Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ģimene šķiras; uzdod jautājumu juristei

Cāļa redaktore

Cāļa redaktore

Šķiršanās process ir neizbēgams vai tas jau ir noticis? Iespējams, radušās domstarpības par bērna aprūpes tiesību nodrošināšanu vai uzturlīdzekļu apmēru…

Kur un ar kuru no vecākiem dzīvos bērns pēc vecāku kopdzīves pārtraukšanas, bērnam nepieciešami lielāki uzturlīdzekļi? Juriste Ieva Dinsberga atbildēs uz taviem jautājumiem par ģimenes tiesībām, kas tev varētu būt radušies pēc šķiršanās.

Jautājumus vari atstāt šeit pie komentāriem vai sūtīt uz epastu calis@delfi.lv. Anonimitāti garantējam, taču ņem vērā, ka apkopotā veidā jautājumi un atbildes var tikt atspoguļoti rakstā portālā “Cālis.lv”. Juriste atbildes sola sniegt piecu darba dienu laikā.

Ieva Dinsberga – juriste ar specializāciju ģimenes tiesībās. 10 gadu pieredze tiesvedībās un procesuālo dokumentu sagatavošanā, uzturlīdzekļu piedziņas lietās, lietās par bērna dzīves vietas noteikšanu, laulības šķiršanas lietās, aprūpes tiesību pārtraukšanas/atjaunošanas lietās, paternitātes pieņēmuma apstrīdēšanas lietās, saskarsmes tiesību izmantošanas kārtības noteikšanas lietās, lietās par bērna prettiesisku izvešanu ārpus Latvijas robežām.

Labdien!

Kad puikam bija 15 gadi, viņa bioloģiskais tēvs bāriņtiesā uzrakstīja atļauju adopcijai, lai man vīrs, kurš dēlu uzaudzināja, varētu viņu adoptēt. Uz to brīdi tēvs par bērnu nebija interesējies vairāk kā 10 gadus, atrada bāriņtiesa, alimentus nekad nav maksājis. Vai viņam būs tiesības kaut ko pieprasīt no puikas, ja kādreiz viņa vārds ir bijis ierakstīts dzimšanas apliecībā.

Paldies!

Hiacintte

Lannsa
Nav nekādu tiesību, juridiski bērns vairs nav viņa.

Labdien!

Dzīvojam ar bērnu tēvu civillaulībā. Mums ir 2 meitiņas, 10 un 4 gadus vecas. Gribēju uzzināt, kādas ir iespējas, ka meitiņas dzīvos ar mani šķiršanās gadījumā, ja es pārceļos uz dzīvi citā Latvijas pilsētā?

Ar cieņu,

Gita

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18372607