Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sejas āda un hormonālā kontracepcija

Pamparamtam

Pamparamtam

Sveikas!

Jau no pusaudžu gadiem (šobrīd ir 26 gadi) cīnos ar pumpām galvenokārt uz sejas, bet bieži arī uz muguras un dekoltē zonā. Pumpas ir dažādas, bet pārsvarā tādas dziļākas, ne īpaši labi dzīstošas. Esmu bijusi pie kosmetologa, dermatologa, endokrinologa, ginekologa.. Neviens nevar atrast un pateikt, kas ir pie vainas un kā to novērst saknē ilgtermiņā.

Ļoti ilgi pretojos hormonālai kontracepcijai, taču pirms mēneša tomēr sāku dzert tabletes, jo bija iestājies lūzuma punkts - es vairs nespēju izturēt to, kā izskatās man āda. Psiholoģiski nespēju pieņemt šīs tabletes, jo viņas jau neārstē, tikai noslēpj simptomus. Tiklīdz kā pārstāšu lietot, tā viss atpakaļ vecajās sliedēs. Tāpat arī jūtu, ka palieku emocionālāka, svars mazliet pienācis klāt. Nepatīk man viņas.

Ginekoloģe teica, ka visdrīzāk tā ir kāda infekcija, kas saasinās tieši pirms mēnešreizēm, kad viss organisms kļūst atvērtāks pret jebkādām infekcijām. Protams, saasinājumu ietekmē un pastiprina neatbilstoša pārtika (šokolāde un saldumi vispār, balto miltu ēdieni..). Esmu piefiksējusi, ka retajās reizēs, kad ir nācies lietot antibiotikas, āda ir tīra un skaista.

Ko es vēlos no jums? Laikam ieteikumus par ārstiem, par kuriem ir labas atsauksmes un kuri ir palīdzējuši tikt galā ar šādām problēmām. Taču visvairāk es priecātos dzirdēt veiksmīgus stāstus, kā pašas esat tikušas galā saviem spēkiem, ar pēc iespējas veselīgākiem paņēmieniem. Vislabprātāk es atklātu, kas tā par infekciju, izdzertu antibiotiku kursu (varbūt to ir iespējams darīt, piemēram, reizi gadā uzturošā devā), lai vairs nav jālieto hormonālās tabletes, taču arī āda tiktu savesta kārtībā!

Paldies!

briljantins

Un ko teica visi tie dr, pie kuriem biji?

Papildināts 12.01.2018 11:18:

Un ja sudigi no tabletem, dzer citas. Visas visam neder.

Pamparamtam

Kā kurš. Dermatologs izrakstīja smēres, teica, lai neēdu šokolādi. Endokrinologs teica, ka viss esot normas robežās.

Skaidrs, ka viss tomēr nav gluži normāli, ja reiz pumpas nepazūd.

Uzsvars bija uz to, ka nevēlos tās tabletes dzert vispār. Pirms vairākiem gadiem jau tādas dzēru, lai savestu ciklu kārtībā, tā kā salīdzinoši šīs ir ļoti labas. Taču es neesmu ieinteresēta piemeklēt atbilstošākās, bet gan atklāt cēloni un tikt ar to galā.

Burkaans8

Ilgu laiku lietoju hormona tabletes - āda perfekta. Kad pārtraucu, drīz vien atkal parādījās pumpas. Un traki, jā. Neiroloģe ir pilnīgi pret tabletēm. Ļoti negatīvi ietekmē organismu. Šķiet, teica, ka aiziet arī uz smadzenēm.

Ja akne ir pēc 25 gadu vecuma, to sauc par pieaugušo akni. Šī akne, it sevišķi sievietēm, esot daudziem cilvēkiem. Pēdējos gados ir izteikta tendence. Varu tikai piekrist.

Man ir ne tikai akne, bet arī rozācija, kas situāciju tikai pasliktina.

