Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

vot man psixodrāma no rakstiem delfi...

MieraVejos

Nū esmu senila svētule utt.... vai ko nesaprotu:

No sākuma te labajā joslā reklamē rakstu par sex pirmajā randiņa, nu izrādās traki amizanti tas esot, pēc tam vaimana, ka Latvijā vēl joprojam bērniem dzimst bērni, sak' pusaudžu grūtniecība nav labi, un nav labi, ka trūkstot zināšanu..

Jopcik - kā reizīti zināšanas tiek bāztas par abiem galiem iekšā - ka sex pirmjā randiņā, ja gribās tad ir OK, bet redz' :

Lai gan pēdējos gadu desmitos labklājības līmenis Latvijā ir būtiski audzis, un informācijas pieejamība ir šķietami visaptveroša, situācija, kad bērniem dzimst bērni, aizvien nav retums. Šī problēma mūsu valstī ilgstoši tikusi ignorēta, atstājot gados jaunās meitenes likteņa un nezināšanas varā.

KĀDA informācija tad trūkst, vai ir par daudz?

Ka no seks var rasties bērni?

vai, ka - ja jau gribās, tad uz priekšu!

Papildināts 13.11.2017 13:29:

Pieredze: sekss pirmajā randiņā – ja ļoti gribas, tad vajag!

patiesība

Tieši šo raidījumu redzēju TV, raidījumā piedalījās un uz ielas tika intervēti cilvēki, kur daži pieauguši, nobrieduši cilvēki atzina, ka sekss pirmajā randiņā ir ok. To, ka kāds izvelk domu no konteksta un savelk ar mazgadīgajām, tā nav laba prakse.

Papildināts 13.11.2017 13:37:

p.s. delfos rakstu nelasīju

Rakstu nelasiju. Bet viedoklis par pusaudžu grūtniecibu ir. Tàtad, manupràt, problèma nav informācijas trūkumā, bet gan kontracepcijas līdzekļu cenā un pieejamībà. Pilsētà vēl tà- prezervatīvus var katrà rimčikà nopirkt. Bet mazajàs pilsètiņàs veikaliņos ne vienmēr tàdi ir. Par tabletēm nemaz nerunàjot- tur gan pēc receptes uz raj.centru jàbrauc, gan uz aptieku jàtiek ( un àrpus Rīgas bieźi vien ir tà, ka miestà aptiekas nemaz nav), un jà- nu priekš pusaudźa kabatasnaudas tas ir dàrgi.

Imuno

Bet mazajàs pilsètiņàs veikaliņos ne vienmēr tàdi ir. Par tabletēm nemaz nerunàjot- tur gan pēc receptes uz raj.centru jàbrauc, gan uz aptieku jàtiek
Un pat, ja tā aptieka miestā ir, tad tur visi visus pazīst, un ne vienmēr tie pusaudži ies un pirks, tieši tāpēc, ka pārdevēja tūliņ piezvanīs mammai, lai pateiktu: "Tu zini, ka tavējais prezīšus nopirka!?"

Modra

Tu zini, ka tavējais prezīšus nopirka!?"
tabletes nē, bet šos nevar kādā internetveikalā sapirkt? Atsūtīs uz Omnivu vai pastu da kaut vai, kas tur zinās, ko atsūtīja. 14 gados tomēr par agru palikt stāvoklī. No otras puses, tā būs vienmēr, ka kaut kāds skaits (vai procents) būs agrās grūtniecības.

Alija

A jus kadreiz palasiet, cik idiotiskus jautājumus uzdod Grutniecibas sadaļā, tad kļūst skaidrs, kādas informacijas trukst. Da daudzas " jaunās sievietes" pat īsti nezina, cik caurumiņu viņām ir tur apakšā, nemaz nerunājot par to, kā notiek apaugļošanās process. Čaļi vispār kā baltas lapas, joprojām tic, ka grūtniecība no pirmā seksa reizes iestāties nevar.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Modra
Gan jau var arī internetveikalā- bet tur vajag kontu bankà, lai veiktu apmaksu. Man zinàmajà miestà ne visiem pieaugušajiem tàds ir, bet pusaudźiem vispàr kàds reti tàdu taisa.

Modra

bet tur vajag kontu bankà, lai veiktu apmaksu
es nezinu... man dēlam jau no 8 gadiem ir konti 2 bankās ar abiem piesaistītām kartēm, no kuriem viņš veic pirkumus internetā. Protams, atļautā limita robežās.

Nu neko. Savējam atliek mācīt, ja jau par maz info. Nu ne tagad, bet nu pēc pāris gadiem gan.

Alija
Čaļi vispār kā baltas lapas, joprojām tic, ka grūtniecība no pirmā seksa reizes iestāties nevar.
Protams, ka neiestājas. Čaļiem.

Bet toties gan čaļi, gan džusītes zina, ka kniebties ir stilīgi, ja gribās, tad vajag, un pat, ja negribās (tas gan uz džusītēm attiecas) - jākniebjas, citādi vēl par frigidu (ko nozīmē šisi vārds - varbūt kāda arī ina) noturēs un neseksīgu!

Tu zini, ka tavējais prezīšus nopirka!?"

Plus vēl lauku "jaukumi" - ja "tavējais" ir meitene un aptiekàre ir baigà pļāpa (nu, un kàds vēl rindà stàvējis aiz un redzèjis ko pērk) , tad ļoti drīz nàk bonusà arī "tà nu gan ir baigà *auka, 15 gadi un lielo paku prezervatīvus nopirka, gan jau ar visiem pec kàrtas guļ."

Papildināts 13.11.2017 14:16:

MieraVejos
Manà pusaudzībà vel nebija delfu un tupu raksteļu, bet kniebties jau bija stilīgi un tie, kas to nedarīja vai atklàti par to nerunàja, tika saukàti par celkàm. Tagad gan daža laba stiļaga ir daudzbērnu màte, kur katrs bērns ko cita tēva, bet tas nemaina faktu kà tàdu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18363957
Lasīt vairāk