Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vīrieša pienākumie un atbildība ģimenē, kurā aug ne-viņa bērni

S.Dzeina

Gribu zināt, kā ir citiem - kā tiek dalīta atbildība, iniciatīva, finanses un pienākumi ģimenēs, kur ir, piemēram, sievietes bērni, kas nav kopīgie bērni ar esošo vīru/dzīvesbiedru? Cik daudz viņš iesaistās un uzņemas rūpes?

Ir situācijas, kad zinu, kādu rīcību varētu prasīt no vīra, kurš ir arī bērnu tēvs, piemēram, meita šodien bija jāved uz slimnīcu 8.00. Vīrietis guļ, mēs ceļamies, pošamies, saucam taksi (es neprotu braukt). Ja tas būtu bērnu tēvs, viņam būtu pienākums to bērnu vest, ja vien mēs iepriekš nebūtu sarunājuši citādi. Bet tagad?

Arī attiecībā uz finansēm - bērnu tēvs iesaistās un maksā gan alimentus, gan visu ko papildus, ja vajag (lielāki pirkumi kā telefoni, ceļojumi, skolas nauda un tml), kabatasnauda - to cenšamies ar bērnu tēvu nodrošināt viņiem abi uz pusēm.

meita šodien bija jāved uz slimnīcu 8.00. Vīrietis guļ

Viņš guļ, jo atnācis no nakts maiņas un pēcpusdienā atkal jādodas rukāt? Vai vienkārši slinkums dēļ tāda sīkuma celties. Kas meitai kaiš? Un kāpēc ātros nesaucāt?

Li_li
Guļ, jo guļ. Nav nekadas naktsmaiņas vai tml. Arī konkrēta laika, kad jābūt darbā, nav - pats to nosaka.

Plānveida pārbaude, meita topošā balerīna (11 gadi) un jau labu laiku sāp gūža, un nevarēja īsti saprast iemeslu, BKUS daktere reimatoloģe nosūtīja uz slimnīcu (jau pirms 1,5 nedēļas tas bija zināms) , lai īsā laikā kompakti veiktu nepieciešamos izmeklējumus, citādi ļoti ilgi jāgaida, piemēram, ortopēda konsultācija ar nosūtījumu bija pieejama vien augustā.

Papildināts 14.05.2018 13:30:

Biju pateikusi, ka ir tāda lieta, ka tad un tad tikos un tikos jābūt tur un tur. ES gan neprasīju, lai ved. Es nevarēju saprast - prasīt vai nē?

Ja tu būtu pateikusi, ka no rīta ir jāaizved tevi ar bērnu uz slimnīcu, kāda būtu prognozējamā reakcija?

almagel
Ja es būtu prasījusi, visticamāk vestu. Bet es justos vainīga, to prasot. Man būtu gribējies, lai man piedāvā aizvest pats.

S.Dzeina
Neprasīji lai aizved, jo? Jo zināji, ka atteiks, vai cerēji, ka uzminēs, vai kurpe spiež?

Papildināts 14.05.2018 13:39:

Ja es būtu prasījusi, visticamāk vestu. Bet es justos vainīga, to prasot. Man būtu gribējies, lai man piedāvā aizvest pats.

Šitie tavi putni vai vīrieC kādreiz ir licis saprast, ka izdara MEGA pakalpojumu, kaut ko palīdzot tavai meitai? Kādas meitai ar viņu attiecības?

Cik ilgas attiecības? Pašā sākumā laikam neko nelūgtu, bet tu vispār palūdzi, lai aizved? par to, ka no viņa nenāca iniciatīva, laikam neapvainotos, viņš varbūt nemaz nenojauta, ka tevi tas apgrūtina

Li_li
Man gribējās, lai pats piedāvā. Man šķiet, ja būtu gribējis vest, būtu piedāvājis. Nav jau no Daugavpils jābrauc, bet no Rīgas centra līdz Vienības gatvei.

Šī situācija bija kā ilustrējošs piemērs.

Vai arī - es gatavoju pusdienas, vīrs sēž pie datora, kaut ko tur darās. Meita grib ārā ar velosipēdu. Viņa nebrauc pārāk stabili, vienai bail. Tēvs ietu ar viņu braukt, ja neietu, mums būtu tiesības viņam prasīt. Bet šajā gadījumā - nezinu. Meita paprasa, viņi aiziet, pabraukā un es atkal jūtos vainīga. Pats viņš nekad neko nepeidāvā.

Tāpēc prasu, kā ir citiem.

Papildināts 14.05.2018 13:44:

inna1986
4 gadi kopā.

Li_li
Šitie tavi putni vai vīrieC kādreiz ir licis saprast, ka izdara MEGA pakalpojumu, kaut ko palīdzot tavai meitai?
Nu redz, to es nezinu.

Kādas meitai ar viņu attiecības?
Viņa ir ļoti komunikabla un lielākoties viņai ar visiem ir labas attiecības.

S.Dzeina
Man nav šādas pieredzes, tāpēc spriedīšu teorētiski - ja Tev pašai būtu jābrauc uz pārbaudēm, vai tad viņš vestu? Tu justos vainīga, lūdzot aizvest arī Tevi? Vai tikai šajā gadījumā - jo pārbaudes Tavai meitai?

Ja pati nevarētu stūrēt, man droši vien gribētos, lai piedāvā aizvest, neatkarīgi no tā - vajag man vai manam bērnam. Taču, ja vīrietim rīta miegs ir svēts un svarīgs, varētu arī braukt ar taksi.

zacheits

Jautājums, vai viņš tā principiāli neiesaistas? Jāved jūs abas viņam nav pienākums, nav jau meita ne zīdainis, ne ir kāda ārkārtas situācija. Lai cilvēks paguļ, taksis tak mūsdienās nav dārgs. Cik ilgi esiet kopā? Meita jau paliela, varbūt viņam nav nekādas emocionālās piesaistes pie viņas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18373775