Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

D vit trūkums/hormoni?

Kr_FRANCE

Gribjēju padalīties kādā problēmā, varbūt kādai ir bijis līdzīgi.

Agrāk man bija čirkaini, biezi, kupli mati, normāla āda, nekad nav bijis pumpu. 2016. gada laikā kaut kas dīvains notika. Man sāka kļūt ļoti sausa āda, ziemas laikā sākās dermatīts, kurš pavasarī/vasarā pāriet, čirkainie mati kļuva pamazām par viļņainiem un pat taisniem, plāniem. Uz sejas sāka parādīties pumpas pa laukumiem, un tās nav spiežamās, vnk sarkanas pumpas - dari, ko gribi. Reizēm pat niez. Nesen manikīre arī pateica, ka jātaisa pauze no gēla nagiem, jo apakšējie nagi lokās kā papīrs.

Visu laiku domāju, kas par vainu, iešu veikt analīžes uz hormoniem un d vitamīnu. No vienas puses tās nevarētu bū hormonālās problēmas, jo agrāk, kad tādas bija, man bija ļoti veseliga āda utt, bet tagad visam vajadzētu būt ok, tomēr ķermenis signalizē kaut ko citu. Kad biju pie vienas frizieres, blakus strādājošā kosmetoloģe ieteica uztaisīt analīzes uz d vitaminu.

Vienkārši pirms eju, vēlējos pajautāt kādām pieredzējušām/zinošām galvām - kas tie par signāliem varētu būt/vai kādai tā ir bijis jau?

Paldies

DrArnicanesPrivatprakse

Labdien!

Nepieciešams veikt plašākas analīzes, jo cēloņi aprakstītajām sūdzībām var būt vairāki. D vitamīnu noteikt ir nepieciešams, bet jāveic arī citas analīzes. Tāds minimums būtu pilna asins aina, ferritīns, TSH, 25OH vitamīns D, kalcijs, glikoze, ALAT un GFĀ, bet papildus analīzes jau nozīmēs Jūsu endokrinologs vai ģimenes ārsts. Par sejas ādas izmaiņām vajadzētu konsultēties ar dermatologu.

Pēdējās izmaiņas: DrArnicanesPrivatprakse, 07.12.2017 12:33.

Dr. Arnicānes privātpraksē endokrinologa konsultācija pieejama nedēļas laikā

bibiiii

D vitamīna trūkums varētu izraisīt visu nosaukto, bet tad ir jābūt ļoti kritiski zemam viņam. Es arī ieteiktu ar endikrinologu konsultēties. Bet profilaksei Nateo vari sākt dzert, ja pašlaik nedzer nekādu, jo vajadzīgs viņš ir jebkurā gadijumā, tikai jautājums cik daudz.

Kā ar gaļu? Neesi pārstājusi to ēst?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18365411
Lasīt vairāk