Vārti - bīdāmi vai verami?

Upene

Slēdza Upene.
Upene

Pašlaik plānojam likt žogu teritorijai, tad nu pacēlās jautājums par vārtiem. Biju izdomājusi ka jaliek verami 2 viru un miers. Bet visi meistari saka ka nav laba doma. Labak bidamie pat ja bez automatikas. Man augsts gruntsudens, vartu stabus nebus viegli nostirpinat, utt.

Kāda Jums pieredze ar bidamajiem ja bez automātikas? Nav smagi bidit, nečakarejas? Kā ziemā?

Tur nav ko diskutēt.

bīdāmi, protams

Upene

JuusuGaishiba
A uz 2. daļu atbildet? Nav smagi ja bez automātikas? Kā ziemā???

Katram savs

Par bīdāmajiem nepateikšu, mums ir veramie, bet ļoti iesaku automātiku. Šovakar pat - lietus gāž - kurš gribētu kāpt ārā no mašīnas, atslēgt vārtus, iekāpt atpakaļ, iebraukt iekšā, aiztaisīt vārtus?

Mums ir veramie, kaimiņiem- bīdāmie. Mūsējie nav ne reizes saplīsuši, kaimiņiem- regulāri kaut kas notiek ar tiem vārtiem un es tik skatos, kā kaimiņa sieva atstiepusies velk tos vārtus vaļā, brauc ārā/ iekšā, kāpj atkal ārā un stumj ciet atspērusies. Un, jā- vai lietus līst vai sniegs snieg, vai ir -25grādi- stumj kā nabags. Vienu reizi maniem vārtiem bija vajadzība vērt ar roku vaļā, jo meistars lika signalizāciju un bija atslēgta elektrība tajā pusē- veramie vārti ir daudz vieglāki un līdz ar to vieglāk manevrējami.

Fraņa

Mums ir veramie, kaimiņiem- bīdāmie. Mūsējie nav ne reizes saplīsuši, kaimiņiem- regulāri kaut kas notiek

Sanāk piekrist. Mums jauni veramie, nav ilgtermiņa pieredze, bet saskaitot citus zināmos vārtus ar automātikām, man sanāk 3 gb - 2 bīdāmi, 1 veramie. Veramie verās, bet abi bīdāmie noplīsuši, mājinieki stumj atspērušies. Dabūnot vienus drusku pastumt, nodomāju, ka mani besītu ārā. Bet tas nenozīmē, ka tā ir visiem, moš tur kaut kas vēl ieklemmējies un citiem bīdās labi. Un jā, veikalā, kur tirgo automātikas, teica tieši pretējo - biežāk plīstot veramie. Tas, ja par automātiku.

Kopumā bīdāmiem ir vairākas priekšrocības:

+ taupa vietu, mašīnu varēsi nolikt kaut 2 cm no vārtiem, ar veramiem tā vis nebūs.

+ visticamāk, ka vienmēr varēs atvērt vārtus arī bez sniega tīrīšanas.

+ kā pati teici, mazāk ietekmē vārtu stabu "izļurkāšanās". Vārtiem to risinot ar stabu savstarpēju sasaisti, bet ja tur kas nesanāk līdz galam pareizi, to sasaisti ar var salauzt.

+ no personiskās pieredzes ļoti būtisks plus, kamēr nav automātika uzlikta - mazāk riska norauties ar vārtiem pa sāniem. Kamēr mums nebija vēl uzlikta automātika, es katru reizi vārtus verot, abas puses stutēju ar dēļiem vai izvērtējot vēja stiprumu, riskēju fiksi mukt laukā. Pa sāniem nedabūju, bet pāris reizes vārti aizvērās, kamēr es braucu iekšā, nācās kāpt ārā otrreiz un stutēt...

Es nezinu kāpēc vīrietis izdomāja veramos, bet kopš risks norauties pa sāniem ir atrisināts, man viss patīk. Vietas taupīšana mums nav ļoti aktuāla un tā kā vārti veras uz to pusi, kur slīpums, tad sniegs ar ļoti netraucē. Bet, ja nebūtu tā aizdomīgā statistika ar plīsušām automātikām, es laikam balsotu par bīdāmiem.

teite

kamēr nav automātika uzlikta - mazāk riska norauties ar vārtiem pa sāniem.
ō, šis ir jautrs pasākums. man vējš reiz uzsita tieši tad, kad braucu laukā pa vārtiem nelikās, ka uz to īso mirkli vajag piefiksēt zemē. vispār neatteiktos no automātikas dēļ jau te pieminētajiem laika apstākļiem. un iespējams, ka neattiektos arī no bīdāmajiem, diemžēl vieta īsti neļauj uzstādīt. veramajiem daudz vietas vajag, lai varētu atvērt un mašīnu pietiekami tālu jāiebrauc, lai varētu aizvērt (ja verās uz iekšpusi), t.i., ja vietas daudz, tad vienalga, ja katrs kv.m. no svara, tad labāk bīdāmie. vienīgi man tīri vizuāli labāk patīk klasiskei divviru vārti, konservatīva esmu

Nekad nav bijis tā, ka vējš vārtus pūstu ciet vai vaļā- tiem taču ir tāda kā bremzēšana, tie neveras arī ar roku tik viegli kā istabas durvis. Tā hidrauliskā vai kāda tur lieta, es nezinu.

Upene

Vietas mums pietiek gan vieniem gan otriem, tas ir - mierigi var gan uz saniem bidit gan atvertus turet - netraucee nekam. Vairak gan uztrauc tas zemes stavoklis tur - meistari saka ka augsti gruntsudenji, vel notekgrāvis sanaktu 1 vārtu stabam blakām, lidz ar to vinji uzskata, ka tos stabus cilās un divviru varti regulari buus šķībi. Ka tad jalej apakšā tas sleiksnis, ebt tad ar vel visadi var sanakt un tad nemaz nesanak letak, jo padaudz betona vajag. Bidamajiem pēdu ielietu sausajā pusē (nu ne grāvja pusē) turklāt tur lejas kubs betona, maz ticams ka kas staigātu.

par automatiku ar - tagad man nav īsti naudas, bet pēc gada vai 2 mož i uzliktu, tad jau bīdāmie būtu saprātīgāk.

Bet nu jā nekad nav bijusi saskare - bažas, ka stumšu atspērusies.

Fraņa

Zabaciņš

JA ir automātika, tad protams ne. Ja vnk vārti parastās eņģēs, tad tie gan veras ciet arī paši. Un mums pusgadu vārtiem automātikas nebija. Cik saprotu, Upene, vismaz sākumā ar plāno bez tās fīčas iztikt.

Papildināts 13.04.2017 08:23:

Upene

Uztver to kā fitnesu. Ja tikpat jākāpj laukā, jāver vārti un jāstutē, tad var arī bīdīt. Un jāstutē nebūs.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18352287