Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

dzīvsudrabs! Help!

mamma@tetis

Labdien! Saplīsa dzīvsudraba termometrs. Protams viss tika salasīts, nodots aptiekā un grīda pārslaucīta ar ziliem graudiņiem, taču tas viss tika darīts bez maskas uz sejas un mājās ir 25 grādi silts, kas liek domāt, ka ir ieelpoti izgarojumi. Telpa tika vēdināta, bet kāda tur vēdināšana pie tāda siltuma. Slikti vēl tas, ka pēc savākšanas vēl stunda vai pusotra tika pavadīta šajā istabā un tikai pēc tam izgājām pastaigāties. Nakts tika pavadīta arī šajā lazaretā, protams visu savākšanas laiku un nakti bija vaļā logs uz pusīti, bet vienalga uztraukums ir kolosāls.
Varbūt kāds zin vai tā visa pietiek lai dabūt problēmas ar plaušām, nierēm vai aknām. Vai ja tika ieelpoti izgarojumi, bet viņi laikam tika ieelpoti būs liela skāde organismam? Saka, ka dzīvsudrabs neizvadās no plaušām. Ko var darīt lietas labā?
Vai kādam arī ir gadījies? Ko darījāt? Ko tagad?

Nevajag satraukties , dzīvsudrabs termometrā ir tik niecīgā daudzumā , ka pie visām veiktajā darbībām nekā vairs nav .

Un man saplīsa termometrs pagājušajā gadsimta 70. gados . Toreiz neko nezinājām par speciāliem savākšanas paņēmieniem : saslaucījām un miers .

Cik nu veiktas dažādas veselības pārbaudes pa šiem gadiem - gan citā sakarā nekā dzīvsudraba saslaucīšana - nav nekādu problēmu .

Man arī ir bijis ka senākos laikos saplīst termometrs. Tad neviens neko nezināja un neievēroja nekādu piesardzību. Nu teorētiski zināja, ka īsti labi tas nav. Ar rokām salasīja bumbiņas un izmeta tuvākajā miskastē. Pat neatceros vai rokas nomazgāja pēc tam. Visi dzīvi, veseli...

Manuprāt var atslābt.

Lizete

mamma@tetis
Es ari berniba saplesu dzivsudraba termometru. Baidijos, ka vecaki dusmosies, tapec klusam ar rokam un birstiti visu savacu. Nekas slikts nenotika.

Internetā salasījos baismu lietas. Ka termimetrā ir 2 grami dzīvsudraba un tas ir nāvīgi un citādi šausmu stāsti. Tagad domāju, ja nu kāds graudiņš palika nemanīts? man izbira pa visu istabu, zem gultas. Gultu izjaucām lai dabūtu, be ja nu ne visu atradām?

Upene

Liecies mierā. Paranoja tā ir. Kā minimums ne dzīvsudrabs pie vainas.

Tētis stāstīja, ka kādreiz, kad strādājis laboratorija vinji dzivsudraba bumbas (nu tadas tenisa bumbas lieluma), spelejoties pa griidu ripinajuši prikola pēc. Un tā vinas tur reagulari metajushaas *no kautkadiem aparatiem merišanai, reaģentiem).

Nupat jau 50 gadi pagājuši, nevienam nekāda vaina.

RoseGarden

Pieņemu, ka katrs, kurš pieredzējis padomju laikus daudzmaz saprātīgā vecumā, savā dzīvē ir saplēsis kādu dzīvsudraba termometru bez kādām ļaunām sekām. Beidz stresot, būs labi!

Nesen arī saplesu un tā kā blakus dricelējas bērns, nebija laika googlēt un meklēt, ko darīt (parasti tikai pēc gadījumiem visi uzzina, kā pareizi rīkoties un nekad ar šo vielu nebiju saskārusies.) Saslaucīju, sasūcu un tikai tad izlasīju šausmu lietas. Sadalīju putekļusūcēju iespējamās detaļās un burtiski visu, izņemot motoru, skaloju zem krāna trīsreiz un ārā žāvēju grīdu ar zilajiem graudiņiem. Man gan caurvējš mājās visu laiku. Noteikti kāds mikroskopisks gabaliņš vēl grīdā ir, bet es tāpat regulāri mazgāju un kā saprotu, nepatīk viņam ne mitrums, ne zilie graudi. Biju arī mērenā paranojā, bet tad tiešām padomāju, ka cik nu tur tas draņķis ir, tomēr gluži ar pirkstiem nevācu un visu izmetu. Ne viens vien ar to ir spēlējies savā bērnībā un lai nāvējoši saindetos, gluži ar to daudzumu, kas slaucīts, būs par maz.

zance

mamma@tetis
Nevajag celt paniku pārspīlēti. Tad jau padomju laikos strādājušām zobārstu medmāsām jau pāris mēnešu laikā pēc darba sākšanas bija jāmirst kā mušām no dihlofosa,jo tad visas sudraba plombes maisīja trauciņos sev deguna priekšā un dzīvsudraba tvaiki tika elpoti katru dienu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18376513