljonāri var atļauties..... Sievastēvs izteicās, ka agrāk tādu cenu pat žīdi nav atļāvušies prasīt, baidījušies ka nositīs! Skaidrs, ka 60k EUR man nav, līdz ar to dzīvojam tālāk un lieki nestresojam.

Bet te pavērsiens! 2015 gada beigās atradu informāciju, ka Indijas farmācijas kompānijas ir sākušas ražot šo zāļu ģenēriķus, jeb pakaļdarinājums. Pēc licenzes. Kā lasīju, ka Indija pateica- mums pie kājas jūsu patenti, mēs kopēsim, gribat to vai nē! Vienas tabletes pašizmaksa ir ap 1 USD. Nu tad nācās ar indiešiem vienoties ka viņi 96 tabletes, terapijas kursu pa nepilniem 1000 USD pārdos! Daļa būs kā patenta maksa. Bet šīs zāles ir aizliegts firmām izvests no nabagajām trešās pasaules valstīm. Protams ka Latvija un arī Krievija, Ukraina pēc zāļu firmu domām ir bagātas valstis!

Te ir robs likumdošanā - lielākajā daļā pasaules valstu ir atļauts ievest medikamentus personīgai lietošanai. Arī no trešējām pasaules valstīm! Ops! Beidzot iespēja tikt vaļā no zarazas! Tomēr 1000 EUR, par ko pārvēršas 1000 USD Indijas medikamentiem nonākot Latvija uzreiz nebija pieejami. Nolēmu nedaudz pagaidīt un pakrāt. Tomēr vasaras sākumā uzzināju, ka tā laika mūsu visu mīļais veselības ministrs, aptieku ķēžu īpašnieks, aizbildinoties ar vispārēju labklājību aizliedzis zāļu importu! Man nolaidās rokas.....

Tomēr ministru nometa, un pateicoties uzņēmīgiem cilvēkiem, šo MK noteikumu atcēla!

Sapratu, ka nav ko vilkt garumā, kamēr var, tikmēr jādara. (nav jau tas vīruss nekas labs) Sazinājos ar Indijas zāļu lieltirgotavu globalsales@gandhimedicos.com

un pasūtīju

SOFOVIR - Sofosbuvir 400 mg

DACLAHEP - DACLATASVIR 60mg

Zāļu kombināciju, kura praktiski 100% tiek galā ar jebkuru c hepatīta vīrusu.

Rēķins ap 750 USD (biki lētākas zāles palikušas) + 25 EUR starptautiskais pārvedums.

Pēc divām nedēļām zāles Rīgā, spriežot pēc izsekošanas numura, aizturēts muitā.

Te sākās jautrība! Sazinos ar muitu- viņi neko nezinot, iespējams medikamenti pie PVD. Jāgaida. Pēc dienas ar mani sazinās PVD. Vajag ārsta recepti. Un apliecinājumu ka zāles lietošu pats, atsūtīja pat tādu kā piemēru. Visu vajadzīgo nosūtu pa e-pastu. Atbild, ka viss ok, zāles ievest atļauts.

(Es jau sāku priecāties, bet izrādās par agru...)

Pēc dienas man muita atsūta uz epastu doķi, ka man vajag VAD (Vienotais administratīvais dokuments), jeb muitas deklarācija. Zvanos, zvanos, kas ir VAD, beigās noskaidroju, ka man vajag profesionālu muitas brokeri, kas papīrus sakārotos. Prasu muitai, iesakiet kādu, nē, tipa mēs nevaram ieteikt, būs lobēšana, googlē! Nu bariņu sagoglēju – vai nu vispār īsti nesaprot ko man vajag, vai ar zālēm neņemas... Beigās tomēr uzgāju tādu firmu KIF, kura visu sakārtoja.

Bet jautrība tik viegli nebeidzās! Zvana brokers – PVD kaut ko nav pareizi papīros sarakstījuši, muita nelaiž cauri. Rakstu epastu pvd – atbilde pārfrāzējot – mēs visu esam pareizi uzrakstījuši – muita un brokers mudaki... Muita atbild – pvd nav pareizi papīrus sagatavojuši... Es pa vidu un spēlējam sabojāto telefonu.... BRR.......

Šis bija jautri.... Birokrātijas paraugstunda! Kas, divas valsts iestādes, kas atrodas 100m attāluma pašas nevar tikt galā kā un kādi papīri jānokārto???? Zvanījos visiem pēc kārtas, gandrīz vai lamājos..... Laikam jau ka brokers tomēr visu sakārtoja, jo vakar uzzvanīja un teica ka var doties pakaļ pakai. No manis nekādus papīrus papildus nevajag, viņš iedos papīru, man vajag pasi vai id karti, aiziešu uz lidostas pastu un saņemšu. Bet arī tas nebija bez piedzīvojumiem.

Apskraidot lodziņus beidzot nonācu līdz pastam un tur man teica, ka viss esot kārtībā, tik vajagot PVD izdotā doķa oriģinālu. Kamēr viņi te papīrus kārtojot, lai es aizskrienot pakaļ. Tikai 200m, vai man grūti. Pvd pateica, ka konkrētais inspektors atvaļinājumā, varot tikai kopiju iedot! Iedeva kopiju, pasts saka – jā – tas ir tieši tas kas vajadzīgs..... Lai es drusku uzgaidot!

