pusaudzis un atbildība par sevi

Mamma_puikam

Slēdza Mamma_puikam: "...un punkts.".

Nepieciešams skats no malas.

Esmu tajā visā iekšā jau kādu laiku. Maļos, maļos, atkal tie paši grābekļi, jau zinu, ka tie paši ir un arī sekos, bet ceru, ka mainīsies un nāks pie prāta. Jautājums tikai kad un kā es vēl varu to visu ietekmēt?? Vai vajag ietekmēt vai palaist pašplūsmā. Un ko tad?

Pusaudzis. Ļoti gudrs. Smags raksturs. Par visu savs viedoklis. Prot manipulēt.

Esam ģimene, kurā ir pusaudži es un patēvs. Pēc jaunās ģimenes izveidošanas esam citā dzīvesvietā, citā pilsētā jau vairākus gadus. Sākuma pusaudzība bija ar saviem vipendroniem, bet salīdzinoši mierīgi un šķita, ka pārlaidīsim šo laiku mazāk ekstrēmi... un tad...

Pusaudzim bija iespēja piepelnīties, ko viņš arī darīja (IT joma), sapelnīdams sev finanses datoram.

Tad vienā brīdī konstatēju, ka kolekcijas monētas (patēva īpašums) ir pazudušas. Jautājumi, jautājumi, noliegums. Nav tiešu pierādījumu, kurš. Mājās ir ciemojušies gan viena, gan otra pusaudža draugi.

Atgriežoties no nedēļas nogales brauciena, konstatējām, ka mājās ir notikusi uzdzīve (cigaretes, zāles pīpēšana, alko). Viss tika noliegts. Tad tiešu pierādījumu uzrādōt, sākās vainas uzvelšana uz tiem, kas bija, nevis, ka pats arī.

Otra epizode ar palielas naudas summas pazušanu. Ģimenes ārkārtas apspriede. Visa noliegšana, nav tiešu pierādījumu, nekas jauns nav parādījies, kabatas naudu pusdienām pavaicā, tās arī ēd (maksā ar karti kafejnīcā),

Patēva ultimāts - viņš dzīvos atsevišķi no mums, jo kopš pirmās epizodes ir sācies karš viņu starpā, kas palaikam uzliesmo vulkānā. Norunājam, ka pusaudzis (bez 1 gada pilngadīgs) netālu no mūsu dzīvesvietas dzīvos atsevišķā mazā dzīvoklī. Iekārtojām, norunājām (nu negribas joprojām man ticēt .. nu nebija tāds... gudrs... mīļš... tā nevar būt!!!!???...). Pēc skolas varēs nākt uz mājām pusdienās/ vakariņās. Brīvdienās arī kopīgi pasākumi.

Viss pa skaisto, atviegloti nopūtos, un ... pazuda rotaslietas...

Atkal sarunas, sarunas... jau nevaru vairs.... es jau runājot neredzu to lielo pieaugušo, bet to mazo manu puiku. Tik ļoti gaidīto un mīlēto. Solījumi, solījumi, kas netiek pildīti, vai tiek pildīti daļēji.

Blakus viņam ir draugs, kam ikdienas aizraušanās ir zāles pīpēšana. Manējais? Neesmu naiva.. Pats nemeklē, bet neatsakās, ja piedāvā...

Muklājs, kurā mans puika jau ievilkts, biju un esmu blakus un nespēju palīdzēt. Saprotu, ka stiegu kopā ar viņu, rīkodamās šādām metodēm.

Bet ko darīt? esmu IZMISUMĀ

viena saule

Dzīvošana atsevišķi būs taisnais ceļš uz vēl dziļāku muklāju. Ko darīt - diemžēl īsti nav padoma, bet mantu pazušana mājās tomēr liecina par kaut kādu atkarību. Droši vien ar to arī vajadzētu sākt. Kariņš patēva un pusaudža starpā arī ir jārisina. Tavs vīrs ir pieaudzis cilvēks, viņam nav ar pusaudzi jāspēkojas, bet jābūt pieaugušajam ar sksidru skatu uz lietām. Karš, kā zināms, ne pie kā laba nenoved.

Varbūt jums visiem vajag ģimenes psihoterapiju, kas palīdz vienam otru saprast un pieņemt.

Kā Tu vispār kā māte varēji pieļaut, ka Tavu bērnu, nepilngadīgu, izliek no mājām? Tā taču ir reāla trauma. Es pilnīgi atgriežos savos 18 un iedomājos, kā es visus pusūtītu 35 mājas tālāk, un kā tas neglābjami sabojātu attiecības. Un vainīga tajā būtu mamma, kas atļāva izlikt no mājām. Fu, pilnīgi zosene metas, to iedomājoties. Tas ir milzīgs aizvainojums.

Vispār, šāda situācija ģimenē, kur vīrs nav pusaudža tēvs, visdrīzākais, beigsies ar šķiršanos. Un patēvu es te galīgi neņemtos vainot. Kam viņam šīs problēmas vajag? Mamma ir mamma, viņai gribas ticēt dēla nevainībai pat tad, kad visi pierādījumi, tā teikt, uz sejas...

