Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vēnu operācijas - medicīna vai bizness?

Saulii

Saulii

Cik tās patiešām ir medicīniski nepieciešamas? Mani konsultēja fleboloģe, kura sacīja, ka situācija smaga, varikoze, noteikti jāoperē abas kājas. Viss notika zibenīgi un atstrādāti, uzdodot tikai standartjautājumus, pēc 10 minūtēm man jau bija rokās milzu kaudze ar nosūtījumiem un jāiet tik uz operāciju. Nekādas citas ārstēšanas metodes netika piedāvātas vai apspriestas; vai profilakse nākotnei. Biju pie ārsta pirmo reizi. Man tas velk uz interešu konfliktu, jo viņi ir tieši ieinteresēti, lai cilvēki šīs operācijas veic. Par lāzera vai līmes operāciju nosauca attiecīgi 1310 un 2680 eiro. Es to varu atļauties, taču man tā šķiet neadekvāta summa. Ko dara tie, kuriem arī "situācija ir smaga", bet šādas naudas nav? Kājas man nav klātas zili-melniem mezgliem utt., aizgāju ar sūdzībām par periodisku sāpi vienā kājas punktā.

Sajūta bija kā naudas konveijerā, telpas glītas, frāzes atstrādātas.

zance

Man arī nebija zili-melni mezglainas kājas,bet iekaisums un trombs vēnā bija gan. Tā kā operācija lieti noderēja.

Vienmēr tak ir iespēja aiziet uz konsultāciju pie cita flebologa.

Resnā Žurka

Nezinu tavas kājas, bet ir milzīga atšķirība, kad bojātās vēnas aizvāktas un var beidzot paiet. Ja tas bija VC 4, tad ticu, ka konveijers. Mamma šoziem bija piešpricēt, drausmīga haltūra.

Nu tiem ar laiku izveidojas tie briesmīgie mezgli un ar tādiem arī dzīvo.

Ko var darīt? Nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, neturēt kājas ilgstoši vienā pozā, nenēsāt kurpes ar augstiem papēžiem, novērst lieko svaru ja tāds ir. Kompresijas zeķes nedaudz atvieglo stāvokli. Vēl - nelietot hormonālo kontracepciju, jo tā veicina vēnu paplašināšanos.

Noela

Man pirms 3 gadiem bija vienai kājai lāzeroperācija (apakšstilbam), un skleroterapija. Ja nemaldos 360 Euro bija lāzeris, skleroterapijai cenu neatceros.

Sūdzības no manas puses bija, ka nevaru notupēt, nu bija reālas sāpes apakšstilbā, uz ārpusi gan nekas nebija redzams, tikai sīku kapilāru plīsumi. Ar lāzeri aizvēra 2 vēnas. Pagājuši 3 gadi un kāja jūtas ideāli. Bet nekad vairs neveikšu skleroterapiju sīkajiem kapilāriem. Manuprāt pilnīgi bezjēdzīga procedūra, kājā pēc procedūras radās līmesciets klucis, kas pazuda pēc aptuveni pusgada, bet kapilāri kā bija tā bija, gāju vēl ar pretenzijām atkārtoti piešpricēt, domāju, ka kaut kas nav izdevies, bet tāpat nekas nemainījās.

Dzeerveniite

Saulii
Nu varbūt aizej pie cita? Piemēram uz mauriņa klīniku. Man piedāvāja tikai iešpricēt kaut ko, bet to var veikt rudenī, jo kājas tad būšot jātur nosegtas (nevar sauļoties) kā arī tās zeķes būs jānēsā, vasarā tā jau karsti un vēl zeķes

Uz Mauriņa klīniku gan nav jēgas, tur tikai par savu kabatu domā. Baigi vīlos. Milzīgos vēnu mezglus salipināja, bet rezultātā vēl trakāki tumši un daudz "zirnekļi". Tagad tik ar biksēm un gariem brunčiem jāstaigā. Bet naudu nokāsa pamatīgu.

Ārzemju forumos lasīts, ka kompresijas zeķes ir alternatīva operācijai, mums visi primāri tikai par savu peļņu domā.

zance

Aisma
kompresijas zeķes ir alternatīva operācijai
Vai tiešām pie visām diagnozēm pietiek nēsāt kompresijas zeķes,lai radikāli likvidētu problēmas?

Patricia L

Esmu bijusi Batijas vēnu klīnikā, man vienai kājai bija redzami samezglojui un redzams tīklojums. Un nevienu reizi nepiedāvāja operāciju. Veicu skleroterapiju, salīdzinoši izmaksas nelielas. Nekādas kluču kājas nebija, sāpju nebija, varēju uzreiz skriet un diet. Protams, tas nebija atļauts, ilgi valkāju kompresijas zeķbikses, arī vēlāk sportojot, kamēr izdila. Patiesībā vajadzētu arī tagad valkāt pie slodzes. Pirku tajā veikaliņā pie dzemdību nama, samaksāju līdz 25€ 100€ vietā. Firmai nav nozīmes, svarīgi tie parametri, tāpēc neklausiet tos flebologus, kuriem blakus kabinetā veikals Slktā ziņa tā, ka procedūrai nav redzamas jēgas, vienus mezglus un tīklojumus novāca, izlīda citi. Es laikam gribētu operāciju, jo draudzenei ļoti smukas tagad kājiņas, bet man liekas, viņa par tik lieliem cipariem nerunāja, varbūt Stradiņos operēja?!

Aisma
Kompresijas zeķes nav alternatīva operācijai. Kamēr tās nēsā, kājas jūtas labāk. Tās aizkavē problēmas progresēšanu. Taču tās nevar izārstēt vēnu problēmu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18377871