Sēžu, gaidu, pēc minūtēm 15, pie manis pienāk muitas darbiniece, un saka – pasts strādājot, lai es aizejot, tur ap stūri ir kafejnīca, varēs paēst, kafiju iemalkot.... Pasta darbiniece paprasīja manējo telefona nr, uzzvanīšot, kad būs gatavs. Pēc stundas bija gatavs.... Tiešām ērti, vienkārši un lēti.... Negribās ticēt, ka es samaksājot ~130 eur pvn, kaut daļēji atpelnīju to birokrātu algu, kas ņēmās ap manu paciņu!

Lai nu kā, es tagad skatos uz SOFOVIR un DACLAHEP tablešu bundžiņām. Nedaudz psiholoģiski jānobriest un cerams ka beidzot tikšu valā no zarazas!

Ko es vēl varu piebilst?

Nekādā gadījumā nevajadzētu piekrist interferonu terapijai, neatkarīgi no genotipa, pat ja tā ir pa velti! Varbūt arī izārstēsities, bet veselību sagandēsit 100% Bez tam, ja neizārstēsities, nākošo terapiju efektivitāte pamatīgi kritīsies! Šis ir galvenais iemesls kāpēc nevajadzētu bojāt veselību ar interferoniem!

Cerēt uz valsts apmaksātu jauno preparātu terapiju – nu dažiem ir paveicies, tikuši pilota grupā. Bet tā, uz to var cerēt tikai tad, kad būsit līdz cirozei aizdzīvojušies! Bez tam, uzskatu ka barot zāļu firmu alkatību ir pilnīgi nepareizi!

Bet 1000 Eur nav tāda nepaceļam summa lai tiktu vaļā no šīs zarazas! Izmantojam iespēju pirkt medikamentus no Indijas un izārstēties, kamēr mūsu valsts to nav liegusi – precedents jau bija!

Paldies par tik izsmeļošu rakstu. Pati grasos oktobrī iet tam cauru, bet pie reizes paņemšu recepti no ārsta lai nav lieki uz rīgu jābraukā.
Esmu izgājusi neveiksmīgu terapiju ar ibterferonu pirms gada. Ceru ka tas jauno zāļu darbību neietekmēs. Drusku jau veselība sabeigta bet šķiet ka vairāk morāli nevis fiziski.

Labdien,

Grību pateikt paldies autoram par informaciju latviesu valodā. Es atradu informaciju tikai krievu un anglu val. forumos.Ilgi cinijos ar Hepatitu C, gaju par to pasu ceļu un pilnīgi pikrītu visam kas raksta autors.Runāju ar dažiem cilvekiem kuri ārstejas taja paša laika kad es - visiem bija negativs pēc 4 nedeļam. Īsuma uzrakstīju par savu pieredzi un rezultātu par ārstesanos ar zālem no Indijas cita temāta - Zales "Soifosbuvir (Forums -C Hepatits).

Pagājušas jau 5 nedēļas kā lietoju zāles. Pirms nedēļas nodevu asains analīzi uz vīrusu slodzi. Vīruss zem testa jūtības robežas! Kas nozīmē ka zāles strādā!

Par blaknēm - ir sagurums, bet pats trakākais - esmu novērojis ka galva vairs nestrādā kā nākas, nevaru šo to atcerēties, izdomāt. Nav tik traki lai sadzīvē traucētu, bet darbam gan traucē....

Xxx2 bez ribarivina lieto?

Jā, bez ribavirīna, pēc starptautiskām vadlīnijām ribavirīnu vajag, ja jau ir ciroze.

http://hcv.ru/deseas/treat/easl-2015-gepatit-c.html

Xx2 nomierinaji mani. Man F 1 .

Vēl piebildīšu ka man kurss ( Sofosbuvir+Declatsavir 12 nedēļam pērkot no gandhimedicos . com ) izmaksāja
675 USD Zāles - apmēram 600 EUR

25.61 EUR- Starptautiskais pārvedums

128.71 EUR - PVN

0,36 EUR - Bankas komisija par PVN nomaksu

25 EUR - Samaksa muitas brokerim par papīru kārtošanu.

Kopā apmēram 780 EUR.

Plus 1,5 nedēļas sex ar LV muitu.

Xxx2 varo atsutit uz cp bildes kadas zales tev bija?

Papildināts 14.10.2016 22:09:

Vel tikai sabijos no tava raksta par to,ka ja ieprieks bijusi interferona terapija rezultats var but nenoturigs. Man tada bija pirms 1.5 gadiem.

Papildināts 14.10.2016 22:09:

Vel tikai sabijos no tava raksta par to,ka ja ieprieks bijusi interferona terapija rezultats var but nenoturigs. Man tada bija pirms 1.5 gadiem.

xxx2_ - ļoti labi, ka padalies ar savu pieredzi. Tas citiem, kas grasās mīt to pašu taciņu, ļoti noderēs.

Man interesē, kas uzrauga terapijas kursu? Vienkārši atnāci pie hepataloga ar savām bundžiņām un teici, ka sāksi ārstēties pēc rekomendācijām, kuras atradi internetā?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18336079
Lasīt vairāk