Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

situācija

Zivtina24

No sākuma nevēlējos publiski rakstīt, bet tomēr vēlos pajautāt padomu kā labāk rīkoties.... Esmu precējusies 4 gadus. Laulībā dzima meita - 2 gadi. Vīrs ir ārzemnieks (nav ES pilsonis). Dzīvojam pie maniem vecākiem, jo vecāki ir ļoti slimi (mamma rtiņkrēslā) un viņiem nepieciešama patstāvīga kopšana. Vīrs sākotnēji tam piekrita. Mēs viņam atradām darbu Latvijā un sākumā arī uzturējām. Vecāki viņu pieņēma labi - kā savu dēlu. Pirmos gadus dzīvojām daudz maz normāli, kaut gan bija daudzi sīkumi, kas man nepatika un krājās. Nebija līdz galam uzticības, kopējas intereses. Tagad saprotu, ka nebija mīlestības (sākumā vēlamo pieņēmu par īstenību). Viņš saka, ka mīl mani, kaut gan es īsti to nejūtu, iespējams, dažāda izpratne par to kādai ir jābūt mīlestībai un ģimenei. Situācija stipri saasinājās piecus mēnešus atpakaļ, kad pēkšņi vīrs (bez manas klātbūtnes un ar mani iepriekš nekonsultējoties) manai mammai pasaka, ka viņa mani nepareizi izaudzinaja un, ka viņš izlēma, ka mums jādzīvo atseviņšķi. Nākamā dienā izrunāšanās beidzās ar apvainojumiem un to, ka viņš mammu nolādēja, ka tā jaucas viņa dzīvē (kaut gan pats bieži prasīja viņai padomu). Viņš pateica, ka neatkarīgi vai es iešu ar viņu vai nē, viņa kāja šajā mājā līdz septembrim nebūs. Savāca savas mantas kastē (kuras vēl līdz šim stāv kastē). Tad viņš iet prom pārdomāja (iespējams pārbaudīja, cik maksā īrēti dzīvokļi). (Mēs dzīvojam pilsētas centrā, labā mājā). Kopš tā laika viņš ar mammu nerunā. Mēs dzīvojam kā komunālā dzīvoklī. Mamma savā dzīvoklī baidās lieku reizi izbraukt no istabas. Ja mamma sēž virtuvē, tad vīrs paņem ieliek sev ēdienu un iet demonstratīvi uz otru istabu. Tā dzīvot vairs nav iespējams. Klimats mājās ir ļoti saspringts. Ir ļoti smagi. Pat uz meitas dzimšanas dienu neapsēdās pie kopējā galda, pasakot, ka dzimšanas dienas vēl būs daudz, bet viņam jāgatavojas eksāmenam. Mammai ar katru dienu kļūst sliktāk. Izrunāties nav iespējams, jo viņš noliedz visu, ko iepriekš ir teicis, atrod attaisnojumu vai pasaka, ka tas bija joks. Es varu ar viņu runāt par neitrālām lietām, bet kā sākam runāt par nopietnām lietām mani iekšēji sāk kratīt un es vairs nevaru neko viņam iebilst. Ģimenē taču tas nav normāli? Es piedāvāju vismas kādu laiku padzīvot šķirti. Viņš saka, ka viņš bez bērna nekur neies. Viņš nevēlas dzīvot atsevišķi no bērna. Kapēc vispār bērnam jāpaliek ar māti? Kaut gan tikai tagad viņš sāka bērnam piegriest nedaudz vairāk uzmanības. Kad meita bija maza viņš tās aprūpē praktiski nepiedalījās. Viņš uzkata, ka kamēr viņš ir oficiāli mans vīrs, viņam ir tiesības te dzīvot. Mamma nevelas, lai viņš dzīvotu viņas dzīvoklī, es vairs arī nē. Mūsu laulība ir kļuvusi formāla. Cik es saprotu, ka šķirties mēs varam pēc abu vēlēšanās, bet viņš nevēlas. Vai arī ja ir vardarbība vai kādam ir cita ģimene. Savādāk jāgaida trīs gadi, kad vairs nedzīvojam kopā. Kas skaitās emocionālā vardarbība? Vai ir kāda iespēja, lai viņš atbrīvo manu vecāku dzīvokli? Labprātīgi viņš to nevēlas? Vai es tagad jau varu padot uz šķiršanos vai man ir jāgaida tie trīs gadi? Var būt ir vēl kādi ieteikumi, kā risināt šo problēmu...

Papildināts 07.12.2017 14:05:

Pirmos trīs gadus es viņam kārtoju izsaukumu uzturēšanās atļaujai, šogad nenokārtoju. Izsaukumumu viņam veica darba vieta. Uzturēšanās atļauju vēl neiztaisīja, tikkai pagarināja iepriekšējo, jo bija nepieciešami vēl papildus dokumenti...

