Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mazbērnu pieskatīšana

nezinu_ko_un_ka

Tēmai psiholoģiska aspekta cēlonis un nu jau ģimenē tā kļuvusi par psihoproblēmu, tādēļ jautāju tieši te!

Ir skaidrs, ka šobrīd laiki ir mainijušies salīdzinot ar manu bērnību un vidusmēra vecvecāki periodā, kad mazbērni ir pirmsskolas vecumā, bieži vien vēl aktīvi strādā, attiecīgi tiešām saprotu, ka viņiem nav nekāda pienākuma savus mazbērnus pieskatīt (sevisķi, ja mazbērnu radīšana ar viņiem nav saskaņota pirms tam un viņi nav paši uz mazbērniem mudinājuši, solot tos pieskatīt).

Tomēr no otras puses - liktos tikai cilvēcīgi, ja šie ne fizisku darbu strādājošie vecvecāki, būdami pie labas veselības, ik pa laikam arī bez īpašas prasīšanas pieskatītu savu mazbērnu, kurš dzīvo pastaigas attālumā un labprāt ar viņiem pavada laiku. Un vecvecāki arī it kā ļoti labprāt at šo bērnu laiku pavada.

Sāpe - mans sirds dziļumos gribētos, ka tomēr pieskata biežāk, esam kaut kad par to arī runājuši. Un tad nu šobrīd mēģinu saprast un salīdzināt sevi ar citiem - vai no manas puses gribēt biežāku nekā 1 x mēnesī bērna pārnakšņošanu pie vecvecākiem (un attiecīgi brīvsolis vecākiem), ir nepateicība un tas jau ir daudz? vai tomēr to par biežu pieskatīšanu nevar uzskatīt?

Gygy

Pa manam reize mēnesī jau ir OK. Ja statistikai, tad mums trīs bērni, kurus abas vecmāmiņas pieskata pēc nepieciešamības, bet pašas nemēdz uzprasīties - vai nevajag bērniņus pieskatīt, vai nevēlaties brīvsolī doties.. Parasti saplānojam ko gribētos, saskaņojam ar potenciālo pieskatītāju un ja vecmāmiņa var, tad organizējamies tālāk.

Sakarā ar to ka bērni trīs, tad parasti pieskatīšana tomēr notiek mūsu mājās, kur ir viss bēr niem nepieciešamais..

mazcepums

Nevajag to turēt sirds dziļumos - ej un godīgi parunā. Un vienmēr pateicies par bērnu skatīšanos.

nezinu_ko_un_ka
Mani neuztrauc tas, ka nevaru atstāt pieskatīt, tam ir aukle, bet mani izbrīna tas, ka neizrāda vēlmi ar mazbērniem paciemoties, nepaicina ciemos utt. Dzīvo vieni 5 min brauciena attālumā, attiecības visiem normālas, mazbērnus satiek tikai pa svētkiem jeb kad mazbērni paši aktīvi pēc omes prasa, pēdējā laikā vairs neprasa īpaši...

Cik veci bērni? Manējie, ja tas būtu iespējams, tādus 5+ labi ja reizi menesī paņemtu, bet biežāk noteikti ne. Ja abi vecvecāki strādā, viņiem tiešām vajag tās pāris brīvdienas un ar berniem, tā tomēr ir baigā slodze. Man jau ne-savu bērnu uz neilgu laiku prasa diezgan daudz enerģijas un pēc tam jutos drausmīgi pārgurusi. Savs ir savs, bet ja ar bērnu nedzīvo ikdienā, tas ir dažkārt pat grutāk nekā iet uz darbu. Vecāki savus jau ir izaudzinājuši un ja tiešām vēl ir darbs, tad ņemt uz diennakti mazbērnus ne visiem ir pa spēkam un noteikti nav pienākums. Ar prātu jau varbut gribas, bet tā iet un uzprasīties ne. Cita lieta, ja ir kāda bezizejas situācija, bet šoreiz laikam runa ir par tīri atpūtu.

Katram savs

Par kāda vecuma bērniem ir runa? Zīdaiņa pieskatīšana varētu būt apgrūtinoša.

Pateikšu kā veca etiķsēne, kas ir pietiekami te salasījusies par to, ka vecāki jānodod pansionātā, lai nemaisās pa kājām. Varbūt vecākiem ir pēdējās brīvās dienas, ko pavadīt pēc savas patikas, nevis auklējoties ar bērniem vai mazbērniem? Labi, joks.

Bet ja nopietni, tad, ja vecāki negrib ņemties ar mazbērniem, vainīgi ir mazbērnu vecāki, jo savus bērnus vecākiem pasniedz tad un tā, kad grib paši no viņiem uz brīdi tikt vaļā. Vajag pavadīt laiku kopā visiem, nevis tikai atmest bērnus, lai paši izklaidētos.

Gygy

Kastanja
Vajag pavadīt laiku kopā visiem, nevis tikai atmest bērnus, lai paši izklaidētos.

Tas gan! Regulāri mēdzam paķert līdzi arī kādos izbraucienos, kopīgos izklaides pasākumos. Tāpat ejam palīgā, ja ir kāda nepieciešamība, finansiāli atbalstam ar ikmēneša piemaksu..

aurora

Man atkal jautājums, kāpēc mazbērni jāpieskata, piemēram, vecāki grib iet uz teātri piektdien, kas traucē vecvecākiem uzdāvināt biļetes uz teātri ceturtdien un tad veikt mazbērnu pieskatīšanas rokādi?

Papildināts 06.08.2018 23:19:

Nākamais jautājums, kas tie ļaunie vecvecāki , kas nepieskata mazbernus - pašas vecāki vai ļaunā vīrene?

Sviestabeka

Mani vecāki mani un brāli uzaudzināja bez vecvecāku palīdzības (daļa miruši, daļa fiziski tālu). Tāpat mēs ar vīru bērnus audzinājām praktiski paši, lai gan vecvecāki netālu. Lūdzām pieskatīšanu tikai ekstra situācijās, no daudzām izklaidēm vienkārši atteicāmies, līdz bērni bija gana lieli un vieni mājās atstājami. Jā, tie bija daudzi gadi, bet nav mirstamā vaina. Palikšana pa nakti bez iemesla nenotika. Uz vecvecākiem neesmu apvainojusies, viņiem sava dzīve. Un cilvēkiem gados vairs negribās sīkaļu aktivitātes, bet mieru. Katram pašam savus bērnus jāaudzina.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18377711