Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kirsu ievarijums

lutekle

gribu varit pati. Bet esmu samulsusi del kauliniem- parsvara visas receptes bez kauliem, virs saka, ka , rur varot noindeties, ja neiznem. Bet man atmina ka tie, ko man varija radu tantes, vienmer bija ar . Tacu esmu dziva. A varbut nepareizi atceros un tomer nebija, jo tagad nekur ar kauliem neesmu edusi.

Protams, atkaulot slinkums. Un kas vispar butu istais iemesls varit ar kauliem- slinkums vai garsa?

Vieda Vārna

Man jau liekas, ka tieši kauliņi dod īsto garšu. Un zilskābes tur nav vairāk kā, teiksim, Amaretto. Ja vien netaisies glabāt 10 gadus.

Katram savs

lutekle
Pirmo reizi dzirdu par ķiršu ievārījumu ar kauliņiem. Kā tad viņu ēd? Nekāda kaifa.

Un kas vispar butu istais iemesls varit ar kauliem- slinkums vai garsa?
Man jau liekas, ka slinkums. Mēs ar vīru divatā 4 kg satīrījām nepilnā stundā.

Papildināts 10.07.2018 18:58:

Par zilskābi - domāju, ka nekas, jo ķiršu kompotu gan gatavo ar kauliņiem. Nav dzirdēts, ka kāds būtu noindējies.

Aaa, un vel man nez kapec liekas, ka Tajos bernibas ievarijumos bija valrieksti. Kas butu ja es ievaritu kadu mandeli( loti daudz majas paslaik vienkarsi)?

Trīne

Tas zilskābes daudzums, ko dabū no ķiršu kompota vai zaptes, kāreiz ir labs. Tā skābe spēj izšķīdināt kkāda noteikta sastāva nierakmeņus.

Trīne
Paldies. Sazvaniju ari mammu, par varisanas niansem jau ceribu nebija, jo vina ar to neaizrāvās, un rieksti kirsos ari bijusi, a kirsu kauli esot labakai garsai.. Pof ar garsu, man bus aiz slinkuma un negribesanas rokas smeret. Un mierigs tagad prats, ka noindeties nedraud..

Vieda Vārna

Katram savs
Ēd lēnītēm, ar karotīti, izgaršojot katru odziņu un tad kauliņu glīti izspļauj uz šķīvīša

kristel

Tikai atkaulotus zaptei, lai pēc tam nav zobi jālauž ēdot pankūkas.

visus rīsus vienā maisā nesabāzīsi... (ļoti, ļoti, ļoti sens Ķīniešu izteiciens :)

Trīne

Vieda Vārna
Ēd lēnītēm, ar karotīti, izgaršojot katru odziņu un tad kauliņu glīti izspļauj uz šķīvīša
Zapti???!!! Ēst karotēm? Kā Karlsons? Nē, paldies. Tam man ir ķiršu kompots. Tas man garšo tikai ar kauliņiem. Bet zapti lieku uz pankūkām. Droši zinu, ka kaulainas pankūkas manējie neēdīs un es pati arī nē.

Iztīrīt kauliņus nav nekas pārdabisks. Ņemu ķiršu spaini, matadatu, uzlieku seriālu un darbojos. Grūtību nekādu, visi domā, ka tu baigi cītīgi strādā, bet patiesībā ķimerējoties vnk skaties seriālu

Ja briesmīgi, briesmīgi besī, ir visādi aparāti kauliņu izņemšanai.

Modra

Es esmu taisījusi ar kauliņiem tikai kompotus, gan ķiršu, gan visādu plūmju un nevienu dienu savā mūžā neesmu uztraukusies par indi kauliņos, kaut arī kompotus taisot ir stipra termiskā apstrāde - jeb ne tikai karsti sīrupi, bet vēl sterilizācija utt. Es lasīju, ka saindēties var ar ļoti ilgi turētiem tādiem konserviem, vismaz 2 gadus. Mūsmājās ķiršu kompoti tika pa tīro noēsti līdz Jaunajam gadam, līdz ar to mēs visi dzīvi. Tādus kā uzlējumus ar sīrupu un spirtu gan nekad neesam taisījuši un gadus neglabājam. Es, piem, ābolus ēdu ar visām sēklām, pie tam lielos daudzumos, tajos arī zilskābe, bet es dzīva. Mana radiniece ēd ābolus ar sēklām, viņai tagad 70 gadu, nav ne ar ko slima, nekā.

Reiz izvārīju ķiršu ievārījumu bez kauliņiem, man negaršoja, turklāt man sanāca šķidrs, es gan principiāli nelieku klāt visādus biezinātājcukurus. Vairs nevāru. Bet vēl var būt garšīgi cukuroti ķirši, kad vairākkārtīgi ievāra sīrupā un tad notecina un glabā sausā vietā, un tad gan sanāk Karlsona variants, kad uz terases spļauj pāri kauliņus.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18376465