Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Trauks popkorna gatavošanai

Modra

Modra

Meklētājā neatradu, tātad, nepieciešams trauks ar vāku, lai pagatavotu popkorna graudu mv krāsnī. Esmu atradusi tikai Tupewarei, bet tas ir dārgs. Iekš Rimi biju nopirkusi tādu pēc izskata sakarīgu plastmasas trauku (ar vāku, protams un vēl tādu smuku atveri tvaikam) , uz kura bija norādes, ka to var izmantot mv krāsnī plus cik tur simtos grādu. Nopriecājos, ka labs pirkums, bet kas tev deva. Karsējot graudus 2,5 minūtes, rezultāts jau bija it kā ok, bet apakšējie popkorna graudi sabojāja trauka dibenu - uzkarstot, izkausēja caurumiņu, tagad trauks nav hermētisks un der tikai kaut kā sausa un nebirstoša uzglabāšanai. Gatavās pakas man diez ko nepatīk dēļ tā, ka klāt ķīmija (visādu palmu eļļu veidā). Uz pannas uz plīts rezultāts ne vienmēr labs, dazŗeiz sanāk labi, dažreiz daudz graudi aiziet zudumā, neuzpūšas, esmu mēginājusi gan liela diametra pannas, gan 20 cm.

Stikla trauku man mv krāsnī likt bail arī tā iemesla dēļ, ka graudi paliek karsti un var sabojāt bļodu. Ko lietojiet jūs?

Uz plīts metāla katlā ar metāla vāku.

Modra

Uz plīts metāla katlā ar metāla vāku.
jā, es zinu, jau teicu, ka mani tas neapmierina. Esmu mēģinājusi. Man vajag mikroviļņu krāsns trauku, kurā nav jāliek taukviela. Varbūt ebajā kāda pirkusi?

Sixpārnis

Modra
lietoju parastu trauku, stikla vai keramisko. Virsū lieku mikrenes vāku, pirku lkm Ikea (es to vāku visam, ko sildu, lietoju).

Vispār bērns pats taisa, es tik 1.x ierādīju.
Trauki nav sabojāti.

Nevajag likt daudz, labāk vairākas x uztaisīt.

kristel

Taisu pēc šāda principa. Gāzes plīts + katls ar vāku.

Papildināts 10.10.2017 09:43:

Da labi, tak neliec taukvielu tonnām, tik ietauko drusku katla dibenu. Pamaisi līdz sāk paukšķēt, vāku virsū un tad pakrat līdz visi izsprāguši. Tad ta nu māksla baigā.

visus rīsus vienā maisā nesabāzīsi... (ļoti, ļoti, ļoti sens Ķīniešu izteiciens :)

Modra

Sixpārnis
tu to stikla bļodu ar kaut ko iezied? Vai sausā ber? Laikam vajadzēs riskēt. Es it kā daudz uzreiz neberu, nu ne jau visu paciņu, bet tāpat nošāvu greizi.

kristel

Uz plīts nevajag taisīt pannā, bet katlā. Pannā tak vietas maz, tāpēc visi neuzspragst.

visus rīsus vienā maisā nesabāzīsi... (ļoti, ļoti, ļoti sens Ķīniešu izteiciens :)

Modra

kristel
man tajā video kādā 2:25 minūtē rādās, ka graudiem ir tumši viduči, līdz ar to man tāds popkorns liekas rūgts, tāds kā drusku pārdedzināts. Kad es uzpūšu to Estrella, tie gatavie graudi ir tādi balti un krēmīgi iekšā, tāpēc man pašai nepatīk uz plīts.

Papildināts 10.10.2017 09:46:

nevajag taisīt pannā, bet katlā.
nu jo majo - es tak saku, ka es ieberu nedaudz, drusku no pakas. Kā var nebūt vietas 28 cm diametra dziļā pannā?

Sixpārnis

Modra
Vnk sausā bļodā. Bet nu burtiski sauju, ne vairāk.
Piedevas pieleik pēc tam, kamēr karsts.

Izēd šo, tad taisa nākamo, ja vēl gribas.

No stikla traukiem man Pyrex. Keramiskie kaut kādi franču stikla parastie. Vēl kaut kādas Ikea bļodas.

Villeroju gan neļauju likt mikrenē

Vienreiz laikam bija iebēris vairāk, tad abi ar tēvu šķendējās, ka kkas piededzis, jo tie graudi tad nelēkā laikam. Bet es nejaucos - abi gatavoja, abi vāca.

Papildināts 10.10.2017 09:49:

Kā var nebūt vietas 28 cm diametra dziļā pannā?
augstumu vajag. Jo tie graudi lec uz augšu, tad krīt atpakaļ.
Bļodas ar man tādas augstas, ka ar vāku knapi mikrenē lien.

Modra

No stikla traukiem man Pyrex
man arī tādi.

augstumu vajag. Jo tie graudi lec uz augšu, tad krīt atpakaļ.
es saku, ka izmēģināju gan lielo dziļo pannu, gan mazo pannu, gan katlus. Labi, ielikšu to Pureksu.

Es vē lpadomāju - žēl , ka nevar nopirkt tās papīra kulītes, būtu kā putekļu sūcējam - vienreizējās. Bet varbūt var? Ieliec tādā mazu sauju, aiztaisi, uzpūt, izbet un kuļķeni izmet.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18362043
Lasīt vairāk