Modra

Vai es tagad jau varu padot uz šķiršanos
vari, vari, nekas nav jāgaida. Tiesa, paredzu šo šķiršanās procesu kā smagu. Nezinu, ko teikt. Un ja mamma nomirs, vai jūsu attiecības uzlabosies? Taču nē.

gurkjiits

.. jānoskaidro, kā ir ar to *pakiju* palikšanu EU, ja šķiras !

Ах вот оно что, Михалыч!!!

Ļaunu nepieminu - atriebšos, aizmirsīšu.

Modra

to *pakiju*
nav teikts, moš krievs.

gurkjiits

..krievs ar nav muļķis Un nedomāju, ka autore neuzrakstītu, ja - krievs !

Ах вот оно что, Михалыч!!!

Ļaunu nepieminu - atriebšos, aizmirsīšu.

leyla

Vai viņš dzīvoklī ir deklarēts? Ja nē, tad izliekat mantas aiz durvīm, kamēr ir darbā, un nelaidiet vairs dzīvoklī. Cita atslēga. vai kas tāds. Un, ja laužas iekšā, zvaniet policijai (par skādi nenāks arī tas, ja fiksēsi, ka esi gājusi uz "Martu" vai pie psihologa par emocionālo vardarbību no vīra). Pa vidu iesniedz šķiršanās prasību tiesā. Parūpējies, lai esi tiesas priekšā "glīta" - ar darbu, ienākumiem, labu statusu, bez atkarībām, kartīga un gādīga mamma. Tad viņām kā tēvam varēs iedot tikai daļējo aizbildniecību, jo tomēr tēvs skaitās, bet Latvijā tiesu sistēmā prakse paredz pirmtiesības mammai (ja vien nav galīgi slikta mamma un tēvs ir ideāls/bagāts utt., bet te Jums tā nav).
Gatavojies, ka ar visu šo procesu sāksies lavīna ar sūdiem, kašķiem, terorizēšanu, zvanīšanos, draudiem, bet Tev jāprot no tā tikt prom, nodalīties, nebaidīties. Uzzvani uz "Martu", noskaidro opcijas. Tur konsultē arī šādos gadījumos, kā lai tiek prom no varmākas.

Katram gadās kļūdīties ar partnera izvēli.

Sixpārnis

Ja mamma nevēlas, ka dzīvojat kopā, tad jums jāizvācas.
Ar jums es domāju jūs kā jauno ģimeni. Kurš uz kurieni, kādā sastāvā, tas nu jums jālemj pašiem, bez mammas. Bet vienīgā, kurai ir tiesības dzīvot savā dzīvoklī mierīgi, bez znota vipendroniem, ir mamma.

Kas būsi atrisinājusi savas lietas ar vīru, tad varēsi patverties pie mammas, ja viņa piekritīs. Ar vai bez bērna - to atkal jālemj jums abiem ar vīru - pašiem vai ar tiesas palīdzību.

Zivtina24
Protams, ka var sniegt prasíbu par laulības šķiršanu, pat ja dzīvojat vienā dzīvoklī, taču ir jābūt nošķirtai saimniecībai. Un kā jums pastāv ar laulāto kopdzīvi, saimniecības vešanu utml.?

Civillikuma panti:71. Laulība uzskatāma par izirušu, ja nepastāv laulāto kopdzīve un nav vairs sagaidāms, ka laulātie to atjaunos.

72. Pieņemams, ka laulība ir izirusi, ja laulātie vismaz trīs gadus dzīvo šķirti.

73. Laulātie dzīvo šķirti, ja viņiem nav kopīgas saimniecības un viens no laulātajiem noteikti negrib to atjaunot, noliedzot laulības kopdzīves iespējamību. Kopīga saimniecība var nepastāvēt arī tad, ja laulātie šķirti dzīvo kopīgā dzīvoklī.

Kas ir emocionālā vardarbība - padarbini google, būs pietiekoši daudz, ko lasīt un mēģināt attiecināt uz jūsu laulības dzīvi, vai ir vai nav.

PMLP jau neatrisinās jūsu laul. šķiršanu, pašai vien būs jādarbojas ar to un jāpapūlas tikt vaļā no vīra. Izskatās, ka šis tipiņš ir apguvis labi manipulācijas mākslu, līdz ar to šķiršanās var ieilgt un būt sarežģīta.

Rozmariins

Nuuu...nez’.Es ari par to, ka jadzivo atseviski. Vai tetis ari slims?

Ir jasakarto dzive ta, lai abam gimenem ir labi.

Vecaki ir paris, kuri jau ilgi kopa, Jus- tikko sakat, ir berns.

Es pilnigi saprotu Tavu viru, kursh negrib dzivot Tavu vecaku dzivokli. Un tikai tapec, ka nejutas brivs. Tikai vai vinam ir tada iespeja visu nodroshinat, te tada fraze pavideja: uzzinaja, cik maksa dzivokli. Ko Tu pati dari- strada vai vel ne?

Modra

pat ja dzīvojat vienā dzīvoklī, taču ir jābūt nošķirtai saimniecībai.
nav nekas jābūt, uz civillikuma 71.panta arī sniedz prasību.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18365455
Lasīt vairāk