Uzturs ir galvenais, kas ietekmē ādu! Protams, ka neesmu pilnībā izslēgusi cukuru. Galīgi nav easy atbrīvoties no narkotikas.

Kas ir mega svarīgi, taukainai ādai - regulāri attīrīt ādu no atmirušajām šūnām. Lietoju serumu ampulās. Skrubi nedrīkstu, bet esmu pārliecināta, ka skrubis nav tik efektīvs.

Papildināts 12.01.2018 11:36:

Manuprāt, labu dermatologu grūti atrast. Tādu, kas visiem pacientiem pēc kārtas raksta vienus un tos pašus līdzekļus, netrūkst. Visi tie trakie līdzekļi ļoti bojā ādas aizsargbarjeru. Bet tā ir ļoti svarīga.

Pamparamtam

Es nespēju un negribu pieņemt to, ka nav risinājuma.

Kā tā var būt, ka neko nevar darīt bez tabletēm?!

Burkaans8

Kāds ir Tavs ikdienas uzturs un kā rūpējies par sejas ādu?

Papildināts 12.01.2018 11:47:

Mikroskopija taču ir veikta?

Pamparamtam
Man arī ir pieaugušo akne, un ārstēšana ir bijusi ar periodiskiem uzlabojumiem. Vislabākā sejas āda ir bijusi tad, ja regulāri lieto dermatologa izrakstītos līdzekļus.

Pieaugušo aknes iemesli ir 101; un neviens dermatologs īsti iemeslu manām pumpām nav noskaidrojis. Oi, kas tik nav lietots un darīts,bet noturīga rezultāta nav. Ir kritumi un kāpumi.

No hormonālās kontracepcijas, ko es arī biju izmēģinājusi, esmu atteikusies un nelietošu, jo ar blakusparadībām negribu samierināties. Tad jau labāk lai ir tās pumpas.

Patlaban esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, baroju bērnu ar krūti, līdz ar to nekādus līdzekļus nelietoju. Bet vēlāk noteikti atkal vērsīšos pie dermatologa un lietošu to, ko uzrakstīs. Tā kā tagad esmu UK, tad tuvā nākotnē varēs izmantot viņu piedāvātos ārstēšanās risinājumus.

Runājot par antibiotikām, tad parasti dermatologi tās izraksta ārstēšanās procesa sākumā, lai noņemtu lielākos iekaisumus. Kā arī pēdējos gados aktuāla bija antibiotiku uzturošā terapija, kad to pašu antibiotiku (piem., Doxiciklīnu) lieto pirmās 7-10 dienas, un pēc tam lieto mazā devā( uzturošo devu) līdz pat 1 gadam utml. To neesmu praktizējusi, bet dzirdējusi no dermatologa esmu.

No Rīgā esošajiem dermatologiem ir daudz labu atsauksmju par Kolontaju, bet neesmu pie viņas bijusi.

Man pumpas bija ar visām kontracepcijas tabletēm. Duac gēls esot labs, bet vai retinoīdus dermatologs nepiedāvāja? Es biju pumpaina līdz 30 gadiem.

baiiba
Man personiigi no Duac kreema bija alergija, jo peec taa lietiloshanas bija milzu apsaartums un aadas suursteeshana.

Burkaans8

mea, Kolontaja visiem raksta vienu un to pašu. Kas man īpaši netīk - viņa strādā ļoti ātrā steigā. Kad aizeju pie ārsta, vēlos just interesi. Nevar gluži teikt, ka nav interese, bet, ja vienmēr jūtos tā, ka viņa vēlas no manis pēc iespējas ātrāk tikt vaļā, nav feini. Reizēm neizskaidro, tad pašai jābāžas virsū. Bet ja tā kopumā ņem, ir normāla.

Rīga Plaza ir atvēries MFD. Pagaidām gan neesmu manījusi ārstu vārdus.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18367413
Lasīt vairāk