Tās mātes, kas priecājas, cik jauki viņas jaunais vīrietis tēlo papucīti piecgadniekam, nestādās priekšā, kāda elle var sākties puikas pusaudža gados.

viena saule
Tā kā māmiņa ar puikām ir, cik es saprotu, ievākusies pie jaunā vīra, tad es domāju, ka pie dēliņa nākamās apzagšanās viņa pati izlidos laukā...Kāda tur vairs pieļaušana vai nepieļaušana. Un lai priecājas, ka vīrs vēl nav uzrakstījis iesniegumu policijā. Bet varbūt tas būtu noderīgi.

robchix

Aha, nabadzinjsh...

Zaglim vispaar ir jaazeezh cietumaa, nevis tikai jaaljauj dziivot atseviskji.

Un ja pusauzis buutu TIK gudrs kaa tiek mineets, vinjsh naudu zaalei un citaam izpriecaam buutu sapelniijis (da kaut vai to pashu zaali tirgojot citiem dundukiem), bet tas tachu ir biistami, par to var dabuut arii reaali paseedeet. Bet zagt no saveejiem, to var droshi, vinjsh jau ir tikai tas miiljais jaukais mammas puisiitis...

Coeo ergo sum!

slepotgribu punkts lv

«Дрочишь, пьешь и неженат? Это Путин виноват!». Единственный правильный ответ на вопрос об ответственности за ваши проблемы — это вы.

Хрен, положенный на мнение окружающих, обеспечивает спокойную и счастливую жизнь.

no malas

Blakus viņam ir draugs, kam ikdienas aizraušanās ir zāles pīpēšana. Manējais? Neesmu naiva.. Pats nemeklē, bet neatsakās, ja piedāvā...
-------------

Pilnīgs oftopiks, bet nu nav tā zāles pīpēšana nekas traks. Mazāk kaitīga par smēķēšanu parasto. Daudz kur pasaulē progresīvākās valstīs jau ir legalizēta. Par šo es uztrauktos tikai no tā aspekta, ka tas vēl vairāk viņu atsvešina no ģimenes.

Papildināts 09.10.2017 23:12:

Puika tas pats apaļīgais, kam pamāte normēja porcijas?

a²+b²=c²

rojs2

bet nu māti, kas bērnu izliek, jo patēvam nepatīk... nezinu, izklausās jau ka zēns briesmonis un visi svēti, ā, vēl briesmonis ir tas zāles pīpētājs, taču nekad jau nav tā, ka tikai viens ir ļaunais un pārējie labiņie.

Who do you think you are? ('Cause I'm a bad bitch) I killed my poor friend  Left her in the trunk on highway 10  Put the knife under the hood

Varbūt uztaisīt "lamatas"? Nolikt teiksim naudu tādā vietā kur atradīs un uzstādīt kameru, ja pieķer yad jau cita runa ar lietiskajiem pierādijumiem. Kā saprotu mājās ir vel viens pusaudzis, un nebūtu arī ne pirmais ne pēdējais gadījums kad pattēvs grib tikt vaļā no neērta bērna nostādot māti pret viņu. Vispirms jābūt 100% pārliecinātai par to kurš ir vainīgs.

Labi, zāles pīpēšana varbūt arī nav nekas pārbriesmīgs. Bet runa te galvenokārt ir par to, ka mājā ir zaglis, kurš apzog pats savus tuviniekus. Un tā kārtīgi apzog, ne jau priekš cigarešu paciņas vai saldumiem. Un tas ir briesmīgi. Ja viņu neapturēs, viņš turpinās un ies arvien tālāk. Un vairāk. Tie, kas te pārmet mātei, ka pieļāva 17 gadīga jaunieša pārvietošanu uz atsevišķu dzīvokli - pēc jaunā cilvēka cietums skums, vai arī tur mātei jāiet būs līdzi?

Un es jau 15 gados dzīvoju kopmītnē, kur bija skarbāki apstākļi kā atsevišķā dzīvoklī. Un tāpēc nekādi kompleksi neradās.

Nē, es cita. Manējais kā no žurnāla vāka ar tādām runas spējām, ka dienās varētu būt advokāts vai politiķis - gan runas veids, gan saturs. Patīk un pēta pasaules politikas norises, analizē. Skolotāji ļoti atzinīgi novērtē viņa zināšanas. BET mācās tikai to kas patīk un interesē - matemātika, fizika, ekonomika, ķīmija, ģeogrāfija. Pirms liecību izdošanas raujas kā traks lai nokārtotu pārējās mācības, jo ikdienā uz tām vienkārši neiet.

Un tad sākās šis muklājs...

Atbilde no malas
Par zāli - bija man izdrukājis pierādījumus uz n-tajām lapām par tās labvēlīgo ietekmi (kā arguments - ar to izvilkumiem varot uzlabot smadzeņu darbību). Pēc pusstundas sarunas ar viņu, kurā tiek iepīti info no pētījumiem utml. pati sāku pie sevis brīnīties, ka vēl līdz šim neesmu sākusi pati smēķēt.

Info pārējiem, kuri grib iesēdināt - vai to jūs varētu apzināti nodarīt savam bērnam. Es nespēju.

Mamma_puikam
Ja tavs "puika" turpinās kā iesācis un neviens viņu neapturēs, viņš beigs ļoti slikti.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18362039
Lasīt vairāk